Cercelusi?

Options Cercelusi?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
koko2008
Postat: Friday, July 1, 2011 9:01 AM

Nivel: Senior

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5441
Locatia: romania
Asa dormea si printzi a mea...cu degetelul in gurita. Mori de dragul ei.Shirel ai o printzi adevarata. computerlove
Cris-DL
Postat: Friday, July 1, 2011 9:18 AM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Ce dulceeeee e, gogosicalove love ...sa-i poarte cu sanatate!!!
kali
Postat: Friday, July 1, 2011 9:22 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14134
Ce scumpa e!coeur coeur
mirela74chris
Postat: Friday, July 1, 2011 9:24 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Shiraz draga mica sa porti sanatoasa cercelusii!computerlove pupici
iasmina_ioana
Postat: Sunday, April 1, 2012 11:48 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/1/2011
Postari: 805
Locatia: Husi
I-am pus cercelusi la pisicuta, pe la 10 luni , a fost super bine k i-am pus cu pistol si a plans cred 2 min, dupa prima gaura si dupa a doua doar cat i-a pus cercelul spoi gata am pus palariuta in cap am platit lui tanti si am plecat zambarete. s-au comportat foarte bine. Aaaa!! si a costat 25 de lei , practic valoare cerceilor k pusul era gratis.
Petronella
Postat: Monday, July 2, 2012 11:18 AM

Intrat: 12/14/2010
Postari: 938
Locatia: Timisoara
I-am cumparat si eu fetitei mele o pereche de cercelusi foarte draguti si ma bate gândul sa ii fac gauri in urechiuse. Crede?i ca e prea devreme?
mirela74chris
Postat: Monday, July 2, 2012 2:06 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Petronella wrote:
I-am cumparat si eu fetitei mele o pereche de cercelusi foarte draguti si ma bate gândul sa ii fac gauri in urechiuse. Crede?i ca e prea devreme?

Puteai sa ii pui si din spital.Cu cat mai repede,cu atat sufera mai putin micuta.Cauta un centru in care se pun cercelusi sterili cu pistol.Se pun rapid.pupici
oanamaria
Postat: Monday, July 2, 2012 4:30 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20812
Locatia: Pitesti
Eu i-am pus din maternitate de la 2zile ,i -a pus o asistenta ,dar inca nu s-a vindecat locul zilnic o sterg cu alcool de 70 de grade ,dar inca face ceva galben la urechiuse si dupa atata vreme .
Nu e infectie sau ceva -nici nu stiu sa explic ce este ,dar se strange ceva la gaurile cercelusilor si dimineata si seara o sterg cu spirt.
Petronella
Postat: Monday, July 2, 2012 5:04 PM

Mie aici la spital nu mi-au dat voie sa ii pun cercei, mi-au recomandat sa a?tept cel pu?in doua luni. Acum ma bate gândul sa merg cu ea la un cabinet specializat sa ii faca gauri in urechi .
Oana nu te speria pentru ca nu e nimic grav ! Este semn de vindecare .
shirel
Postat: Monday, July 2, 2012 10:27 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11702
Locatia: israel
Petronella wrote:
Mie aici la spital nu mi-au dat voie sa ii pun cercei, mi-au recomandat sa a?tept cel pu?in doua luni. Acum ma bate gândul sa merg cu ea la un cabinet specializat sa ii faca gauri in urechi .
Oana nu te speria pentru ca nu e nimic grav ! Este semn de vindecare .

La noi cred ca te aresteaza daca ceri sa-i faca gauri unui nou nascut hohot hohot .
Petronella exact dute ori la o bijuterie unde fac gauri capsate cu cercei medicali nu dor deloc si nici nu infecteaza ,pe urma-i schimbi cu orice cercei vrei tu .Cel putin asa te-as sfatui eu din experientza mea si inca ceva inainte de a merge sa-i faci gauri cu vreo 40 de minute pune-i la urechi crema de amortire (se gaseste de obicei in toate farmaciile)ajuta foarte mult .
Offf topic .eu o folosesc si cand ma depilez!hohot hohot
Petronella
Postat: Tuesday, July 3, 2012 12:32 AM

Shirel exact acelasi lucru mi-a recomandat bijutierul cand am cumparat cerceii.. se merg la farmacie si sa cumpar acea crema minune ras problema e ca de unde i-am cumparat nu faceau si gauri. Nu-mi ramane decat sa ma interesez unde ii pot face gauri.
magduta
Postat: Tuesday, October 16, 2012 9:18 AM

Nivel: Membru

Intrat: 10/6/2012
Postari: 92
prima grija pe care am avut-o in maternitate a fost sa-i pun fetitei mele cercei! ii cumparasem niste cercei mici pentru nou nascuti, asa ca de a doua sau a treia zi, fetita mea avea cercei! :-)
Deyu.
Postat: Wednesday, October 31, 2012 11:30 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 8/19/2012
Postari: 181
Locatia: U.K. si Romania
Si eu i-am pus cercei lui Ali in maternitate dupa ce am nascut. Cercei de aur i-am pus direct.
Nu prea a plans, s-a strambat umpic.sic alcool
IoanaAlexandra
Postat: Wednesday, October 31, 2012 3:11 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/21/2012
Postari: 324
Locatia: ...Maramures...
...fetita mea cea mare are cercei din maternitate(am nascut in Romania)...fetita cea mica nu are inca cercei(am nascut in Italia)...cand am intrebat in maternitatea din Italia cand pot sa-i pun cercei mi-au raspuns " la 18 ani"...asa ca am fost la o bijuterie sa intreb...au strambat un pic din nas ca e prea devreme dar i-am convins si m-am programat pe 15 noiembrie sa-i pun cercei..o sa aiba atunci 2 luni...abia astept...
Ania
Postat: Thursday, July 25, 2013 4:12 PM

Intrat: 10/23/2006
Postari: 680
Locatia: families are forever !
Am primit si noi cercelusi . Dar prolema e unde merg cu Arya sa ii pun cerceii . Am fost la doc de famili si mi-a zis sa merg la maternitate . eu ma gandeam la un salon de tattoo . Cam cat ar costa ? Stiti ?
Voi unde ati mers cu fetitele voastre pt gaurele ?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed