ciclul dupa nastere

Options ciclul dupa nastere
Subiectul anterior · Subiectul urmator
sweet angel
Postat: Saturday, January 15, 2011 10:53 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
mi-a venit si mie undeva pe 28 decembrie, eram bucuroasa daca nu venea. deci dupa 3 luni si o saptamana de la nastere.
roxanik
Postat: Saturday, January 15, 2011 5:18 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 8/11/2010
Postari: 229
Locatia: in my heart ...
Mie mi-au venit fix la 4 luni ale fetelor.
zuzu zuzu
Postat: Thursday, March 17, 2011 9:17 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
am o maaaare nelamurire....am un baietel de 4 luni.alaptez dar ii dau si lapte ormula.menstruatia mi-a venit dupa 6 sapt si a durat circa 2 sapt...dar usor..acum nu mi-amai venit deloc...mentionez ca iau anticonceptionale din a 7-a sapt dupa nastere moment in care mi-am facut si un test de sarcina ca fapt divers..de frica mi-am mai facut vreo 5 teste..toate negative..dar ciclul se incapataneaza sa nu apara..DE CE????banghead
zuzu zuzu
Postat: Thursday, March 17, 2011 9:22 PM

daca intri pe diferite forumuri gasesti mereu raspunsuri care te sperie...gen..daca nu ti-a venit eshti sigur 100% insarcinata...dar aici sunt cazurile reale...cika am citit undeva...daca ai ciclul neregulat ai probleme mari...zau asa....as baga mana in foc ,ca mai mult de 50% dintre femeile din romania au un ciclu neregulat...majoritatea cu care am vb e il au asha
danab
Postat: Friday, March 18, 2011 9:38 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Zuzu_zuzu, bine ai venit printre noi.
De ce nu iti faci o programare la ginecolog? e cel mai in masura sa te ajute, noi doar putem sa iti spunem ce-am patit noi, si nu ar fi de mare ajutor.
Oricum dupa sarcina si nastere organismul are nevoie de o perioada de revenire, poate asa e la tine. Multa sanatate si te asteptam cu rezultatul unui control.grup
delfinasa
Postat: Friday, March 18, 2011 3:46 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Daca si alaptezi, si completezi, asta poate fi o cauza foarte plauzibila. Si cum organismul femeii nu se reface in 2 timpi si 3 miscari dupa nastere, se poate sa fie aiurea la inceput; da-i ragaz de revenire la normal.
Diana&Bogdan
Postat: Tuesday, June 28, 2011 8:56 AM

zuzu zuzu wrote:
daca intri pe diferite forumuri gasesti mereu raspunsuri care te sperie...gen..daca nu ti-a venit eshti sigur 100% insarcinata...dar aici sunt cazurile reale...cika am citit undeva...daca ai ciclul neregulat ai probleme mari...zau asa....as baga mana in foc ,ca mai mult de 50% dintre femeile din romania au un ciclu neregulat...majoritatea cu care am vb e il au asha

Iubita, nu dispera. Mai bine mergi la doctor. Depinde de organism cand si cum revine menstruatia. Mie, de exemplu, mi-a venit la exact 5 luni de la nastere ( perioada in care ma gandeam ca am reusit sa-l fac pe bulina pe ultima suta de metrihohot ), abundent in primele 3 zile si normal urmatoarele 3. De obicei, medicul iti prescrie medicamente pt a grabi menstruatia. Eu am ales sa se intample totul normal si nu stimulat. Bafta multa pupici pupici Am uitat sa spun ca nu am alaptat decat primele 4 zile.
denisa_rachid
Postat: Friday, July 22, 2011 12:16 AM

Intrat: 8/13/2010
Postari: 2365
Eh...si eu pe aici...caci in curand implineste Titi 6 luni si eu tot fara CM...dar nu ma plangras
misha
Postat: Friday, July 22, 2011 12:23 AM

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Denisa, atat timp cat il alaptezi nu ai de ce sa-ti faci griji! Eu am alaptat 1 an si 2 luni aproape si de-abia dupa ce am intarcat copilul am avut menstruatie.

Ca tot veni vorba, eu am mai bine de 2 luni de la cezariana si sangerarea n-a incetat in acest interval decat cateva zile acum 2 saptamani. De atunci a revenit, mult mai in forta ca inainte. Sa fie menstruatie? La medic nu m-am mai dus aici caci m-am saturat de ei. Atat timp cat nu te duci taras, cu febra si semne clare de infectie nu te baga in seama. Astept sa ajung acasa la inceputul lui august sa pot merge la un control propriu-zis cu ecografie si tot tacamul.

Aaaa, si alaptez...din plin!ras
Ana
Postat: Friday, July 22, 2011 6:02 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Nu mai alaptez...dar nici nu au venit incaras
misha
Postat: Friday, July 22, 2011 7:43 AM

Ana, cum asa? Ai ramas fara laptic sau...?
Ana
Postat: Friday, July 22, 2011 8:11 AM

Da Misha am ramas fara lapteuff ,nu e vorba de intarcat in nici un caz.
asa am fost si la Riki si Flavio maxim 3 luni am avut laptic.
asta este,viata merge inainte,creste bebe si cu formula.
misha
Postat: Friday, July 22, 2011 8:49 AM

Imi pare rau! Ai dreptate, cresc ei foarte bine si cu formula. Sanatosi sa fie!pupici
denisa_rachid
Postat: Friday, July 22, 2011 1:43 PM

Intrat: 8/13/2010
Postari: 2365
Fetele, dar voi luati anticonceptionale? Ca eu iau, din ziua 21 dupa nastere - asa ni s-a spus la spital - si pana la 6 luni, pastile speciale pentru mamici care alpteaza..din luna a 6-a ni s-a spus ca putem opta pentru alte metode contraceptive: patile normale, sau sterilet sau diafragma...daca mai tin bine minteras . Stiu ca parca mi-a venit odata ceva ...vreo 10 zile, dupa ce s-a oprit sangerarea de dupa nastere care m-a tinut si aia aproape 40 d ezile ras , ca la carte...apo cateva zile pauza apoi iar o sangerare, iar de atunci nimic. Ideea este ca eu cateodata simt asa miscri in burticahohot (mai uit sa iau patila la timp si inghit 2 de-odata)
Ana
Postat: Friday, July 22, 2011 3:03 PM

denisa_rachid wrote:
Fetele, dar voi luati anticonceptionale?
eu nu.

Misha,sanatosi sa fiecomputerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed