Chirurgie reparatorie

Options Chirurgie reparatorie
Subiectul anterior · Subiectul urmator
marmita
Postat: Monday, November 24, 2008 11:05 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/11/2007
Postari: 1349
Multa sanatate puiului si refacere rapida pupici
maria99
Postat: Monday, December 1, 2008 4:44 PM

Nivel: Membru

Intrat: 1/20/2007
Postari: 50
Locatia: romania,arad
Buna emi,sper sa treceti cat mai repede peste partea cu operatiile care din pacate este grea,dar cea mai grea e recuperarea mai ales cand ii repara cerul gurii,deoarece nu o sa ai voie sa ii hranesti cu tetina doar cu siringa sau lingurita.Eu va tin pumni si va doresc recuperare cat mai rapida
maria99
Postat: Monday, December 1, 2008 4:50 PM

Am vrut sa va trimit poze dar nu le pot posta imi scrie ca sunt prea mari sorry daca stiti cum pot posta va rog sa ma ajutati
sousourel
Postat: Tuesday, December 2, 2008 4:19 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Le poti redimensiona sau le atasezi in www.photobucket.com, dupa ce iti faci cont acolopupici
Roberthoo
Postat: Friday, February 13, 2009 11:44 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna mamelor si tuturor celor ce citesc acest topic plin de tristete.Mai intai sa ma prezint ca asa e frumos.Ma numesc Robert,nu sunt parinte insa am trecut prin aceasta ploblema timp de 20 de ani.M-am nascut cu acesta malformatie congenitala.Am urmat etapele primare,acum dupa oprirea dezvoltarii osoase urmeaza sa trec prin celalte etape(pe care le incep chiar de luni).Mamelor vreau sa va spun sa aveti incredere in voi si in copii vostrii.Vor fi momente grele pt voi dar mai ales pt ei...dar cu siguranta cu ajutorul celor din jur vor trece cu bine.Mi-am facut cont pe acest site pentru a putea ajuta cel putin cu cateva informatii pe oricine doreste.Va pot indruma si catre cativa medici foarte buni din Cluj si Timisoara.Eu in prezent sunt student anul II la medicina,Cluj
Va doresc numai bine si multa tarie!

Robert Peti
mimi
Postat: Saturday, May 23, 2009 8:27 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna la toate mamicile! Deabia acum am mai putut sa intru pe site pentru ca Teo doarme in general baietelul meu e un copil marait si agitat, doarme ziua cate o jumatate de ora la 3-4 ore. Sunt cea mai fericita mama yes pentru ca au reusit amandoua operatiile.Prima am avut-o pe 24.11.2008 la varsta de 3 luni jumatate atunci i-a facut gurita,nasucul si gingia si luni pe 18.05.2009 i-a facut si cerul gurii.Sunt fericita ca i-a reusit si cerul gurii din prima si nu mai necesita inca una. Sa-i dea dumnezeu sanatate lui dr.urtila de la timisoara, ce mai este bun de tot. Am si eu o intrebare, mie asistentele de la timisoara si dr. mi-au recomandat acum dupa operatie sa-i dau ceai indulcit cu putina miere, voi ati dat la bbei vostri la fel dupa operatie? ca am citit ca nu e buna mierea la sugari, al meu are acum 9 luni jumate. acum trebuie sa ma duc la el ca e ora lui de papa ne chinuim cu seringa dar nu avem ce face.Va doresc o zi buna tuturor si cand pot sa mai intru pe site o sa va trimit si poze cu bb.bye
maria99
Postat: Saturday, May 23, 2009 2:41 PM

Da mimi asa trebuie ceai indulcit dar eu iam dat cu zahar si apoi cu miere eu nu iam dat 5 zile sa pape lapte si mancare numa ceai indulcit si supica de zarzavat strecurat.e mai greu dupa operatia la cerul guri pt ca firele se topesc cam la 5 saptamani dar va trece si isi va reveni apoi va veni vremea vorbirii copilul meu are 3 anisori si multe nu zice dar si ce zice le spune corect,am fost la logoped dar trebuie sa mergem dupa 4 ani.daca mai ai intrebari iti dau id de mess marius_alin20002000 si acolo putem vorbi mai multe
mickey mouse
Postat: Tuesday, August 11, 2015 5:56 PM

Intrat: 8/11/2015
Postari: 1
Locatia: Bacau
buna ziua sint o mamica disperata nu stiu incotr.o sa o apuc am nascut o fetita cu o malformatie la gurita acuma are un anisor si 5 luni,nu stim la cine sa apelam ca sa o operam,cunoastem doct buni la Is la sfanta maria da nu avem banii ptr operatie ce ma sfatuiti sa fac,unde sa merg,daca a mai trecut cineva prin ce trec eu va rog sa ma sfatuiti,este o mare durere sa ai copilul bolnav si sa bu ai cum sa il ajuti:((
sousourel
Postat: Tuesday, August 11, 2015 9:14 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
La Cluj la Clinica de Chirurgie maxilofaciala, Dr Hurubeanu. O doamna cu suflet mare.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed