Ce se intampla in corpul tau cand bei un pahar de Coca - Cola?

Options Ce se intampla in corpul tau cand bei un pahar de Coca - Cola?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mela
Postat: Friday, May 18, 2012 3:20 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Sunt perioade cand beau cate o doza de cola pe zi (nu cumpar la flacon decat cand am musafiri),de obicei mi se face pofta seara,pe la vreo 9-10 alcool Acum sunt in pauza,n-am baut Cola o luna (pana acum 2 zile sic ).Daca am pofta imi iau si gata,oricum nu consum in exces.Daca e s-o "patesti" se poate si de la o salata verde care are nu stiu ce bacterie pe frunze.Zici ca mananci ceva sanatos si ajungi in spital...sau mai rau...
koko2008
Postat: Friday, May 18, 2012 3:55 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
oanamaria wrote:
Daca mi-e pofta bea o gura de Cola fara sa ma gandesc la efectele nocive -savurez si gata !
Sunt atat de lucruri nocive pe lumea asta si nu cred ca mi se intampla vreo nenorocire daca ocazional bea un pahar de Cola .

La fel fac si eu...chiar acum as bea un paharsic

Quote:
Probleme adevarate apar la cei care beau cate 2l zilnic in loc de apa beau Cola si cunosc astfel de persoane care sunt dependente de Cola .

Asta asa este uff
bulibuli
Postat: Sunday, May 20, 2012 12:29 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
zic si eu la fel ca Oanasic
in ultima parte a sarcinii aveam o pofta nebuna de Cola, de aceea evitam sa cumpar sa am in casa, ca sa nu beau exagerat de mult, dar cand ieseam in oras era regula.. imi luam o Colaalcool bine, asta nu se intampla prea des - odata pe saptamana sau mai rar ras de cand alaptez nu am mai bautras
mikaela
Postat: Sunday, May 20, 2012 12:40 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
Fetele, da' pe timpul lui Ceausescu exista Quick-ul, va aduceti aminte?? Avea acelasi gust ca Pepsi sau Cola, uneori il faceam cu sifon si cu esenta Quick, alteori il cumparam direct imbuteliat la sticla de sfert...Nu se mai stia atunci de atatea efecte nocive, poate pt ca era romanesc???ras SI apoi de ce numai Cola si Pepsi ar fi rele, cand si Fanta si mai stiu eu ce alte bauturi carbogazoase cu coloranti mai sunt, sunt toate in aceeasi categorie?? Eu beau in perioade, mai mult sau mai putin.
shirel
Postat: Sunday, May 20, 2012 12:40 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
Eu daca beau o data pe an un pahar de Cola este mult pentru mine nu-mi place deloc si nu-mi plac sucurile in general .Am anii de zile decand nu le beau fiindca sunt dulcii si cu gaze nu mi-au placut niciodata.
Acasa nu cumpur doar daca am musafir care le place ,Eden este innebunita dupa cola dar o bea doar la prieteni la zile onomastice acasa primeste un inlocuitor sper mult mai sanatos berea neagra fara alcool.
Nuuu noua nu le place Coca -cola cu noi firma ar da sigur faliment.Sunt totusi de parere ca chiar daca bei o data pe saptamana un pahar nu se intampla nimic fiti sigure.
raly
Postat: Sunday, May 20, 2012 9:13 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Na...nici eu nu beau in cantitati industriale si zilnic mai ales de cand m-am pus pe dieta,insa cand mi-e pofta,poate sa faca ce-o vrea ea ca nu ma intereseaza!Daca te iei dupa astia nu mai mananci si nu mai bei nimik,toate contin e-uri,toate provoaca cancer,bautura dauneaza,fumatul dauneaza(si pt aia cati sunt care stiu si fumeaza mai departe),zaharul dauneaza,totul dauneaza.....te feresti de toate si nu mori de la ele ca vine un idiot cu masina si te ia de pe trotuar,si pt ce te-ai "chinuit"atat???hohot hohot hohot
giulia_mamik
Postat: Sunday, May 20, 2012 9:18 PM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Apropo de ce zice Ralyhohot ,vorba sotului meu:"Decat sa mor sanatos,mai bine sa mananc de toate!"hohot hohot ras sic
roxinthya
Postat: Sunday, May 20, 2012 10:57 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
Era si un banc cu 2 soti care se plimbau prin rai si era asa de frumos si totul era gratuit la restaurante, baruri , hoteluri. Ce mai, totul era frumos de parca ar fi fost intr-un concediu exotic.
iSi atunci sotul ii spune inciudat nevestei:
- Daca nu erai tu cu mancatul sanatos eram de mult aici!angry
oanamaria
Postat: Monday, May 21, 2012 7:15 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
roxinthya wrote:
Era si un banc cu 2 soti care se plimbau prin rai si era asa de frumos si totul era gratuit la restaurante, baruri , hoteluri. Ce mai, totul era frumos de parca ar fi fost intr-un concediu exotic.
iSi atunci sotul ii spune inciudat nevestei:
- Daca nu erai tu cu mancatul sanatos eram de mult aici!angry

hohot hohot hohot
bulinutza
Postat: Monday, May 21, 2012 7:41 AM

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Eu nu cumpar pt noi aproape niciodata.

Tot timpul cumpar cand avem musafiri...si slava Domnului ca tot avem si gasim mereu o scuza sa cumparam. sic

Alexandra n-a gustat pana acum. De fapt ea n-a baut sucuri carbogazoase si nici n-as vrea sa bea curand.
bereea
Postat: Monday, May 21, 2012 8:09 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22721
Radem noi, radem, dar cand bem prea mult cred ca efectele in timp se cunosc.Sau cand dam copiilor sau beau femeile gravide.Va spun eu din proprie experienta ca mai bine mori sanatos decat bolnav si in chinuri.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed