Ce parere aveti vis-a-vis de structura forumului?

Chestionar intrebare: Ce parere aveti vis-a-vis de structura forumului?
Alegere Voturi Statistici
Este usor de parcurs 28 87%
Este greoi de parcurs 0 0%
Alte opinii 4 12%

Options Ce parere aveti vis-a-vis de structura forumului?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Thursday, August 17, 2006 10:40 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17753
Locatia: Bucuresti
7 PiTiCi este un forum in continua miscare, modelare, adaptandu-se cerintelor membrilor sai (pe cat posibil).

De aceea, ne intereseaza parerea voastra vis-a-vis de modul in care sunt structurate subiectele, pe categorii si subcategorii.

Vi se pare usor de parcurs, greu?
Daca ar fi forumul vostru, ce anume ati schimba la el?

In afara de chestionar, va invit sa si detaliati, daca considerati necesar.

Multumesc anticipat pentru participarea la chestionar si pentru raspunsuri.
Kiki
Postat: Thursday, August 17, 2006 10:43 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Mie una mi se pare foarte usor de parcurs. Toate sunt incadrate foarte bine, plecand de la preconceptie, sarcina, nastere, terminind cu diverse pasiuni si bobby-uri...
Acum nu stiu daca vorbeste obisnuinta sau sunt subiectiva...

Poate cei mai noi membri zic eu ca ar putea ajuta mai mult. Noi fiind de la inceput, poate vorbi obisnuinta pentru noi. Parerea mea.
Roxanel
Postat: Thursday, August 17, 2006 12:06 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Nu pot sa zic ca este usor dar nici greoi. Sunt multe sub-forumuri care dau de furca cateodata, mai ales cand cauti o tema mai veche.

* Functia "cauta" functioneaza foarte bine. Cateodata timingul forumului nu este precis. Desi folosesc functia Teme active unele dintre ele nu apar imediat. Daca selectezi "in ultima ora" apar, altfel nu.

* Imaginea de la avatar este iarasi un lucru super. Se pot pune ca avataruri si GIF-uri animate?

* Linkurile postate in forum si chatul se deschid in aceeasi pagina. E adevarat ca ai si optiunea cu click dreapta sa le deschizi in alta fereastra dar cand te grabesti uiti de aceasta posibilitate.

* Cand cauti mesajele unui membru nu iti apar decat ultimele 10 si atunci trebuie sa apelezi la functia cauta care daca este un cuvant comun iti ofera o lectura de 10 pagini.ras

* Mi-ar place sa fie mai multe emoticons sau unele mai expresive. Sunt unele care nu cred ca au fost folosite vreodata de catre cineva. Ca de exemplu :batman: :albino: :monkey: :fish: :elephant: :ncool: :rabbit: :spiderman :@:
Miri
Postat: Thursday, August 17, 2006 12:27 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Eu m-am obisnuit cu forma asta,nu mi se pare greu deloc!Dar cum zicea si Kiki, poate ca suntem mai vechi si suntem si subiective!
kali
Postat: Thursday, August 17, 2006 3:02 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14333
Roxanel wrote:

Teme active unele dintre ele nu apar imediat. Daca selectezi "in ultima ora" apar, altfel nu.

Mi-ar place sa fie mai multe emoticons sau unele mai expresive. Sunt unele care nu cred ca au fost folosite

Subscriu la acestea doua. In rest mi se pare usor de parcurs... flowers Faceti o treaba bunayes
AdrianaC
Postat: Thursday, August 17, 2006 8:40 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17753
Locatia: Bucuresti
Roxanel wrote:
Nu pot sa zic ca este usor dar nici greoi. Sunt multe sub-forumuri care dau de furca cateodata, mai ales cand cauti o tema mai veche.

* Functia "cauta" functioneaza foarte bine. Cateodata timingul forumului nu este precis. Desi folosesc functia Teme active unele dintre ele nu apar imediat. Daca selectezi "in ultima ora" apar, altfel nu.

O sa verific si chestia asta.

Roxanel wrote:

* Imaginea de la avatar este iarasi un lucru super. Se pot pune ca avataruri si GIF-uri animate?

N-am incercat, dar incerc si iti spun ras

Roxanel wrote:

* Linkurile postate in forum si chatul se deschid in aceeasi pagina. E adevarat ca ai si optiunea cu click dreapta sa le deschizi in alta fereastra dar cand te grabesti uiti de aceasta posibilitate.

Linkurile cam asa functioneaza pretutindeni, dar intradevar poti da "Open in new window"

Roxanel wrote:

* Cand cauti mesajele unui membru nu iti apar decat ultimele 10 si atunci trebuie sa apelezi la functia cauta care daca este un cuvant comun iti ofera o lectura de 10 pagini.ras

Daca vrei sa vezi toate mesajele postate de un anumit membru, pe functia de cautare ("Search") trebuie sa selectezi ca mai jos:

Asa o sa vezi toate postarile respectivului, nu numai pe ultimele 10 cele mai recente.

Roxanel wrote:

* Mi-ar place sa fie mai multe emoticons sau unele mai expresive. Sunt unele care nu cred ca au fost folosite vreodata de catre cineva. Ca de exemplu :batman: :albino: :monkey: :fish: :elephant: :ncool: :rabbit: :spiderman :@:

Asta se poate rezolva si maine, numai sa imi spui ce emoticoane ti-ar placea sa mai avem si care crezi tu ca nu se folosesc.

Kiki, Miri, Roxanel, Kali, multumesc pentru feedback !!!pupici

Astept si alte feedbackuri !
Miri
Postat: Thursday, August 17, 2006 8:51 PM

Multumesc pentru pontul cu mesajele membrilor,asta nu stiam !banghead
Kiki
Postat: Thursday, August 17, 2006 8:55 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Gif-uri animate se pot pune la avatar. Saptamanile trecute am vazut la un membru un cal care mergea...dar nu mai stiu la ce membru.
Miri
Postat: Thursday, August 17, 2006 9:50 PM

Kiki wrote:
Gif-uri animate se pot pune la avatar. Saptamanile trecute am vazut la un membru un cal care mergea...dar nu mai stiu la ce membru.

Kalisic
g_nicoleta2000
Postat: Thursday, August 17, 2006 10:30 PM

Postari: 3898
Locatia: Bacau
Miri wrote:

Kalisic

Superba oita lui Kali, cum a facut rost de ea?

Eu ma impac bine cu structura forumului, nici o problema din partea mea.
mihaela75
Postat: Friday, August 18, 2006 1:03 AM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Cateva smiley

mihaela75 attached the following image(s):
baeh.gif birthday.gif chatten2much.gif dance.gif essen.gif lickout.gif love.gif

kali
Postat: Friday, August 18, 2006 8:46 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14333
g_nicoleta2000 wrote:

Superba oita lui Kali, cum a facut rost de ea?.

Am dat cautare pe googleras Daca vrei, ti-o trimityes
lori16ro
Postat: Friday, August 18, 2006 8:57 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/25/2006
Postari: 994
Locatia: iasi
ce sa zic m-am obisnuit
dar eu nu pot intra pe chat desi fetele zic ca functioneaza
emanuelaan
Postat: Friday, August 18, 2006 9:04 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/28/2006
Postari: 493
Locatia: iasi
pt mine e ok dar mai multe emoticons ar fi super pupici
mihaela75
Postat: Saturday, August 19, 2006 6:43 AM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Si eu tot la smiley ma incurc.Oare nu se pot pune toate pe o pagina?Eventual scoase alea care nu se folosesc niciodataoare
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed