Ce tip de soacra ai?

Options Ce tip de soacra ai?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
KRYS85
Postat: Monday, August 24, 2009 2:08 PM

Nivel: Senior

Intrat: 9/23/2008
Postari: 6611
Locatia: RO_Medias
Eu am avut o soacra de not 10,din pacate a decedat!!!

Socrul meu e si el un om foarte bun tot de nota 10!!!
mama Alessiei
Postat: Monday, August 24, 2009 5:15 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/16/2009
Postari: 1578
Locatia: sus pe deal
Rody wrote:

Si eu am o soacra de milioane(adica o a doua mama). Despre socru la fel,o bunatate de omangel

Rody, si ai mei ca ai tai, deci sa ne traiasca socrii wav
kali
Postat: Monday, August 24, 2009 5:21 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14339
Eu am castigat in socrii mei (ma rog, ex...)o a doua familie. Eh, ne mai botoshim noi (din cauza diferentei de conceptii... e si firesc) insa vor ramane aproape sufletului meu si in continuare.
Ei ma considera copilul lor (desi, practic, nu ne mai leaga nimic)... mai mult de atat... ce-as mai putea spune?! Sa-i tina Doamne-Doamne sanatosi.angel
fluturasy85
Postat: Tuesday, August 25, 2009 1:49 AM

Nivel: Membru

Intrat: 8/19/2009
Postari: 36
Locatia: undeva in Bucuresti
Aveti dreptate si cand ma gandesc ca eram sa o pierd.Dumnezeu a vrut sa ne fie aproape si sa nu plece in lumea ingerilor.O iubesc ca si pe mama mea e sufletul meu e flebetea mea si Marius seamana leit ia si ca caracter si ca inima buna si darnica.IMi iubesc socri ca si pe parintii mei.Nu fac diferenta nici acum si nici pe viitor.Toata viata ii voi respecta si iubi pe amandoi si pe soacramea si pe tata socru si cel mai minunat lucru care mi sa intamplat este ca am si un fratior acum, este fratele sotului meu.Si asa ii spun fartiorul meu pe langa soara mea.Ce mai sunt o fericita
ingerash
Postat: Tuesday, August 25, 2009 10:34 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Am o soacra pierduta prin Grecia,a plecat de trei zile si ma sunat cumnata mea din Londra,sa ma intrebe ce stiu de ea,eu habar nu aveam,pe celelalte cumnate inca nu lea sunat soacra-mea,sunt foarte ingrijorate.
bereea
Postat: Tuesday, August 25, 2009 12:12 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
dar ce cauta in Grecia?
ingerash
Postat: Tuesday, August 25, 2009 12:21 PM

bereea wrote:
dar ce cauta in Grecia?

Cica sa munceasca,sa ingrijeasca niste batrani.Ma mira pentru ca ea mereu se vaita ca nu poate munci,ca are probleme cu coloanauff uff uffVasi este foarte mirat
bereea
Postat: Tuesday, August 25, 2009 12:25 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
sper sa va dea un semn de viata
ingerash
Postat: Tuesday, August 25, 2009 12:44 PM

Speramangel
alina_nicoleta
Postat: Wednesday, August 26, 2009 2:06 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/9/2008
Postari: 229
Locatia: romania
Arunc-o pe mama din tren!

Tensiunea intre voi persista? Mama lui vrea inca sa-l conduca, desi el si-a luat demult licenta si-si castiga singur existenta? Are propria ei cheie de la apartamentul vostru, unde tot timpul apare ca un ghimpe-n talpa? Incearca sa-si impuna ordinea in propria-ti dezordine, tocmai pentru a-ti arata cat esti de nepriceputa? Nu dispera, exista totusi o solutie. Oare de ce Bucurestiul e atat de mare si aglomeratia atat de chinuitoare? Nu cumva tocmai pentru a o impiedica sa mai strabata tot orasul de-a latul, pentru a veni la voi cu sfatul?!

Asta este soacra mea guns ii mai lipseste cheia de la apartament si in rest se potriveste de minune.Se baga peste tot ne da sfaturi cum sa aranjam in casa, ce sa facem cu banii , week-end de week-end ne programeaza sa mergem la ea si cand se duce fiusu singur ii baga strambe ,pana intr-o zi cand am sa ii zic in fata tot ce am de zis ca vad ca spus pe ocolite nu se prinde ...ori face pe proasta .
roxinthya
Postat: Friday, February 19, 2010 12:48 PM

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
Noroc cu soacrele astea ca altfel nu mai exista topicul asta!!!hohot hohot hohot hohot
yaya
Postat: Friday, February 19, 2010 3:38 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2009
Postari: 718
Locatia: buzau
Doamne iarta-maangel eu am scapat .sorry a fost cosmarul vietii mele.am locuit in aceeasi curte,poate daca eram mai departe era altfel .
myha84
Postat: Friday, February 19, 2010 7:12 PM

Intrat: 2/6/2009
Postari: 2162
Locatia: Baia Mare
Soacra mea e o femeie de nota 20, prea buna de multe ori.Socrul meu la fel , nu am avut niciodata vreo cearta cu el.Chiar ma duc la ei mai des decat sotul.
alexandrabogdan
Postat: Saturday, April 3, 2010 8:26 PM

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
soacra mea e superrrr
KRYS85
Postat: Sunday, April 4, 2010 3:58 PM

Intrat: 9/23/2008
Postari: 6611
Locatia: RO_Medias
Soacra mea a fost o femeie super,super ,nu am avut treaba deloc cu ea ,ea fiind si bolnava a fost atenta sa nu ma jigneasca niciodata,dar din pacate sa stis!!Dar socrul meu este exact ca ea si tine mai mult la mine ca la sotulacheras ras si tare ciuda ihohot hohot !!!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed