Cercelusi?

Options Cercelusi?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bereea
Postat: Thursday, July 25, 2013 9:08 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22400
Au dreptate italienii , nu esti stapan pe corpul copilului , nu poti lua decizii in locul lui.Mie bunica mi-a gaurit urechile iar eu nu port cercei. Ce drept a avut sa decida in locul meu?
Ania
Postat: Thursday, July 25, 2013 9:28 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/23/2006
Postari: 680
Locatia: families are forever !
daca o luam asa ce drep are mama sa imi dea numele din buletin ?
nu ma simt stapana pe urechiile Aryei dar mi-ar placea mult sa o vad cu cercei .
am intrebat si eu o informatie nu am zis ca sunt stapani nimanui ca doar nu e pisicuta mea ci bebelusa mea draga Crazy
bereea
Postat: Thursday, July 25, 2013 9:45 PM

Nu te-am judecat nici pe tine si nici pe nimeni altcineva , mie , din punctul meu de vedere , nu mi se pare corect. E doar parere mea si sunt de acord cu faptul ca in spital nu au permis acest lucru.
Ania
Postat: Thursday, July 25, 2013 9:51 PM

si eu nu sunt deacord cu multe lucruri dar ce sa facem .
eu am fost cea care nu am dorit sa ii pun cercei pana acum am considerat ca e prea mica , nu consider ca e ceva necesar dar poate la un moment dar o sa doreasca sa isi puna cercei , in caz ca nu ii pun acum .
daca o luam logic , ca sa zic asa , nici religia nu ar trebui sa tina de parinti si cu toate astea bebelusi sunt botezati la 3 luni .
nu m-am simtit judecata doar vroiam sa-ti explic punctul meu de vedere , si mai ales faptul ca in nici un caz nu sunt stapana sau nu ma consider stapana pe corpul copiiilor mei .
bereea
Postat: Thursday, July 25, 2013 9:55 PM

Nu toata lumea isi boteaza copii la 3 luni . Si religia este tot o alegere personala. Dar asta e alta discutie si nu-si are rostul aici.
Acum 2 -3ani fetita mea a vrut cercei. Eu n-am fost de acord , nu are varsta necesara sa decida.Tu fa cum crezi ca e mai bine.

Ania
Postat: Thursday, July 25, 2013 10:03 PM

bereea wrote:
Nu toata lumea isi boteaza copii la 3 luni . Si religia este tot o alegere personala. Dar asta e alta discutie si nu-si are rostul aici.
Acum 2 -3ani fetita mea a vrut cercei. Eu n-am fost de acord , nu are varsta necesara sa decida.Tu fa cum crezi ca e mai bine.

sunt total deacord cu tine ca nu eu trebuie sa decid pt ea daca vrea sau nu cercei , dar e prea mica ca sa imi spuna , plus ca acum nu o sa ii fie frica de gauri . ras
de unde plecam si unde ajugem .
vroiam informatii pe unde au fost fetele pt graurele ca sa merg eu sa intreb cum se procedeaza , risc de infectii etc , ca abia apoi sa ne decidem daca ii dam gaurele sau nu . abia azi am primit cerceii . nu i-am cumparat eu , sunt un cadou de la mama .

p.s. sunt total deacord cu religia , ca este o alegere personala . deaceea o sa ii las pe ei sa aleaga ce si cum .
bereea
Postat: Thursday, July 25, 2013 10:06 PM

Sunt sigura ca vei primi informatiile cerute.
Ania
Postat: Thursday, July 25, 2013 10:13 PM

sunt si eu sigura . oricum maine o sa intreb prin oras si abia dupa ce mi-am facut toatele temele o sa i-au o decizie.
de curiozitate in italia la ce varsta se pot pune cercei . in spania se putea pune imediat , la farmacie se faceau gauri.
bereea
Postat: Thursday, July 25, 2013 10:21 PM

Habar n-am , dar stiu ca la gradinita erau 1-2 fetite cu cercei.
Adina
Postat: Thursday, July 25, 2013 11:11 PM

Intrat: 4/19/2012
Postari: 684
Locatia: Landshut,Germania
Eu i-am facut la papusica gauri tot in tara, in Timisoara, cand avea 4 luni. M-a costat 30 de lei cu tot cu cercelusii provizorii, nu am avut probleme deloc cu vindecatul. Ah... si a plans vreo 5 minuteHilar
Adina
Postat: Thursday, July 25, 2013 11:13 PM

Am uitat sa spun ca am fost la o bijuterie. Cam toate au si pistolasul acela cu care se fac gauri.
Ania
Postat: Friday, July 26, 2013 9:03 AM

Merci Adina . O sa merg azi sa ma interesez ce si cum .
teea09
Postat: Friday, July 26, 2013 10:52 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/31/2008
Postari: 4262
Locatia: Gradina iubirii
Noi i-am pus piticutzei cercelusi fix inainte de a iesi din maternitate, asa se face la Elias dai hainutele sa ti- pregateasca de externare dai si cercelusii. Am luat-o de la neonatologie dormind deci nu cred ca a pland prea mult, i-am us direct cercelusii de aur cumparati de nasi. Sunt foarte frumosi insa m-am vazut nevoita sa ii schimb pe la 6-7 lunite pentru ca mandra reusea sa ii deschida si imi era teama sa nu ii inghita, asa ca i-am pus cercelusii mei de cand eram mica. Sunt draguri nu la fel de frumosii ca ai ei dar macar stau linistita ca nu pateste ceva rau.

Ania
Postat: Friday, July 26, 2013 10:33 PM

m-am interesat - clinica medicala . 40 ron , cercei provizorii , se curata si amorteste locul .
am plecat cu urechiile gaurite de acolo. a plans un pic , si mai tipa apoi din cand in cand , probabil isi amintea . obser ca nu duce mana la urechi sa traga de ei . min 7 zile cu acesti cercei apoi pot sa ii schimb . trebuie sa invart cercei de cateva ori pe zi si sa dau cu apa oxigenata de 2-3 ori .
Adina
Postat: Friday, July 26, 2013 10:39 PM

Iuhuuuu! Pupam cercelata mica!DistanceKiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed