Chisturile ovariene

Options Chisturile ovariene
Subiectul anterior · Subiectul urmator
MonicaL
Postat: Thursday, September 13, 2007 3:40 PM

Nivel: Membru

Intrat: 9/13/2007
Postari: 27
Locatia: sighetu marmatiei
Am fost diagnosticata cu chist ovarian de 5 cm. Am urmat un tratament cu anticonceptionale dar nu prea scade.
As vrea sa incerc ceva naturist sau pate altceva dar nu operatienono
Kiki
Postat: Thursday, September 13, 2007 3:56 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
MonicaL, bine ai venit.
Pentru poze cu micutza ta, poti folosi topicurile speciale, facute pe categorii de varsta! pupici
ANDREEA&BIANCA
Postat: Thursday, September 13, 2007 3:56 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/11/2007
Postari: 818
Locatia: Bucuresti
Sunt multe tratamente naturiste pentru tratarea chisturilor,si eu am urmat mai demult unul dar nu mai stiu ce luam.In schimb,am gast ceva ce s-ar putea sa te ajute:tinctura de zmeur (RUBUS IDEAUS), ceai 2 cani/zi din:galbenele, cretisoara, coada calului, urzica, coada soricelului, supozitoare din rasina de brad(CARPICON).
MonicaL
Postat: Friday, September 14, 2007 8:17 PM

Sunt foarte fericita ca v-am gasit ras ! Aici chiar gasesc oameni cu care sa vorbesc , sa ma sfatuiesc , sa-mi impartasesc parerile !flowers
Am incercat cu tinctura de zmeur , am folosit-o in paralel cu anticonceptionalele dar nu au nici un efect!cry
mihaela75
Postat: Friday, September 14, 2007 10:36 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Am avut si eu chist si pe langa tratamentul cu pilule mi-au facut si punctie...au tras cu seringa pale
Miri
Postat: Friday, September 14, 2007 10:45 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Am avut si eu un chist ovarian, de care nu am stiut...s-a inflamat, s-a rupt si a produs hemoagie masiva, pentru care am suferit doua operatii...
Asa ca e bine sa tratezi ceea ce stii ca ai!angel
MonicaL
Postat: Saturday, September 15, 2007 4:31 PM

Punctia este dureroasa? Nu sunt sigura ca se face asa ceva in Romania , sau poate ca nu am auzit eustudy
Sunt constienta de riscurile pe care le presupune acest chist dar NU SCADE!!!! Sunt destul de documentata si totusi nu stiu incotro sa o apuctunete

MonicaL attached the following image(s):
pdvd_079.jpg

mihaela75
Postat: Saturday, September 15, 2007 4:39 PM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Monica, punctia am facut-o in tara, aveam vreo 19 ani.Nu doare deloc ,nu simti nimic.Mama plangea ca n-o sa mai pot face copii sic saraca...de-ar vedea ea ce de bebelusi am eu la tiker ras sper sa rezolvi si tu cu punctie ...daca iti recomanda, nu stiu prea multe despre chisturile astea.scratch
Kmy
Postat: Saturday, September 15, 2007 4:50 PM

Intrat: 9/13/2006
Postari: 1653
Locatia: SV
Am avut si eu un chist la fel de mare pe ovarul stang.Am luat Microginon 6 luni o pauza de 3 si din nou Microginon(cred ca asa se scrie) 6 luni...nu am mai fost la control dar acum odata cu pierderea sarcinilor mi-au facut tot felul de echo si se pare ca nu il mai am.Oricum stiu si eu ca se sparg si ai nevoie de operatii, era candva pe la Cluj o clinica in care cred ca se eliminau cu laserul. Poate te ajuta fetele cu mai multe
MonicaL
Postat: Saturday, September 15, 2007 5:01 PM

Cred ca as opta , daca as avea posibilitatea , la un tratament cu laser , desi nu prea stiu exact ce urmari poate avea un astfel de tratament ! Oricum am sa discut cu medicul curant despre posibilitatea unei punctii .
Va multumesc mult pentru sfaturi!cool
Miri
Postat: Sunday, September 16, 2007 12:33 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Monica, multa sanatate si sa ne spui ce te-ai decis sa faci!
ANDREEA&BIANCA
Postat: Sunday, September 16, 2007 3:06 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/11/2007
Postari: 818
Locatia: Bucuresti
MonicaL wrote:
Cred ca as opta , daca as avea posibilitatea , la un tratament cu laser , desi nu prea stiu exact ce urmari poate avea un astfel de tratament ! Oricum am sa discut cu medicul curant despre posibilitatea unei punctii .
Va multumesc mult pentru sfaturi!cool

Un tratament cu laser te usuca la buzunar...
Cauta si tu pe internet si sigur vei afla si de alte modalitati sa scapi de chisturi.
MonicaL
Postat: Monday, March 3, 2008 12:40 AM

Dragelor am urmat un tratament cu anticonceptionale combinat cu extract de mladite de mugur de zmeur si afin iar acum ma simt minunatras .
De cateva luni am intrerupt tratamentul pentru ca i-mi mai doresc un bebe. Acum ma rog sa ma ajute Dumnezeu sa raman insarcinata iar din cate am discutat cu medicul in timpul sarcini dispar complet aceste chistulete care m-au speriat asa de tare. banghead banghead banghead
Va multumesc pentru sfaturi si pentru ca existatiangel cool
MNiko
Postat: Monday, March 3, 2008 8:53 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Ma bucur ca s-a rezolvat problema. Sanatate multa si sa auzim vestile bune curand.pupici
MonicaL
Postat: Monday, March 3, 2008 5:47 PM

Sa dea domnul sa ma numar si eu cat de curand printre fericitele care asteapta sa devina ( din nou) mamicibottle bath dar deocamdata astept.......bounce
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed