Ce preferati, laptop sau desktop ?

Chestionar intrebare: Ce preferati, laptop sau desktop ?
Alegere Voturi Statistici
Laptop 12 52%
Desktop 9 39%
Nu am preferinte 2 8%

Options Ce preferati, laptop sau desktop ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Wednesday, January 3, 2007 9:22 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17764
Locatia: Bucuresti
Ce preferati, laptop sau desktop ? De ce?

Eu ma obisnuisem mult cu calculatorul de la servici, desktop, cu monitor plat, TFT.

Totusi, pot spune acum ca imi place mai mult LAPTOPul.
Andi&Mariuca
Postat: Wednesday, January 3, 2007 9:38 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
am votat laptop pt ca il car cu mine peste tot... chiar si in baie. dar cum eu stau mai mult prin bucatarie, mai fumez o tigara, mai una, mai alta... e muuuuult mai comod. asa ca il prefer de departe. mai ales ca al meu este unul mic, mic de tot si usurel... dar are incovenientul ca nu am pe el toate programele de pe desktop (de ex am un programel de modificat poze si pe laptop nu il am si mi-e greu sa tot modific poze cu alte programe) si nici nu l-am legat la imprimanta... dar e mai convenabil pt stat pe forum!ras
danab
Postat: Wednesday, January 3, 2007 9:45 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Eu am votat desktop pentru ca pot sa lucrezi mult mai multe pe el (cel putin pana acum nu am putut sa-mi fac treaba pe laptop ca si pe desktop)
Nu as refuza nici laptopul, pentru avantajul mobilitatii.
Kiki
Postat: Wednesday, January 3, 2007 10:21 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Laptopul asigura mobilitate, dar dezavantajul major (pentru mine, personal) este ca nu poti avea multe programe (programe mari ca marime) si in plus se "duce" mai repede ca un desktop.

Votez desktop!
Maria & Mario
Postat: Wednesday, January 3, 2007 10:48 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Pentru acasa si uz personal am votat desktop. "Tine" mai mult ! programe mai multe, vorba lui Kiki. Pentru business ar merge laptopul. ( mobilitate). Cred ca ii viitor va lua mai mult avantaj laptopul, dar deocamdata...... Desktopul e alegerea mea.
TatyKS
Postat: Wednesday, January 3, 2007 11:29 PM

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Eu bineinteles ca votez laptopsic , ca asta il am...si la cat folosesc eu laptopul imi e arhisuficient ca marime , ca orice. Si plus de asta, il duc unde vreau in casa.
Il folosesc doar pentru: forum, scris lucrari ceva, planuri de lectii, programe pentru scoala, poze, albume, calendare, jurnale, mess, mail si mai caut pe net ce mai am nevoie... diverse.
deci votez laptop cel mai bun pentru minepupici
stele_pe_cer
Postat: Thursday, January 4, 2007 1:24 AM

Postari: 6678
Mie mi-ar placea laptop, dar nu ii vad rostul.La 4 calculatoare cate avem impreuna cu tata, numai un laptop mai lipsea...plus ca daca incep servu', nici calcu' asta nu il voi mai folosi, ca o sa mi se acreasca de cel de la serv, si nici timp cu voi mai avea....

Votat laptopcool ...
kali
Postat: Thursday, January 4, 2007 8:39 AM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14340
Votat desktop. Nu ma impac cu laptop-ul nici macar ca idee. Am avut laptop (dat de firma) in ultima perioada in care mergeam la serviciu, pe langa calc. de acasa. Ei, imaginati-ma pe mine, la 1.65m inaltime si 49 kg. cat aveam atunci, carand ditamai geanta, grea frateee (pe langa poseta).
La calc. nu ma pricep, ca sa stiu daca unul e mai bun decat celalat, dar ma enerveaza ca trebuie sa umbli cu tot felul de fire la laptop (baga mouse-ul-scoate mouse-ul, pune-l la incarcat-scoate-l de la incarcat,etc...) si ar mai fi multe nemultumiri, dar care cred ca s-ar rezolva cu timpul, daca mi-ar fi absolut necesar... vb. cand ma reintorc la serv.
laura75
Postat: Thursday, January 4, 2007 8:44 AM

Nivel: Membru

Intrat: 12/26/2006
Postari: 43
Locatia: Craiova
Si eu votez desktop. Lucrez si la laptopul sotului, dar nu ma impac cu el.
leut
Postat: Thursday, January 4, 2007 10:06 AM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Laptop clar! de cand mi l-a cumparat Iuli numai prin pat stau...e mai comod, plus ca pot sa-l iau si pe la bucatarie (in trecut mai ardeam papicile3 lui Alex, ca stateam pe forum, na!).
Asta nu inseamna ca am renuntat la comp. Chiar vorbeam intr-o zi cu Iuli ca poate nu mai comunicam de loc...doar avem mess, nu?hohot
TatyKS
Postat: Thursday, January 4, 2007 12:36 PM

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
leut wrote:
Laptop clar! de cand mi l-a cumparat Iuli numai prin pat stau...e mai comod, plus ca pot sa-l iau si pe la bucatarie (in trecut mai ardeam papicile3 lui Alex, ca stateam pe forum, na!).
Asta nu inseamna ca am renuntat la comp. Chiar vorbeam intr-o zi cu Iuli ca poate nu mai comunicam de loc...doar avem mess, nu?hohot

Esti mortala, asta ar fi culmeahohot hohot
taki
Postat: Friday, January 12, 2007 5:15 PM

Nivel: SMARALD

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Le prefer pe ambele. ras

laptop am in Ro si Desktop in Jp.chatten
Cristy
Postat: Sunday, January 14, 2007 6:11 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
LAPTOP bineinteles....

Il iau oriunde.... in masina, la lucru, in salon, pe terasa... conectat wireless la internet non-stop...

Can mergem in excursii le pun fetelor film la laptop si am liniste 1,30 h, ce altceva pot sa cer !!!! Altfel am un scandal in masina.... boxing fele mele se cearta de parca ar avea de impartit lumea....

flowers
bereea
Postat: Monday, June 4, 2007 4:27 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22725
am votat laptop , pentru ca acest tip de computer am.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed