Cine alege numele copilului?

Options Cine alege numele copilului?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ruth
Postat: Monday, April 2, 2012 8:43 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/4/2011
Postari: 1263
noi am ales impreuna unu eu unu sotul, eu am vrut Abel iar sotul Izidor pt k asa il cheama pe el Daniel Izidor si pe bunicul lui, sincer mie mi ar fi placut mai mult Abel Daniel,dar sotul nu a vrut in ruptu capului asa k a ramas Abel Izidor,dar il strigam Abel.
acum ne stoarcem mintea pt urm bebe daca e fetita sotul vrea Sidonia de la el si imi place dar al doilea nume primul o sa ma gandesc eu iar daca e baietel nu stim nimic inca.
dyenutza67
Postat: Wednesday, April 11, 2012 7:07 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 1/30/2012
Postari: 101
Locatia: romania
oooooooooo la noi a fost tam-tam mare... eu cu sotul ne hotarasem pt andreas si mai vroiam un nume cat de cat romanesc da sa fie si d sfant cu toate ca andreas vine de la andrei si e de sfant. dar soacra, ca fara ea nu se poate.... vroia ionel ca are ea nuj ce var si sa ne boteze ala cu nevasta-sa copilul... dar bn inteles ca nu am fost de acord. cand o sta ea cracanata 11 ore atunci sa-i puna ce nume vrea. si a ramas anreas alexandru. va pup pupici
MihalacheAna
Postat: Wednesday, April 11, 2012 11:52 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
La Alessio(cel mai mare copil din cei 3) a fost cam asaangel :
Sotului ii placea foarte mult numele de Alexandru,dar eu am vrut sa fie si putin italian,asa ca ne-am decis la Alessio.Nasica si nasul au vrut sa poarte numele de Fabian,deci s-a ales cu 2 numetopai ...In certificat e trecut Alessio-Fabian,dar noi il strigam Alessio.coeur
In cazul acesta,parintii si nasii topai

Larissa(al doilea copil) a avut o alta poveste...Larissa i-a placut sotului,iar mie Dariana.Dar soacra-meabanghead zicea ca sa-i punem si un nume de sfant,ei placandu-i Ionela.Insa nu prea ne-a incantat ideea...Asa ca a ramas Larissa-Dariana topai
Deci,aici eu si domnu' sefsic ...

Si Sergiu(ultimul copilas) are tot 2 nume...Sergiu ne-a placut noua,iar nasii au fost incantati,iar Iulian a fost propus de ghiciti cine: Alessio si Larissa:009: :003: ...Cum nu voiam sa-i dezamagim,si ne-a placut si noua,l-am botezat Sergiu-Iulian.topai
Aici,copiii si parintii ras

coeur iloveyou coeur
bereea
Postat: Thursday, April 12, 2012 8:16 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22721
De unde esti din Italia?
MihalacheAna
Postat: Thursday, April 12, 2012 7:38 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Nuras ...Am stat o perioada in Verona,dar acum am revenit in Romaniacomputerlove computerlove computerlove
IoanaAlexandra
Postat: Monday, May 21, 2012 1:33 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/21/2012
Postari: 324
Locatia: ...Maramures...
..numele ar trebui hotarate de parinti...desi idei sunt binevenite si din alte surse...noi ne distram de minune pe seama numelor...am facut o lista si incepem sa strigam prin casa numele sa vedem cum suna...si radem...hohot de exemplu eu vreau Ela...si sotu' stiga..."Elaaaaaaaaaa unde esti?"si imi dau seama ca nu se potriveste..avem o fetita--Sara Fabiana Andreia...si urmeaza a doua...si inca negociem numele....multi aleg numele lor sau a parintilor...Pe mine ma cheama Ioana,pe sotior Ioan,pe socrii Ioan si Ioana,pe sora sotului Ioanaras ...asa ca va dati seama in ce sarbatoare suntem de Sf.Ion...alcool
La a doua fetita ne-am gandit la Sofia Ana Maria...Se va naste in septembrie(18-ca si Fabiana...)...voi ce ziceti...?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed