Ce tip de soacra ai?

Options Ce tip de soacra ai?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ana
Postat: Sunday, April 4, 2010 4:09 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
KRYS85 wrote:
Soacra mea a fost o femeie super,super ,nu am avut treaba deloc cu ea ,ea fiind si bolnava a fost atenta sa nu ma jigneasca niciodata,dar din pacate sa stis!!Dar socrul meu este exact ca ea si tine mai mult la mine ca la sotulacheras ras si tare ciuda ihohot hohot !!!
saracul sotras
nikmiki
Postat: Wednesday, September 8, 2010 11:46 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 7/18/2010
Postari: 881
Locatia: Spania
Soacra mea........Ei bine,nu-i o femeie rea.ma mai supara cateodata ca vorbeste gura fara ea,dar cand vede ca m-am suparat incerca sa ma impace.
Ne-a ajutat de fiecare data cand a putut,a stat cu baiatul cand i-am cerut-o,s-a mai bagat ea un pic in viata noastra dar sotul i-a retezat-o imediat.
Cel mai tare lucru care m-a deranjat si m-am si ciondanit cu ea, a fost ca mi-a spus,cand a plecat sotul meu in Spania,ca daca vrea sa-mi fac un iubit ea nu ma spunefool .Am ramas muta de uimire si ne-am certat.eu cred ca nu a gandit cand a zis-o,pt ca ea se poarta in mod normal bine cu mine,cu mici exceptii. Nimeni nu-i perfect,poate si eu am zis ceva ce a suparat-o si nu mi-am dat dat seamauff
Iar socrul meu e mort de vreo 15 ani.
Am emotii pt ca incepand cu luna ianuarie vine sa stea cu copiii sa pot sa muncesc si eu.Pana acum nu am mai stat impreuna. sper sa fie bine.Am sa va povestesc.
Mela
Postat: Wednesday, September 8, 2010 11:50 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
te-o fi pus la incercare,sa vada cat ii esti de devotata baiatului ei ras
nikmiki
Postat: Wednesday, September 8, 2010 12:21 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 7/18/2010
Postari: 881
Locatia: Spania
Mela wrote:
te-o fi pus la incercare,sa vada cat ii esti de devotata baiatului ei ras

Uite ca la asta nu m-am gandit.uff
raly
Postat: Saturday, September 11, 2010 8:19 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
O soacra de......pix!(asta asa ca sa nu vorbesc urat)Dupa ce ca am anuntat-o de mai bine de o luna ca in 11 adica astazi urmeaza sa stea cu copiii ca sa putem merge la nunta,ma anunta cu 2 zile inainte ca sa-mi gasesc om sa stea cu copii ca ea trebuie sa mearga in livada la cules de mere ca sa faca un ban in plus!banghead banghead banghead
bereea
Postat: Saturday, September 11, 2010 8:41 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
eu am o soacra...nepasatoare.Cand ii ceri ajutorul iti spune sa te descurci singur , cand are nevoie de bani...
bereea
Postat: Saturday, September 11, 2010 8:42 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
raly wrote:
O soacra de......pix!(asta asa ca sa nu vorbesc urat)Dupa ce ca am anuntat-o de mai bine de o luna ca in 11 adica astazi urmeaza sa stea cu copiii ca sa putem merge la nunta,ma anunta cu 2 zile inainte ca sa-mi gasesc om sa stea cu copii ca ea trebuie sa mearga in livada la cules de mere ca sa faca un ban in plus!banghead banghead banghead

Raly, spune-i ca-i platesti ziua si gata
raly
Postat: Sunday, September 12, 2010 6:42 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Am rezolvat oricum si fara ea!Ca doar am prieteni!Pe neamuri niciodata sa nu te bazezi!sic
praslea_cel_voinic
Postat: Sunday, March 20, 2011 5:11 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2349
Locatia: Far, far away...
ras Deci nu sunt singura...:018: Una e sa vezi omul 30 min maxim, alta e sa traiesti zi de zi cu ea....Am ajuns la o concluzie: mamele de fete sunt total diferite de cele de baieti...cel putin a mea e....uff
koko2008
Postat: Wednesday, August 24, 2011 3:43 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Soacra mea e de nota ...100 se pune? E de pus la rana.Mereu saritoare, te ajuta cu orice se baga la orice fel de munca..painea lui Dumnezeu. computerlove
denisa_rachid
Postat: Wednesday, August 24, 2011 4:00 PM

Intrat: 8/13/2010
Postari: 2365
koko2008 wrote:
Soacra mea e de nota ...100 se pune? E de pus la rana.Mereu saritoare, te ajuta cu orice se baga la orice fel de munca..painea lui Dumnezeu. computerlove

Nu o dai la schimb?ras
koko2008
Postat: Wednesday, August 24, 2011 4:35 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Nu sic datorita ei sotul meu e un om muncitor si imprastiat hohot
mikaela
Postat: Wednesday, August 24, 2011 7:25 PM

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
EU imi vad soacra acum intr-o lumina mai buna decat cu ceva timp in urma...nici nu stiu daca sunt eu cea in schimbare sau e ea alcool In orice caz, ne vedem rar, dar cand ne vedem am alte sentimente fata de ea, nu mai e o relatie/intalnire tensionata si cred ca e reciproca treaba, cred ca in final ne-am acceptat una pe cealalta angel Iar faptul ca nu m-a ajutat cu fetita il consider acum o binecuvantare, ma bucur ca nu si-a lasat amprenta in educatia copilului meu, ca mi-a dat ocazia sa fiu 100% mama, desi la timpul respectiv cand am considerat ca am nevoie de ajutor mi s-a parut o rautate neimplicarea ei.
verusca
Postat: Wednesday, August 24, 2011 7:39 PM

Intrat: 6/11/2010
Postari: 1295
Locatia: Targoviste
eu am o soacra deosebita, ne intelegem de minune, m-a vrut sa-i fiu nora, nu s-a impotrivit, dimpotriva, isi incuraja fiul sa ma curteze, apoi, m-a ajutat sa imi tin serviciul avand grija de copii, imi trimitea cate ceva din tot ce avea si ea la masa stiind ca eu vin obosita si ma steapta si acasa treburi, nu se baga intre mine si sot nici cu bune nici cu rele, e o femeie tare inteleapta, acum m-am mutat in cartier cu ea, stam la cateva scari distanta si s-a cam inversat treaba, eu sunt cea care ii trimit diverse si o ajut chiar si financiar, eu nu mai am parinti dar la cat e ea de buna si speciala tot mamica mea era MAMA
smiley
Postat: Thursday, September 8, 2011 9:00 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
soacra mea este cea mai rea din lume
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed