Cine alege numele copilului?

Options Cine alege numele copilului?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ancutel
Postat: Friday, December 24, 2010 4:32 PM

Nivel: Membru

Intrat: 12/11/2010
Postari: 66
Eu am ales numele copiilor mei deoarece sunt si mama si tata pentru ei!Liam pus nume de sfinti si simple!Adica :Ana si Mihai!:018:
mikaela
Postat: Saturday, December 25, 2010 8:03 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
Ana si Mihai sunt nume pentru sufletul meu angel

Parintii ar trebui sa decida, dar in pana de idei se accepta si sugestii din partea apropiatilor si restul familiei.
Ancutel
Postat: Saturday, December 25, 2010 8:10 PM

Nivel: Membru

Intrat: 12/11/2010
Postari: 66
Numele Ana este numele mamei mele si numele Mihai este numele tatalui meu!
MariaElena
Postat: Wednesday, September 7, 2011 11:19 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
La noi au ales nasii numele.
Dar asa, numele de suflet din punctul meu de vedere sunt:
-de fetita: Evelina
-de baietel: Luca
alimami
Postat: Wednesday, September 7, 2011 11:53 AM

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
MariaElena wrote:
La noi au ales nasii numele.
Dar asa, numele de suflet din punctul meu de vedere sunt:
-de fetita: Evelina
-de baietel: Luca

Wow! Nu mi-ar placea sa aleaga altii numele copilului meu. Il poarta careva 9luni in locul meu?Pai macar sa-i dau nume creaturii minunate nascuta de mine,crescuta in mine! In nici un caz nu as accepta chestia asta.Sugestii..da..sfaturi da..dar sa-mi impuna nasii numele copilului MEU....no way (ca o paranteza,fiica mea are al doilea prenume pe al nasei-asta pt ca EU am vrut,nu pt ca mi-a cerut ea asta)
roxinthya
Postat: Wednesday, September 7, 2011 12:27 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
alimami wrote:

Wow! Nu mi-ar placea sa aleaga altii numele copilului meu. Il poarta careva 9luni in locul meu?Pai macar sa-i dau nume creaturii minunate nascuta de mine,crescuta in mine! In nici un caz nu as accepta chestia asta.Sugestii..da..sfaturi da..dar sa-mi impuna nasii numele copilului MEU....no way (ca o paranteza,fiica mea are al doilea prenume pe al nasei-asta pt ca EU am vrut,nu pt ca mi-a cerut ea asta)

Intru totul de acord!!! La noi a fost o nimereala ca unul din numele fiica-mi se potriveste cu al nasului dar a fost o chestie intamplatoare!
koko2008
Postat: Wednesday, September 7, 2011 2:48 PM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Asa sunt unii nasi pretentiosi. Noi am ales singuri.
giulia_mamik
Postat: Wednesday, September 14, 2011 2:30 PM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Ana wrote:
Tati a ales numele si eu am aprobat ca mia placut...deja a zis ca daca vine o fetita ii punem numele Giulia...si mie imi placeras

Si mie mi-ar fi placut la fetita sa-i pun Giulia dar deja sunt eu Iulia...se aseamanau prea mult.Eu am ales numele fetei:Daria si Maria a vrut sotul influentat intr-o oarecare masura de mama sa caci amandoi au legatura cu acest nume.Eu nu sunt deacord cu doua nume,dar treaca mearga de acumtoanerele sic
oanamaria
Postat: Wednesday, September 14, 2011 3:49 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Noi am ales singurei ,la inceput ne-ar fi placut David-Luca sa-l cheme si asa l-a chemat cateva luni ,apoi subit ne-am gandit la Stefan si numele de Adrian vine de la n umele tatalui meu-ne-a placut si Sorin a propus sa-i punem si Adrian ca sa-i facem o surpriza lui Bunelu.(de Adrian nu a stiut nimeni pana-n ultimul moment).
MADALEX
Postat: Tuesday, October 25, 2011 1:36 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
yes EU AM VRUT SA IL CHEME PE BAIETELUL MEU( CACI STIAM CA AM UN BAIETEL )RAUL SI ALEXANDRU ...DAR CAND AM NASCUT (DESTUL DE GREU POT SA SPUN DUPA 36 DE ORE DE TRAVALIU ...)SOTUL M-A SUNAT SI M-A INTREBAT:ce face Madalina?Dar micul MADALIN ce face?? Cred ca asta e cel mai potrivit nume ptr el ptr ca tu te-ai chinuit f tare... si asa il ceama pe pitic....MADALIN-ALEXANDRU.(FRUMOS CADOU PTR MINE ,NU????)computerlove thumright
mihaellas
Postat: Sunday, October 30, 2011 5:59 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/13/2009
Postari: 806
Locatia: romania
in cazul nostru, eu am ales numele primei fetite - daria eliana, daria am ales in ultima luna de sarcina, iar eliana i-am pus de la sf. ilie, pentru ca e nascuta in iulie.
acum tot eu voi alege numele. primul va fi nicol - asa le cheama pe mamai a mea si pe nasica, care nu a avut nicio pretentie la nume, iar pentru al doilea...inca meditez! ras
iasmina_ioana
Postat: Monday, April 2, 2012 9:19 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/1/2011
Postari: 805
Locatia: Husi
Iasmina ales de tati si Ioana de mine, dar fiecare a fost incantat de alegerea celuilalt. Mai ales ca sotului nu ii place sa faca planuri si intr- o zi cand eram insarcinata in vreo 6 luni , plecat departe imi trimite mesaj; Iasmina Ioana
roxinthya
Postat: Monday, April 2, 2012 12:16 PM

Cred ca am mai scris pe aici ca noi am avut intelegere - unul il aleg eu , unul sotzul. Asa ca acum la baietzel eu am ales Petru ca DPN -ul este chiar de Sf. Petru si Pavel iar soatza a ales Florin ca asa il chema pe tata si a vrut sa-mi faca mie o bucurie coeur
In concluzie - Petru - Florin!computerlove angel
oanamaria
Postat: Monday, April 2, 2012 3:17 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Ce nume frumoase !
Noi am ramas pana acum la Iulia sau Giulia(inca nu ne-am hatarat)Maria .Iulia ca se naste in iunie langa iuliehohot si pentru ca ne place mult amandurora ,suna asa cristalin ,iar Maria ca e nume de sfanta si ne place cel mai mult dintre toate numele de sfinte.Si pe mine ma cheama Maria ,si pe nasa si pe fata nasilor .ras
roxinthya
Postat: Monday, April 2, 2012 3:21 PM

Oana ce nume frumoase ati ales!love
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed