Charlize

Profil: Charlize
Despre
Utilizator: Charlize
Nivel: Membru
Nume real: Luana
Locatia Sibiu
Ocupatie: studenta la Universitatea Lucian Blaga - Sibiu
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Saturday, October 10, 2009
Ultima vizita: Tuesday, November 2, 2010 10:23 PM
Numarul de postari: 60
[0.01% din toate postarile / 0.02 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Charlize, nastere usoara!
Postat: Tuesday, October 19, 2010 9:57 PM
Liz, multumesc din suflet pentru urari si pentru aprecieri!thankyou
Concediul a fost cadou din partea parintilor nostri, cei 4 buni ai Ninei, au contribuit impreuna, cu rezervare si reducere, de aceea si aceasta perioada tarzie. Noi nu ne-am fi permis. A fost singurul concediu anul acesta, nu am fost in vara nicaieri, eu am avut job si am tinut de el pentru ca stiam ca e temporar.
Eu mi-am revenit la formele de altadata, din pacate, sau din fericire, de nevoie, nu prin cura sau altceva. Am fost foarte stresata si activa. Dar nu ma plang.
Eu si tati Ninei ne intelegem foarte bine, ne ocupam impreuna de fetita, si chiar suntem fericiti, asa cum putem, restul raman pe locul 2, bine ca suntem sanatosi si exista intelegere.

Capsunica in burtica innori
mami de fetita Nina - iubirea noastra
love1 Nina - 5luni

Postat: Tuesday, October 19, 2010 9:51 PM
Am inceput de saptamana aceasta incet diversificarea, deocamdata numai cateva lingurite se suc de morcov, apoi mar, apoi combinat, dupa cum ne-a recomandat doctorita pediatra. Nu intram prea fortat in diversificare pentru ca, lucrul de care sunt foarte mandra, de 2 ori pe zi, dimineata si seara, si uneori noaptea daca cere, INCA O ALAPTEZ!
Nina, spune "mama". "tata", "apa", imita diferita sunete. Ii place la baita, face baita uneori in vana mare si apa putina si pleoscaie fericita si uda peste tot. Sta in fundulet, se rostogoleste de pe burta pe spate si invers, e atenta la jucarii, ii place Mickey-Minnie Mouse, si Hello Kitty. I-am decorat camera ei, o alta realizare, in acest ton.
Rade, e vesela, sociabila, curioasa. Oriunde iesim o luam cu noi. Doar cat sunt eu la scoala sta cu buni. Cu facultatea e super ok, nu am restante, am recuperat, cu ingaduita profesorilor ce am pierdut pe perioada de lauzie cat nu am avut nici putere nici timp sa ma tin de cursuri. Iar acum, cu cat creste Nina, imi pot lua tot mai mult timp liber sa ma ocup de scoala si de viata mea profesionala. E mai greu acum cu criza aceasta. Deocamdata ne bazam doar pe banii castigati de tati, dar speram ca lucrurile vor merge mai bine. Doar toti speram acest lucru.
O sa incerc sa intru cate putin, cat sa nu mai rup legatura cu voi. Ma scuzati, nu mai stiu evenimentele, si nici nu am cum sa recuperez, doar sper din mers, sa ma intregrez iar in discutii.
Acum ma retrag si sunt bucuroasa ca nu ne-ati uitat. Pupici!pupici pupici pupici

love1 Nina - 5luni

Postat: Tuesday, October 19, 2010 9:31 PM
Disneyland

Mami, mai copil decat copiii.

love1 Nina - 5luni

Postat: Tuesday, October 19, 2010 9:28 PM
Imi permit sa pun cateva poze dragi mie cu Nina de cand nu am mai trecut pe aici, sa vedeti evolutia ei.

Dovada ca e leita tati.

2 poze "de revista".

Minnie Mouse.

love1 Nina - 5luni

Postat: Tuesday, October 19, 2010 9:24 PM

Am reusit sa mergem 3 zile la Disneyland, impreuna cu Nina, in primul concediu in 3. Probabil si singurul pe anul acesta.
Voi incarca si de acolo cateva poze.

love1 Nina - 5luni

Postat: Tuesday, October 19, 2010 9:20 PM
Nina la 5 luni

pe 22 implineste 6 luni. Are 7 kg si 65 cm.

love1 Nina - 5luni

Postat: Tuesday, October 19, 2010 9:11 PM
Shirel pupici multumesc!
Unde sa incadrez jurnalul in categorie la forum?
A trecut atata timp ca nici parola la photobucket nu-mi mai amintesc.
Da, eu cu facultatea, pe perioada de vara am avut si un job cu jumatate de norma. Nina sta ziua cu buni. Este un copilas vesel, dulce, si cuminte.

love1 Nina - 5luni

Postat: Tuesday, October 19, 2010 9:07 PM
Liz pupici multumesc! Suntem bine. Am fost atat de prinsa cu toate, copil, casa, scoala, nu am mai avut timp nici sa respir, de net nici vorba. Iertare!
Nina a crescut, incarc acum niste poze recente cu ea.

love1 Nina - 5luni

Postat: Tuesday, October 19, 2010 9:00 PM
Salutare! flowers
Va mai amintiti de noi? pupici

love1 Nina - 5luni

Postat: Sunday, May 23, 2010 8:11 PM