Ce ziceti de celulele stem?

Options Ce ziceti de celulele stem?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
jinna
Postat: Monday, December 5, 2016 11:32 AM

Nivel: Membru

Intrat: 11/24/2016
Postari: 1
Locatia: romania
Buna dragelor, cred ca si voi v-ati intrebat ce banca de celule stem sa alegeti si daca merita sa faceti asta.
Am inteles ca ele sunt necesare pentru a putea trata eventualele boli aparute mai tarziu. Am tot cautat pe internet, ne-am documentat, insa parerile sunt impartite si nu stiu pe cine sa cred.
NicoN
Postat: Tuesday, December 6, 2016 7:54 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/17/2015
Postari: 1021
Locatia: arad
jinna wrote:
Buna dragelor, cred ca si voi v-ati intrebat ce banca de celule stem sa alegeti si daca merita sa faceti asta.
Am inteles ca ele sunt necesare pentru a putea trata eventualele boli aparute mai tarziu. Am tot cautat pe internet, ne-am documentat, insa parerile sunt impartite si nu stiu pe cine sa cred.

Eu nu am intrebat inca dar am o prietena care merge la dr meu si ii zicea dr. Sa nu fie depozitul in romania sau cipru...pt ca nu sunt stocate bine, nu ai intrebat dr ce iti recomanda?
saranona
Postat: Friday, December 16, 2016 9:05 AM

Nivel: Membru

Intrat: 12/16/2016
Postari: 1
Locatia: bucuresti
Buna dragele mele! Sunt Irina si am 35 de ani si de curand am devenit mamica!
Am intrebat doctotul daca este ok ca depozitarea sa fie facuta in Germania, si a spus ca este varianta ideala, serviciile nemtilor sunt net superioare, asa ca,am decis, alaturi de Drago? (sotul meu) sa optam pentru recoltarea celulelor stem la na?tere si vreau sa va spun ca nu regret niciun moment acest pas. Pe noi ne-a bucurat f mult faptul ca aceste celule pot fi folosite atat de copila?ul nostru, cat si de rudele compatibile. Mai mult, noi speram sa nu avem nevoie de ele. In acest caz, o sa le donam. Voi ?tiati ca celulele stem pot fi donate? Exista Registrul Donatorilor Voluntari de Celule Stem, a?a ca va invit la o dezbatere pe aceasta tema. Eu am fost operata in Germania la picior si am vazut f clar cum functioneaza sistemul lor medical: IREPROSABIL. Va recomand sa va documentati despre celulele stem, inseamna foarte mult. Succes!
Tzepii
Postat: Friday, December 16, 2016 10:24 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/13/2006
Postari: 1824
Locatia: Romania-Bucuresti
saranona wrote:
Buna dragele mele! Sunt Irina si am 35 de ani si de curand am devenit mamica!
Am intrebat doctotul daca este ok ca depozitarea sa fie facuta in Germania, si a spus ca este varianta ideala, serviciile nemtilor sunt net superioare, asa ca,am decis, alaturi de Drago? (sotul meu) sa optam pentru recoltarea celulelor stem la na?tere si vreau sa va spun ca nu regret niciun moment acest pas. Pe noi ne-a bucurat f mult faptul ca aceste celule pot fi folosite atat de copila?ul nostru, cat si de rudele compatibile. Mai mult, noi speram sa nu avem nevoie de ele. In acest caz, o sa le donam. Voi ?tiati ca celulele stem pot fi donate? Exista Registrul Donatorilor Voluntari de Celule Stem, a?a ca va invit la o dezbatere pe aceasta tema. Eu am fost operata in Germania la picior si am vazut f clar cum functioneaza sistemul lor medical: IREPROSABIL. Va recomand sa va documentati despre celulele stem, inseamna foarte mult. Succes!

Asa, ca pentru o informare corecta, mai exista si alte pareri despre recoltarea celulelor stem. Doar pentru a face o alegere informata.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed