Chiar sunt insarcinata!

Options Chiar sunt insarcinata!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
anaxena
Postat: Thursday, January 18, 2007 5:42 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
In urma cu 6-7 sapt aveam un mic chist pe ovarul stang pt care a trebuie sa urmez tratament...aveam un ciclu foarte regulat...si normal ca stiam cand mi se termina ovulatia...asha ca mami s-a iubit cu tati fara bariere...cm-ul trebuia sa vina pe 1-2 ian...chiar eram obsedata ca o sa fiu la ciclu de revelion...dar tare bucuroasa am fost ca nu s-a intamplat...pe 5 ian am intrat la banuieli si fugi sa cumperi un test care a ieshit negativ...normal!! Cum era sa raman cand ovulul meu era mort!!!..dar nici pe 10 ian nu mi-a venit...hmmm!! alt test care normal ca negativ..desi cand am vrut sa-l arunc o linie rozalie se zarea in lumina zilei...si asha a urmat testul nr 3,4,5,6 care aratu identic chiar dc erau luatedela firme diferite...si aici a inceput agonia mea..si da-i pe net si cauta si intreaba ...toata lumea ca dc eu iesit 2 linii clar e sarcina...vine ziua ecografiei unde mi s-a zis clar ca nu e sarcina...dar eu simteam ca este..dar am zis ca ma inshala simturile...si urmeaza iar testul nr 7 si 8 care parca erau mai concludente dar tot nu eram sigura...in cele din uram pe 15 ian testul nr 9 care a definitivat totul :2 linii identice si ca sa fiu sigura exact si testul nr 10 identic...vb cu medicul si ma cheama la echo fiind suspecta de sarcina extrauterina...si asha am ajuns azi 18 ian la echo unde in 40 min am trecut prin multe stari...de la o sarcina care nu exista -una extrauterina-"zona lacunara cu contur noduros sugestiv pt sarcina incipienta 5 sapt". Acum mai avem probleme grave cu tati care este derutat a intrat in depresie si zice ca bebe a venit prea repede si ca nu este pregatit.
kali
Postat: Thursday, January 18, 2007 5:47 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14332
Felicitari pentru bebe din burtica!:801:
Sa ai o sarcina usoara si sa fiti sanatosi... iar cat despre tati... se va obisnui el cu ideea- cu siguranta stii tu ce corzi sa atingi sa-i treaca toate fricilethumright
Kiki
Postat: Thursday, January 18, 2007 5:48 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Felicitari!

Ema
Postat: Thursday, January 18, 2007 5:50 PM

Sa ai sarcina usoara!bravo flowers
Felicitari!flowers
taki
Postat: Thursday, January 18, 2007 5:53 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Felicitari pentru reusita!

Spune-i lui tati ca miracole se intampla daca ne dorim cu adevarat! angel

Sarcina usoara si bun venit printre noi!
mommy
Postat: Thursday, January 18, 2007 5:55 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Felicitari! Sa fie intr-un ceas bun!
Tati cred este putin socat, se simte coplesit, dar o sa-si revina, nu-ti fa griji. thumright
anaxena
Postat: Thursday, January 18, 2007 6:26 PM

multumesc mult pt felicitari...ce trist e ca lume care nu ma cunoashte ma felicita si tati e confuz
AdrianaC
Postat: Thursday, January 18, 2007 6:46 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17748
Locatia: Bucuresti
Anaxena, bine ai venit la noi !

Sarcina usoara si sa fie totul bine !

Cat despre tati, mai da-i putin timp sa se obisnuiasca si el cu ideea ca va fi tatic si o sa vezi ca va fi si el in al 9-lea cer.

Niciodata nu ajungi sa zici ca esti 100% pregatit pentru un bebe, asa ca, dupa mine, bine ca a venit !

Suntem alaturi de tine, si orice intrebari sau nelinisti ai, o sa incercam sa te ajutam asa cum ne pricepem, sau o sa iti impartasim din experienta noastra !

WOWOW !!! Avem o burtica de 2007 !!! Trebuie sa deschidem listuta dance dance dance
miliutza
Postat: Thursday, January 18, 2007 6:54 PM

Felicitari!!! Sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos!

Am vb cu tine pe chat si erai foarte nedumerita...ma bucur pt tine!Lasa ca tati o sa se obisnuiasca si el cu ideea...trebuie sa se bucure alaturi de tine si sa te sustina.dance flowers
mihaela75
Postat: Thursday, January 18, 2007 7:02 PM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Ceeeee?Sa mor aici de infarct...o fata din Onesti.Hai sa traim si sa ne veselimhainoroc

Scuze, anaxena, de off topicpupici Nu-ti face probleme cu tati, asa-s tatii mai fricosi, noroc de noi mamele.o sa intre in normal thumleft Felicitari pt bebe si sa ai o sarcina usoaramami de fetita boy
anaxena
Postat: Thursday, January 18, 2007 7:11 PM

pai sper sa am sarcina ushoara ia pe tati o sa-lboxing la cap pana isi revine din depresie...multumesc mult ca sunteti alaturi de mine...apropo in ce perioada a sarcinii se intensifica simptomele?
monique
Postat: Thursday, January 18, 2007 7:12 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
Sa-ti dea Doamne Doamne sarcina usoara, fara probleme, un copilas sanatos, si un tatic relaxat! Rabdare, si vei vedea ca toate lucrurile vor reintra in normal! Lasa-l si pe el sa se obisnuiasca cu ideea! Pupici!
mihaela75
Postat: Thursday, January 18, 2007 7:23 PM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
anaxena wrote:
..apropo in ce perioada a sarcinii se intensifica simtomele?

care simptome, greturile?eu am avut in primele 3 luni alte fete au avut toata sarcinauff Sper tu sa n-ai delocnono
Vesna
Postat: Thursday, January 18, 2007 7:55 PM

Intrat: 2/27/2006
Postari: 1307
Locatia: Bucuresti
Bine ai venit! Felicitari! Sa ai o sarcina usoara si frumoasa!flowers
dya
Postat: Thursday, January 18, 2007 8:06 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Anaxena bine ai venit la noi.

Felicitari pentru sarcina flowers flowers flowers bravo bravo bravo , sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina fara probleme iar in ceea ce-l priveste pe TATI lasa ca-si revine el . Totul s-a petrecut destul de repede si asa sunt barbatii reactioneaza mai greu.
Uite noi avem aici o listuta care astepta cam demult sa apara si o burticuta prin zona , daca vrei sa te inscri uite adresa...CURIOZITATE ... !!!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed