ciclul dupa nastere

Options ciclul dupa nastere
Subiectul anterior · Subiectul urmator
cristinaflorina
Postat: Thursday, September 25, 2008 10:42 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/12/2008
Postari: 1309
Locatia: bucuresti
Eu am nascut pe 1 august si mi-a venit ciclul pe 14 septembrie atita timp am avut si lapte la sin banghead
ingerash
Postat: Thursday, September 25, 2008 11:10 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
cristinaflorina wrote:
Eu am nascut pe 1 august si mi-a venit ciclul pe 14 septembrie atita timp am avut si lapte la sin banghead

Imi pare rau,la fel a patir si o prietena de-a mea;eu nu am avut ciclu 1 an si 2 luni,pana am intarcat fetita.Cu baiatul am avut ciclu dupa 3 luni si aveam lactatie in continuare.
lloryy25
Postat: Tuesday, November 25, 2008 2:30 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 7/15/2008
Postari: 119
Locatia: galati
Eu de alaptat am facut-o timp de 9 luni dar primul CM a venit la 6 luni de la nastere iar alaptatul a decurs fara nici o modificare.Cred ca am avut noroc,nu?
ryarya69
Postat: Tuesday, February 23, 2010 12:11 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
buna eu am nascut acum 6 luni si jumatate. mia venit ciclul in primele 6 saptamani de la nastere. dar de atunci pauza............iar acum mai exact azi mia venit din nou. oare este vreo problema??? tin sa anunt ca alaptez....multumesccry
tiramisu
Postat: Wednesday, February 24, 2010 1:02 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/4/2009
Postari: 488
Locatia: Ardeal
Nu cred ca este nicio problema. Si eu inca alaptez, si mi-a venit primul ciclu la 11 luni. Acum imi vine regulat, cam la 30de zile.
dannie
Postat: Saturday, February 27, 2010 5:05 PM

mie mi-a venit ciclul la exact 4 sapt de la nastere... dupa aceea pauza de 7 sapt si iar mi-a venit.apoi la 24 de zile si azi la 30 de zile.... si alaptez... cred ca asa sunt euthumright
tony
Postat: Saturday, March 13, 2010 11:06 PM

buna mamici, sunt noua pe forum . am 2 pitici, un baietel de 1 an si jumatate si o fetita de 4 luni si o saptamana. dupa baiat mi-a venit menstruatia la o luna jumatate si apoi regulat... am ramas insarcinata iar si am nascut o scumpete de fetita in noiembrie................iar pe 23 si 24februarie am avut foarte putin ( menstruatie) si apoi nimik.. este normal??? inca alaptez, dupa ce am nascut baiatul cum mi-a venit cum nu am mai avut lapte.
astept parerile voastre.bounce

o seara placuta
Lilly of the valley
Postat: Monday, July 5, 2010 7:24 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
hana maria wrote:
eu am nascut la 8 luni nu am alaptat si mi a venit ciclu o saptamana destul de mult dar ok paoi la o luna 4 zile bine si apoi dpa inca 4 zile destul de rau abundent si cu dureri de cap iar tensiunea mi a scazut foarte mult MAI A PATIT CINEVA ASA ?yes

poate gasesti ceva raspunsuri aici, dar oricum mergi la medic.
nikmiki
Postat: Friday, September 24, 2010 6:09 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 7/18/2010
Postari: 881
Locatia: Spania
Fetelor,mi-au venit si mie azi uratzii la 3 luni si 3 saptamani de la nastere.Deocamdata nu ma doare burta ca inainte,dar ma simt cam ametita si f obosita.Nu am alaptat decat vreo 2 luni.Iar la baiat am alaptat vreo 3 luni si mi-au venit pe la 5 luni de la nastere.
geta1982
Postat: Thursday, October 28, 2010 1:25 PM

Salut !!! Mie mi-a venit la exact o luna dupa ce am nascut si alaptam.,depinde de organismul fiecarei feme cred .Inainte de prima nastere venea normal la 28 de zile cu durerii , Acum am avut la 1 luna dupa nastere la -3 luni si nimic pana acu ...si ne apropiem vertiginos de luna a sasea a celui mic . cu primul venea din 28 in 28 zile dupa m nastre si am alaptat pana la un an ,dar ma rog sunt mai batrana si am si legat trompele acum .va pup
geanyna32
Postat: Friday, October 29, 2010 3:13 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/16/2010
Postari: 534
Locatia: giurgiu
Eu am alaptat pe cel mic 1 an si 7 luni dar ciclul mi-a venit dupa 3 luni de la nastere.Depinde de fiecare organism.
Si mare grija feteler:se spune k atata timp cat alaptezi nu poti ramane insarcinata:e o legenda.
delfinasa
Postat: Friday, October 29, 2010 4:04 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
O fi, n-o fi, eu n-am ramas in primele 5 luni cat am alaptat exclusiv si nici menstruatie n-am avut. Cum am inceput cu hrana solida, desi am alaptat intens si dupa, a venit si doamna menstruatie. Am avut o discutie cu doctorul meu desopre asta si foarte sigur pe el mi-a spus ca in general mamele care alapteaza exclusiv (fara nici o masa de formula, suc sau solide) si nu au menstruatie, nu pot ramane gravide in aceasta perioada. La mine asa a fost!
larisa.bebemeu
Postat: Thursday, January 13, 2011 4:15 PM

buna ma numesc larisa, am nascut acum 5 luni si nu mia venit mensruatia si ma tem oare de ce, miam facut teste de sarcina o gramada dar nu mia iesit si ma tem sa nu fii ramas inca o data insarcinata pentru ca numai vreau nu stiu cum sa aflu poate ma ajutati voi ast un mesaj, de la popp papa
Mela
Postat: Thursday, January 13, 2011 4:50 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Larisa,daca o sa citesti pe-aici ai sa vezi ca sunt mamici carora le-a venit mai devreme,altele carora le-a venit ciclul chiar si la 11 luni de la nastere.
daca alaptezi e posibil ca asta sa fie cauza.
Ana
Postat: Saturday, January 15, 2011 7:45 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Larisa eu am o prietena cariua i-a venit abia dupa 1 an si 8 luni asa ca nu este de speriat dar nu stiu cat de bine este.
poti discuta despre asta si cu medicul tau ginecolog.

Bine ai venit la noi!pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed