Ce tip de soacra ai?

Options Ce tip de soacra ai?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Kiki
Postat: Thursday, December 20, 2007 1:40 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
lulualexandra wrote:
prefer sa las poza sa vorbeasca de la sine cu specificatia ca e un body cumparat pt alex de mos neculae de la soacra-mea (cand i-am zis ca e interesant mi-a spus ca n-a vazut ce scrie banghead )

...

hohot hohot hohot Ei, o fi si ea geloasa, ca cheltuiesti mai mult ca ea hohot hohot
oana_nicole
Postat: Thursday, December 20, 2007 2:15 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 6570
Locatia: end of the rainbow
lulualexandra wrote:
prefer sa las poza sa vorbeasca de la sine cu specificatia ca e un body cumparat pt alex de mos neculae de la soacra-mea (cand i-am zis ca e interesant mi-a spus ca n-a vazut ce scrie banghead )

Draga de ea. ras Sigur nu a vazut... hohot hohot hohot
tabmirela
Postat: Thursday, December 20, 2007 2:16 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 9/19/2007
Postari: 147
Locatia: bucuresti
eu am o soacra atat de buna incat ,acum 5 ani ne-a dat afara din casa in gerul iernii ,de boboteaza ,cu copil de 2 ani in brate.
motivul ar fi fost ca fiica ei a investit in apartament(gresie,faianta,termopan)si nu-si dorea ca o straina sa stea de-a gata.
in ultimii 5 ani ne-a vizitat de 3 ori.ii parea rau de ce-a facut
ea s-a mutat in alt cartier,nu ne-a spus adresa.ultima oara a venit la noi acum 2 ani.
alti nepoti nu are dar cu toate astea nu o intereseaza de unica-i nepotica
sa va mai zic ca are doar 54 de ani? de unde atata ura,nu-mi dau seama
Alyna
Postat: Thursday, December 20, 2007 2:28 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
Pffff...acum ca citesc prin ce au trecut unele fete cu socrelele...parca a mea nu mai e asa de rea...In ceea ce priveste relatia dintre ea si Matei,pot sa spun ca-si da silinta...adik ii mai aduce cate ceva din cand in cand,ii rade(de la distanta,ca in brate nu cred ca l-a luat de 3 ori de cand s-a nascut)..Este o femeie ff rece..nu e capabila de semne de afectiune...e distanta..A facut o data niste peste pane.M-a sunat in ziua respectiva sa ma intrebe cum se face.seara a venit in vizita....cu mana goala.Am intreba-o cum a iesit pestele...a raspuns ca f bunhohot .Eu si Dan am inceput sa radem.A zis ca a mai ramas peste,dar trebuia sa-i zicem ca vrem sa ne aduca si noua...Ma rog...la inceput puneam la suflet toate tampeniile ei,dar acum am devenit f nesimtita in relatia cu ei(a nu se intelege ca le vorbesc urat sau altceva..)Sambata sunam si lasam lista cu ceea ce ne trebuie pentru saptamana urmatoare(innainte cumparam doar eu din banii mei de buzunar si nu mai ramaneam cu nimic pentru cheltuielile mele,personalebanghead )Acum contribuie si ei...macar atat sa faca pentru copilul lor,ca nu au stiut ce inseamna sa ai copil la facultatebataus ...toate cheltuielile le suportam eu(si mancare si intretinere si tot..)Ei nu-l ajutau cu nimic pe Dantunete .
Roxanel
Postat: Thursday, December 20, 2007 3:24 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Eu am o soacra super cool .... poate ca ma repet dar asta e realitatea. Si azi vine in vizitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa yes hainoroc dance
Laura
Postat: Thursday, December 20, 2007 5:18 PM

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
Eu am o soacra OK cool Se intampla sa mai avem opinii diferite,dar trecem usor peste dance
raly
Postat: Thursday, December 27, 2007 1:26 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Si eu ma incadrez la ceva de genul

Mama careia ii sta bine cu drumul

Uite si situatia ideala! Poate ai noroc ca preocuparile ei sa se invarta in jurul celorlalte neamuri; poate are si o fata, ai carei copii ii ocupa tot timpul, poate are un sot vesnic in deplasare, unde nu poate sa nu-l insoteasca, sau poate este o femeie de cariera, cu extrem de putin timp liber. Sau este pur si simplu discreta, politicoasa si absolut normala, da telefoane rar, te viziteaza si mai rar si traieste si ea bine, si voi si mai bine, iubindu-va cu totii, dar de la distanta. In acest caz ce faci? Zici bogdaproste, iti faci cruce si nimic mai mult
S.ELENA
Postat: Thursday, December 27, 2007 11:05 PM

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
raly wrote:
Si eu ma incadrez la ceva de genul

; poate are si o fata, ai carei copii ii ocupa tot timpul,....... da telefoane rar, te viziteaza si mai rar si traieste si ea bine, si voi si mai bine, ........ In acest caz ce faci? Zici bogdaproste, iti faci cruce si nimic mai mult

Cam asta este si parerea mea(aici m-as incadra si eu), cu mici exceptii insa, caci soacra-mea mai are proasta inspiratie sa se mai amestece in treburile mele, neinvitata, dar i le retez repede si-si vede de treaba, pana data viitoare, cand o luam de la capat.....banghead banghead banghead
ingerash
Postat: Saturday, April 12, 2008 1:58 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Soacra mea este;

Mama, curaj!

Exista si mame care obisnuiesc sa puna in carca copiilor propriile lor probleme si nelinisti. De obicei, sunt vaduve sau si-ar dori sa fie. Ele nu vad decat o singura salvare: in unicul si nepretuitul lor fiu.
Telefoanele iau foc, rugamintile nu mai contenesc: sa vina sa le vada, sa le repare televizorul fara de care nu pot sa traiasca, sa le duca cu masina la cumparaturi, sau sa le insoteasca in vizita la unchiul Ilie, pe care nu l-au mai vazut de la Craciun. Si cine ramane acasa singura, intr-o vesnica asteptare? Tu, normal. Dar in loc sa stai sa fierbi in suc propriu, mai bine scutura-te si-nvata sa traiesti.

M-am scuturat de multe si l-am atras pe sot langa mineflowers
mamica23
Postat: Saturday, April 12, 2008 2:25 PM

Intrat: 2/21/2008
Postari: 3402
Locatia: turda
Soacra mea este :PAINEA LUI D-ZEUangel
Ne-a ajutat intodeauna si ne ajuta cu orice daca poate.E o mama si o sotie de nota 10.Pentru mine e:a doua MAMA ,prietena si in ultimul rand SOACRA.O iubesc si o respect din tot sufletulangel
Lilly of the valley
Postat: Saturday, April 12, 2008 5:52 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
mamica23 wrote:
Soacra mea este :PAINEA LUI D-ZEUangel
Ne-a ajutat intodeauna si ne ajuta cu orice daca poate.E o mama si o sotie de nota 10.Pentru mine e:a doua MAMA ,prietena si in ultimul rand SOACRA.O iubesc si o respect din tot sufletulangel

cam aceeasi parere am avut si eu pana ceva timp in urma si din respect pt. sotul meu nu mai zic decat lasa-ma sa te las.
oanalaurisa
Postat: Saturday, April 12, 2008 5:54 PM

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
mariuta wrote:

cam aceeasi parere am avut si eu pana ceva timp in urma si din respect pt. sotul meu nu mai zic decat lasa-ma sa te las.

Pai,la faza asta,ce sa zic...soacra mea e o persoana foarte calma si blanda,dar doar atat...uneori nu e bine sa fii nici prea moale,ca desi nu faci valva,dar nu faci nici altceva...nu e un om de actiune...se lasa dusa de val,chestie care nu prea foloseste la nimic nimanui.
Sfefania_Johansson
Postat: Saturday, April 12, 2008 7:27 PM

Intrat: 10/24/2007
Postari: 2267
Locatia: Suedia

Si doamna, si menajera, si aliata LA PATRAT

Este ca o mama; te imbratiseaza cu afectiune si te face sa te simti ca o printesa. Te invita tot timpul la sarbatorile familiale, iti face complimente de fata cu rudele si prietenii, iti face cadouri, te viziteaza cat mai des posibil, iti pregateste mancarurile preferate, iti tine copilul in weekend si e de partea ta intr-un conflict cu al sau fiu.

Pentru ea, esti fiica pe care n-a avut-o niciodata. Un singur lucru iti cere drept rasplata, si asta nu negociaza: vrea sa-i iubesti cu adevarat odrasla. Asa ca mai bine gandeste-te de doua ori inainte sa-l astepti cu mana in sold, gata de cearta. Mai bine renunti la conflict, chiar daca ai dreptate, decat sa renunti la bunavointa si bucatele ei minunate.

am 2 soacre, amandoua niste persoane deosebite
pupici pupici mai de graba socrul ma mai supara, desi, sicera sa fiu, o face fara intentie..e doar un om simplu care nu stie exact ce se cade sa spuna si daca pica sau nu bine..oricum..s-a intamplat rar sa ma supere..iar eu sun o persoana cu tact, deci am inchis ochii si am strans din dinti..
Rody
Postat: Saturday, April 12, 2008 8:01 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Quote:
Si doamna, si menajera, si aliata

Este ca o mama; te imbratiseaza cu afectiune si te face sa te simti ca o printesa. Te invita tot timpul la sarbatorile familiale, iti face complimente de fata cu rudele si prietenii, iti face cadouri, te viziteaza cat mai des posibil, iti pregateste mancarurile preferate, iti tine copilul in weekend si e de partea ta intr-un conflict cu al sau fiu.

Pentru ea, esti fiica pe care n-a avut-o niciodata. Un singur lucru iti cere drept rasplata, si asta nu negociaza: vrea sa-i iubesti cu adevarat odrasla. Asa ca mai bine gandeste-te de doua ori inainte sa-l astepti cu mana in sold, gata de cearta. Mai bine renunti la conflict, chiar daca ai dreptate, decat sa renunti la bunavointa si bucatele ei minunate.

A aici se incadreazayes
Rody
Postat: Saturday, April 12, 2008 8:01 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Scuze,am scris de 2 ori acelasi mesajsic
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed