circumcizia la copii

Options circumcizia la copii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Postat: Sunday, August 31, 2008 6:35 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Sunt in mare dilema.Arti e programat pentru circumcizie ca asa vrea Kaze, e ficioru lu' ta'su dar eu de ce mult a gandesc de aia incep a ma razgandescuff De catea zile citesc intr-una despre subiectul asta si inca n-am gasit un motiv logic de ce copiii sunt circumcisi .Ba mai mult incep sa iau taierea asta ca pe un act de viol ,mutilare si ami tare ma apuca dracii.Programarea noastra e pe 9 sept,cred ca o sa am o discutie serioasa cu kaze si daca-mi da un motiv plauzibil, nu texte ca asa fac musulmanii , poate poate accept.Insa in momentul de fata sunt total si foarte hotarat impotriva .

Voi cum va impacati cu ideea ca baietelul, putica si cuculetu lu mama va fi circumcis adica vroiam sa zic taiat, amputat, violat closedtopic
Miri
Postat: Sunday, August 31, 2008 7:34 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Miha, inteleg ca esti intr-o mare dilema.
Draga mea, imi pare tare rau ca va trebui sa treceti prin asta, tu si cu Arti, daca argumentele lui tati vor fi destul de "solide"!pale
Roxanel
Postat: Sunday, August 31, 2008 8:47 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Mihaela, va dorim rabdare si intelegere. E greu ptr cineva care nu s-a nascut si a trait ca un musulman. Acum daca ai luat decizia sa traiesti cu Kaze cred ca va trebui sa respecti si deciziile lui. Eu ca mama nu cred ca as fi de acord dar tu fiind undeva la mijloc cred ca va trebui sa te gandesti de doua ori inainte de a lua orice decizie.
bulibuli
Postat: Sunday, August 31, 2008 11:09 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
nici eu nu prea gasesc motive logice, solide.. eu n-as face-o, sigur...
am dat acu ceva vreme peste un sait... dar mai bine nu postez aici, ca e cu poze explicite si nu stiu daca am voie..
Laura
Postat: Sunday, August 31, 2008 12:35 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
Eu spun NU categoric! Nu vad niciun motiv plauzibil pentru care as face acest lucru!
Mela
Postat: Sunday, August 31, 2008 12:49 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
cand am citit ce a scris Shirel legat de baietelul ei,mi-a venit sa plang,pe bune.mi-e asa mila de el,desi probabil ca o sa se vindece repede...dar,totusi,gandul ca micutul sufera fie si pentru cateva zile ma terminauff
daca taticul lui ar vrea asa ceva,chiar nu stiu ce as face,e delicata situatia...greu de tot sa iei o decizie:pe de o parte grija pentru binele celui mic,pe de alta parte respectarea traditiei si a sotului...vai,legat de subiectul asta nu stiu ce sa spun,bine ca nu sunt eu in situatia ta,Mihaela.dar iti doresc sa iei cea mai buna decizie pentru voiangel
t-mihaela
Postat: Sunday, August 31, 2008 4:37 PM

Poate obtin o amanare ,pana iese Arti din scutece sa nu stea cu putica descoperita in scutec ud uff ...Si apoi poate se razgandeste si el ca nu-l vad prea convins ,mai mult rudele si prietenii il tot intreaba si el ce sa zica ...e prima data cand cultura si religiile diferite intervin intre noi .Mi-e si greu sa refuz ca nu mi-a cerut niciodata nimic ,nu port broboada pe cap nu fac matanii la moskee ...e greu .Sau poate ma duc eu cu el la dr si-l tai doar un pic, doi mm cat sa se deschida putica dar sa ramana acoperita pentru protectie .Astept si eu sa vad cum ies din incurcatura asta fool
Cristy
Postat: Sunday, August 31, 2008 7:59 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Mihaela, stiu prin ce treci, deoarece si evreii fac acesta operatie pupici

Eu zic sa vorbesti cu Kaze, insa fii intelegatoare, pana la urma trece si buba ras Daca renunta el bine, daca nu ... angel

Oricum este o decizie a voastra, voi stiti ce sau cum este mai bine pentru voi.
Eu pot doar sa te linistesc, cum ca totul va fi bine angel sunt multe persoane care fac asta angel pupici
Alina
Postat: Sunday, August 31, 2008 8:05 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Mihaela, grea decizie, insa sunt absolut sigura ca vei lua cea mai buna decizie.angel pupici
shirel
Postat: Sunday, August 31, 2008 9:34 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
Mihaela,vai mami te inteleg perfect prin ce treci.
Oshri a facut asta in urma cu o saptamina si acuma totul este ok.Nu are dureri si cuculetul
este doar putin rosu.
Care este problema la tine ca Arti este mult mai marisor,de ce nu s-a gindit Kaze mai demult.
Ce pot sa-ti spun in privinta igienica este foarte indicat sa se faca .
Mihaela eu iti spun cu mina pe inima ca nu are de ce sa-ti fie teama dar ......atentie cine-i
face sa fie cineva cu experienta si chiar doctor
chirurg.
Eu nu cred ca ar trebui sa-l refuzi pe Kaze il
inteleg perfect de ce vrea sa faca acest lucru asa ca sper sa fii intelegatoare cu toata durerea pe care ai sa o ai .Eu una sunt alaturi de tine,mami si te inteleg perfect!
Pupici si sper sa luati o decizie favorabila pentru amandoi!pupici pupici computerlove computerlove computerlove
t-mihaela
Postat: Sunday, August 31, 2008 10:35 PM

Multumesc fetelor de incurajari , am timp sa meditez si sa ma bisnuiesc cu ideea sau sa gasesc metode de convingere ca nu e bine ca eu as agandesc ca nu e bine.oricum nu se merita sa-mi stric relatia cu bunatate de Kaze pentru atat lucru, Arti o sa plece din casa noastra intr-o zi ,fie cu putza taiata sau nu , iar noi tot unul cu altul ramanem coeur O sa caut o cale de mijloc...sau ma rog sa-mi dea doamne doamne tarie sa trec si peste asta alcool
Rody
Postat: Sunday, August 31, 2008 10:53 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Adica cum Miha,ce-i taie de la putica sau ce-i face mai exactoare
t-mihaela
Postat: Monday, September 1, 2008 12:34 AM

hohot ii taie pielicica care acopera varful putzulicii.
bulibuli
Postat: Monday, September 1, 2008 7:10 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
mor de mila numai cand ma gandesc, eu nu sunt de acord nici macar (,) cu decalotarea, decat daca e neaparat necesara (terapeutic) offffuff
raly
Postat: Monday, September 1, 2008 7:47 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Miha,alegerea este a ta,a voastra de fapt,uite eu am gasit un articol cu avantaje si dezavantaje ale circumciziei
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed