circumcizia la copii

Options circumcizia la copii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Postat: Monday, September 1, 2008 8:19 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
La noi e din cauze de cultura si religie.Am observat ca oricat as citi tot nu gasesc adevarul...are o fi ala cine-l stie.Doctora noastra nu ne recomanda ,de fapt nimeni pe aici nu recomanda circumcizia , ea se face doar pe considerente de cultura si religie ca la noi ,nici motivele medicale nu stau in picioare ,daca bebele face infectie i se da antibiotic ,nu se face circumcizie.Partea cu riscul mai crescut de a face infectie iar pica cica nu exista asa ceva ...foarte rar si in cazuri extreme dr trimite bebele la circumcis .oare
danab
Postat: Monday, September 1, 2008 9:11 AM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Mihaela, eu am fata si nu am asa probleme, dar stiu sigur de la sot ca el ar fi ales sa faca circumcizie daca am fi avut baiat, iar noi suntem ortodocsi, nu musulmani sau evrei sa ne fie impusa operatiunea. Motivul - igiena.
La intalnirea de la Suceava ne-au "povestit" sau explicat fetele din Israel multe din obiceiurile lor; cred ca singura problema a obiceiurilor e ca sunt impuse prin religie, fara sa iti dea cineva explicatia medicala/practica/logica.
Sper sa treaca usor si la voi ca la Shirel.
shirel
Postat: Monday, September 1, 2008 11:55 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
Este un avantaj la musulmani nu trebuie sa curga sange,pe cind la evrei trebuie sa curga macar o picatura de sange.
Danab,are dreptate este foarte indicat pentru igiena cit si barbatii cu circumcizie
sunt foarte buni la pathohot hohot asa ca
renteaza.
Mihaela eu cunosc pe cineva de la servici de
la mine care a facut asta la 35 de ani si vreau sa spun ca a fost ok,deci nu ai de ce sa te temi.Este ceva religios dar sunt foarte multi barbatii care fac asta in ziua de astazi asa ca mergi inainte totul va fi in regula dar cum iti spuneam trebuie sa faca cineva cu experienta care a mai facut
asta este cel mai important,cint despre refacere la Oshri dupa o saptamina nici nu mai este semn ca a facut ceva.
Eu nu cred ca este o tortura ,va dati seama
ca nu as fi fost deacord sa fac asa ceva copilului meu!
t-mihaela
Postat: Monday, September 1, 2008 5:35 PM

shirel wrote:
sunt foarte buni la pathohot hohot asa ca
renteaza.
!

Da da ...asta vad si eu ...si pofticiosi .hohot :018: sorry1
t-mihaela
Postat: Monday, September 8, 2008 8:45 PM

Fetelor, sa lesin, circumcizia ma costa 900 $ what E operatie neacoperita de sistemul de sanatate, considerata " operatie estetica" si deci scoate banul daca vrei sa ai puta frumoasa si chelboasa alcool Cu siguranta o sa amanam pana o sa renuntam firstprize
raly
Postat: Monday, September 8, 2008 9:32 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
900$alcool alcool alcool
Miri
Postat: Monday, September 8, 2008 10:01 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
t-mihaela wrote:
Fetelor, sa lesin, circumcizia ma costa 900 $ what .... deci scoate banul daca vrei sa ai puta frumoasa si chelboasa alcool ...

Miha, ma omori!hohot hohot hohot
sorry
Scuze, sper sa luati decizia care sa va convina amandurora!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed