Ce tip de soacra ai?

Options Ce tip de soacra ai?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bb_strumph
Postat: Saturday, April 12, 2008 9:19 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
mamica23 wrote:
Soacra mea este :PAINEA LUI D-ZEUangel
Ne-a ajutat intodeauna si ne ajuta cu orice daca poate.E o mama si o sotie de nota 10.Pentru mine e:a doua MAMA ,prietena si in ultimul rand SOACRA.O iubesc si o respect din tot sufletulangel

cam aici se incadreaza soacra-mea. In schimb, tata socru... 3 soacre la un loc, in special cu sotul meu box2 . Pe mine ma mai tolereaza, chiar daca sunt singura care ii mai serveste cate o pastila cand sare calul. Dar o iubeste enorm pe Ioana. Daca ar fi dupa el ar sta in permanenta cu ea: se joaca, o hraneste, o schimba, o adoarme si nu se plange niciodata chiar daca este un om bolnav. In schim maica-mea, atunci cand ai nevoie mai multa de ea, sa stea cu fata o ora sau doua, cat mai fac si eu o piata sau rezolv alta treaba, atunci o apuca boalaangry
petro
Postat: Saturday, April 12, 2008 9:40 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
lulualexandra wrote:
prefer sa las poza sa vorbeasca de la sine cu specificatia ca e un body cumparat pt alex de mos neculae de la soacra-mea (cand i-am zis ca e interesant mi-a spus ca n-a vazut ce scrie banghead )

No offence, dar mi se pare super haios! I-as lua chiar si eu unul la Darius. C-o fi vazut ca n-o fi vazut soacra ce cumpara, ce mai conteaza... La mine e adevarat, sunt o mare cheltuitoare si nu ma supar cand imi zice cineva (oricine ar fi). Oricum, bucurati-va ca aveti soacre. Eu as fi vrut sa am dar n-a fost sa fie (a murit cand sotul meu avea 9 ani). Asa ca mai iertati-le cand fac cate una. Isi iubesc prea mult copii si sunt geloase. Eu voi fi o soacra tare rea si posesiva... sunt mai mult decat sigura. DOAR EU STIU CE E BUN PENTRU COPILUL MEU!!! ras hohot
oanalaurisa
Postat: Saturday, April 12, 2008 9:42 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
petro wrote:

No offence, dar mi se pare super haios! I-as lua chiar si eu unul la Darius. C-o fi vazut ca n-o fi vazut soacra ce cumpara, ce mai conteaza... La mine e adevarat, sunt o mare cheltuitoare si nu ma supar cand imi zice cineva (oricine ar fi). Oricum, bucurati-va ca aveti soacre. Eu as fi vrut sa am dar n-a fost sa fie (a murit cand sotul meu avea 9 ani). Asa ca mai iertati-le cand fac cate una. Isi iubesc prea mult copii si sunt geloase. Eu voi fi o soacra tare rea si posesiva... sunt mai mult decat sigura. DOAR EU STIU CE E BUN PENTRU COPILUL MEU!!! ras hohot

Ce tareeeeeeeee....asa, fii rea....hohot hohot hohot hohot
tumpika
Postat: Sunday, April 13, 2008 7:15 PM

Nivel: Membru

Intrat: 2/1/2008
Postari: 44
Locatia: constanta
taty wrote:
Si ca sa va arat ca exista si exceptii...uitati unde se incadreaza soacra mearas pupici angel

Si doamna, si menajera, si aliata
Este ca o mama; te imbratiseaza cu afectiune si te face sa te simti ca o printesa. Te invita tot timpul la sarbatorile familiale, iti face complimente de fata cu rudele si prietenii, iti face cadouri, te viziteaza cat mai des posibil, iti pregateste mancarurile preferate, iti tine copilul in weekend si e de partea ta intr-un conflict cu al sau fiu.

Pentru ea, esti fiica pe care n-a avut-o niciodata. Un singur lucru iti cere drept rasplata, si asta nu negociaza: vrea sa-i iubesti cu adevarat odrasla. Asa ca mai bine gandeste-te de doua ori inainte sa-l astepti cu mana in sold, gata de cearta. Mai bine renunti la conflict, chiar daca ai dreptate, decat sa renunti la bunavointa si bucatele ei minunate.

Ii multumesc ca exista, ii multumesc pentru barbatul pe care l-a educat asa frumos, ii multumesc pentru ca ma iubeste ca pe o fata si ...mai am multe de spus...
Sa nu credeti ca nu au existat intre noi si mici tensiuni si neplaceri , dar am stiut sa trecem peste, am stiut sa comunicam, am fost 2 lady...mai ales ca avem ceva in comun...iubim extrem de mult acelasi barbat ( sotul meu , respetctiv baiatul ei) si acum si aceeasi minune de fata - printesica noastra.
acelasi lucru il pot spune si eu despre soacra mea.este o femeie de nota 10 .are 3 baieti si,deocamdata,2 nurori.cred ca gaseste in nurori fetele pe care si le-ar fi dorit.de nepoti,nu mai spun cat de mult ii iubeste pe amandoi.de spus eu le spun socrilor mama si tata,nu am nicio retinere.
alise
Postat: Friday, June 20, 2008 12:11 PM

Si eu sunt multumita de socrii mei.Sunt intelegatori si niciodata nu ai intervenit in viata noastra de familie.
Isi vad de treburile lor si asta e bine.
ingerash
Postat: Friday, June 20, 2008 12:48 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
alise wrote:
Si eu sunt multumita de socrii mei.Sunt intelegatori si niciodata nu ai intervenit in viata noastra de familie.
Isi vad de treburile lor si asta e bine.

Norocoaso!pupici Fi fericitadance dance dance
alise
Postat: Friday, June 20, 2008 3:52 PM

inger7 wrote:

Norocoaso!pupici Fi fericitadance dance dance

Multumesc mult.pupici
bulinutza
Postat: Friday, June 27, 2008 8:03 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Eu NU am o soacra...Am MAMA pe care n-am avut-o aproape toata viatza!!!!
E o femeie minunata care ma iubeste din prima clipa ca si pe copilul ei si ne trateaza la fel mereu...
Ii multumesc lui Dumnezeu ca a trimis-o in viatza mea!!!!!
bulibuli
Postat: Friday, June 27, 2008 10:03 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
bulinutza wrote:
Eu NU am o soacra...Am MAMA pe care n-am avut-o aproape toata viatza!!!!
E o femeie minunata care ma iubeste din prima clipa ca si pe copilul ei si ne trateaza la fel mereu...
Ii multumesc lui Dumnezeu ca a trimis-o in viatza mea!!!!!

wow, bulinutzo esti o norocoasa...
eu cu soacra mea ma inteleg bine, pt ca suntem la distanta si ne vedem rar... tine la mine cred, am mai avut si mici discutii, dar in principiu nu e un om rau, e doar zgarcita si o mama foarte posesiva.. in rest e ok, atata timp cat nu am nevoie de nimic de la ea ne intelegem de minunealcool
kali
Postat: Friday, June 27, 2008 10:47 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14339
Si soacra mea e o doamna: nu se amesteca in casnicia noastra, ma iubeste ca si cum as fi a ei, ii pasa de mine, ma rasfata si o intereseaza problemele mele mai mult decat pe mama. Vorbim des la telefon si chiar o respect si o admir; si eu tin la ea sincer! Chiar mi-as dori sa o am aproape- si nu stiu cati ar putea spune asta; uneori imi lipseste prezenta ei chiar numai si pentru o vorba buna.

Bineinteles, exista diferente de mentalitate dar nimic peste care sa nu se poata trece.
In ansamblu sunt foarte multumita; cred ca nu se putea mai bine pentru mine- eu, care sunt o "intzepata" de obicei.ras
TeosOf
Postat: Friday, June 27, 2008 11:52 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Si eu am o soacra nemaipomenita. Niciodata nu s-a amestecat in problemele dintre mine si fiul ei si pot spune ca m-a ajutat cu banii mai mult decat parintii mei. Acum e bolnava saraca, dar e si batrana. Pt ea ar fi mult mai bine daca Dumnezeu ar scapa-o de suferinta.
bereea
Postat: Monday, June 30, 2008 8:33 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
Eu am o soacra minunata...sta la 2000 km de noi.ras
Kiki
Postat: Monday, June 30, 2008 8:45 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
bereea wrote:
Eu am o soacra minunata...sta la 2000 km de noi.ras

ras Si a mea la fel ras
shirel
Postat: Monday, June 30, 2008 9:36 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11794
Locatia: israel
Si eu pe a mea o iubesc tare ,fiindca este o
femeie desteapta si care la randul ei a fost chinuita de soacra ei,singurul ei defect este prea emotiva si pune totul la suflet si
atunci cine o trateaza .....eu.eu sunt pe baza
de psiholog,de doctor si chiar de bucatar sef.
ea este aceea care pleaca de la mine cu masina incarcata cu oale de mancare fiindca-i
place cum gatesc,sarbatorile de obicei sunt tot la noi asa ca nu o duce rau cu mine.
si eu sint fata care tot timpul si-a dorit-o.
In schimb socrul meu este un inger si seamana la caracter cu Yohanan,il iubesc ,il ador pentru tot ceea ce este el.Il apreciez intelectual cat si spiritual si este Taur ca si mine.hearts
ALINUSHA
Postat: Tuesday, July 1, 2008 4:52 PM

soacra mea e la cateva mii de km distanta.esta f credinciosa:in putinul tp pe care l-am petrecut impreuna mi-a vb de dumnezeu...pe atunci eu si sotul eram.....pacatosi...pt ca nu oficializasem casatoria.disputa pt mine nu conta decat dragostea noastra....nu ma interesau actele....chitara
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed