Ce se intampla in timpul unei infectii la urechi

Options Ce se intampla in timpul unei infectii la urechi
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mirela74chris
Postat: Thursday, October 20, 2011 12:05 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Miriam sanatate multa puiului.E nasol cu urechiusele.Si noi am cam tras-o...pupici computerlove
miriam
Postat: Friday, October 21, 2011 7:11 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4987
Locatia: bh
Oana , Roxy, Mirela va multumesc pt grijacomputerlove
Intradevar avem otita, la ambele urechiuse, doar ca la stanga este mai "mare", se mira doctorita cum de nu are febra la asa infectie... am primit Zinat, 3x10 ml pe zi, picaturi in urechi si ibalgin + stat acasa binenteles.Ar cam trebui fara iesit afara, nu?
Roxy, va doresc sa fie totul bine la controlhearts
bereea
Postat: Friday, October 21, 2011 8:26 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
Sanatate bolnaviorilor.Am tras-o si noi cu otita vreo 2-3 ani la rand.Si nu facea intotdeauna febra.
oanamaria
Postat: Friday, October 21, 2011 2:51 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Multa sanatate lui Davis !computerlove
miriam
Postat: Friday, October 28, 2011 8:17 AM

Bereea, multumimcomputerlove
Oana, la fel si voua sanatatepupici

Noi am fost la control ieri, si inca nu este bine urechiusa stanga, asa ca ne-a mai prescris antibiotic inca vreo 3 zile...m-am enervat putin(dar am tacut ca a fost si greseala mea) ca prima data cand ne-a dat reteta eu am auzit ca spune 8 zile de tratament, dar ne-a dat reteta compensata doar pt 5 zile si nu mi-a spus ca mai tre sa cumpar eu necompensat tratamentul pana la 8 zile,am crezut ca este totul pe reteta , asa ca de marti nu am mai luat antibiotic si aseara l-am inceput iarbanghead ...ne-a spus sa ne cumparam si aparat de aerosoli .
Astea-s inceputurile noastre in ale gradinitei, ma gandeam ca o sa-l duc de luni iar la gradi dar acum gatabanghead
Speram sa fie bine...

Roxi cum este Mariuca?
petronela_gav
Postat: Friday, October 28, 2011 8:41 AM

Intrat: 11/5/2009
Postari: 1537
Locatia: Piatra Neamt
miriam multa sanatate, dupa tratamentsa te asiguri ca il vede un ORL-ist care se "pricepe".
noi am tras-o cu Darius a avut otita care nu s-a vindecat, si am lungit-o cu tratmente si vizite la doctori incompetenti timp de un an. a ajuns la operatie pentru ca lichidul din spatele timpanului nu mai era fluid ca sa se poata scurge, iar timpanul a devenit plat. i-au facut punctie pe timpan si i-au pus aeratoare, pe care le-a tinut 5 luni. el avea si polipii si amigdale foarte mari, astfel la operatie i-au scos polipii si au micsorat amigdalele.
mirela ma bucur ca ai pus filmuletul cu balonul, am sa il pun si pe el sa sufle, a avut si sinuzita cronica, iar secretiile ne supara si acum, dar mai intai incerc eu, de ieri ma supara o ureche cry
miriam
Postat: Friday, October 28, 2011 8:46 AM

da, cred ca o sa mergem, doctorul care era bun si-a facut clinica privata si nu il mai gasim in policlinica...sanatate lui DARIUScomputerlove
petronela_gav
Postat: Tuesday, November 1, 2011 11:57 AM

Intrat: 11/5/2009
Postari: 1537
Locatia: Piatra Neamt
miriam pupici acum Darius e bine, insa aproape 1 an a avut auzul scazut, nu ii mai placea la gradinita, a pierdut multe informatii.
ade2008
Postat: Monday, January 9, 2012 10:38 AM

Nivel: Membru

Intrat: 1/9/2012
Postari: 5
Buna ziua,
Sunt mamica unui baietel de 3 ani si 8 luni care este programat la operatia de polipi saptamana viitoare la Budimex.
Am o mare rugaminte sa-mi spuneti cat mai trebuie sa dai la medicul care il opereaza si cat la anestezist.
Va multumesc!
alimami
Postat: Monday, January 9, 2012 12:55 PM

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
ade2008 wrote:
Buna ziua,
Sunt mamica unui baietel de 3 ani si 8 luni care este programat la operatia de polipi saptamana viitoare la Budimex.
Am o mare rugaminte sa-mi spuneti cat mai trebuie sa dai la medicul care il opereaza si cat la anestezist.
Va multumesc!

Cred ca la topicul cu Operatia de polipi iti puteau citi mai multe persoane postul. Asta pt ca nu exista topicul cu Spaga la doctori. Eu i-am facut piticei mele operatie de polipi la 2ani si 8 luni, dar nu sunt din Bucuresti sa stiu cat se mai da pe acolo. Va lasa in aceeasi zi acasa, aceasta operatie nu necesita spitalizare si nici prea multa ingrijire post-operatorie in spital. Noi ne-am internat pe la 9 dimineatza(eu cu pitica), iar dupa-amiaza eram acasa. Operatia in sine nu dureaza nici 5minute.(in principiu ar trebui sa fie gratis daca nu e clinica particulara)
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed