ciclul dupa nastere

Options ciclul dupa nastere
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miri
Postat: Wednesday, October 25, 2006 4:54 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Ok!
Ma bucur ca ai reintrat in "normalitate"!sic
Kiki
Postat: Wednesday, October 25, 2006 4:56 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Si eu sic
Alina
Postat: Wednesday, October 25, 2006 9:24 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Ma bucur, Cris, chiar imi faceam griji.
Kiki
Postat: Wednesday, October 25, 2006 9:46 PM

Alina wrote:
Ma bucur, Cris, chiar imi faceam griji.

pupici
dya
Postat: Wednesday, October 25, 2006 10:12 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Kiki ma bucur ca esti bine , si fara griji.pupici
Miha tu ce zici ti-ai facut testul?oare
Kiki
Postat: Wednesday, October 25, 2006 10:14 PM

dya wrote:
Kiki ma bucur ca esti bine , si fara griji.pupici
....

pupici pupici
monique
Postat: Thursday, January 4, 2007 12:23 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
Si eu am intrerupt alaptatul de mai bine de o luna, si ... nimic... Oare se impune vreun control medical??? N-as fi prea incantata, sincer.oare Totusi...9 luni + 1an si 6luni...scratch
delfinasa
Postat: Thursday, January 4, 2007 4:48 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Moni, eu cred ca daca v-ati protejat, nu ai decat sa astepti sa-ti reintre corpul in normal dupa perioada de alaptat si sa nu-ti faci prea multe griji...pentru linistea sufleteasca si sanatatea corporala, un control medical anual este recomandat tuturor femeilor, fie ca au dat nastere unui copil sau nu.
Andi&Mariuca
Postat: Thursday, January 4, 2007 7:20 AM

Postari: 5089
mi se pare extraordinar ce diferente pot exista intre femei dpdv al ciclului dupa nastere... scriam pe alte topicuri ca mie mi-a venit la exact 2 luni de la nastere iar unora dintre voi, cum este cazul lui Monique, nu le-a venit nici dupa un an jumate...cyclops what ce interesant!
dar eu zic, ca si Delfinasa, ca macar o data pe an trebuie mers la un control gineoclogic. cel mai bine este la 6 luni. cred ca toate avem oroare de masa ginecologica insa este un ...rau necesar!alcool
dupa ce am trecut prin experienta unei sarcini cu probleme si a unor alte probleme, nu f mari dar nici de neglijat, dupa nastere, am inteles ce important este pt o femeie sa isi ingrijeasca sanatatea... mai ales ca au nevoie de noi copilasii nostri!
asa ca va doresc multa sanatate!pupici
misha
Postat: Thursday, January 4, 2007 9:58 AM

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Si eu am 1 an de cand nu am menstruatie, iar alaptatul l-am intrerupt acum 2 saptamani...sunt in asteptarebounceTotusi, vad ca de vreo 3 zile am o durere de burta pe care la inceput am pus-o pe seama unei raceli, dar se pare totusi ca n-ar fi asa. Acum incerc sa-mi fac programare la dr...sper sa reusesc sa ma programez cat mai curand caci sunt chiar ingrijorata.Sper sa nu fie nimic grav! uff
sousourel
Postat: Thursday, January 4, 2007 11:29 AM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
misha wrote:
Si eu am 1 an de cand nu am menstruatie, iar alaptatul l-am intrerupt acum 2 saptamani...sunt in asteptarebounceTotusi, vad ca de vreo 3 zile am o durere de burta pe care la inceput am pus-o pe seama unei raceli, dar se pare totusi ca n-ar fi asa. Acum incerc sa-mi fac programare la dr...sper sa reusesc sa ma programez cat mai curand caci sunt chiar ingrijorata.Sper sa nu fie nimic grav! uff

POate sa dureze ceva dupa ce incetezi alaptatul..si la mine a mai durat vreo luna, parca...eu zic sa stai linistita din punctul asta de vedere. Dar un control nu strica niciodata, asa ca succes si curaj pupici
misha
Postat: Thursday, January 4, 2007 12:07 PM

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
sousourel wrote:

POate sa dureze ceva dupa ce incetezi alaptatul..si la mine a mai durat vreo luna, parca...eu zic sa stai linistita din punctul asta de vedere. Dar un control nu strica niciodata, asa ca succes si curaj pupici

Sousourel, eu ma duc pentru ca se pare ca ceva e in neregula caci ma doare cam tare, as sta numai in pat...din pacate am programare de-abia luni la 18.30 uff Oricum, multumescpupici pupici pupici
AdrianaC
Postat: Thursday, January 4, 2007 9:39 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Si eu in martie 2007 fac 2 ani de cand stau fara rusi. E drept ca inca mai alaptez, dar oricum...uff

Sper sa nu am probleme.
danab
Postat: Thursday, January 4, 2007 9:57 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Mie mi-a revenit cam la o luna jumatate de la intreruperea alaptarii, tot cu dureri.
mihaela75
Postat: Friday, January 5, 2007 2:54 AM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
dya wrote:

Miha tu ce zici ti-ai facut testul?oare

Da, am facut si nu era cu ochi, de atunci am mai vacut vreo doua teste ca la mine e cam pe de-a-ndoaselea.O luna da, doua ba, una da, trei ba...vine asa cand are chef si ma tine in suspanscry
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed