Ce nu va place la corpul vostru si ati schimba printr-o operatie estetica?

Options Ce nu va place la corpul vostru si ati schimba printr-o operatie estetica?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
danab
Postat: Sunday, December 10, 2006 2:02 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Nu as apela la chirurgie pentru a imbunatatii ceva la mine, doar sa fac iar "putin" sport, sa se mai netezeasca rotunjimile din posesie. Poate din ianuarie sa ma inscriu la o sala.
Sanii au ajuns "bretele", dar se rezolva cu sutine cu suport. Nu-mi pare rau, iar la al doilea voi trage sa pape san cat mai mult timp
monachris05
Postat: Monday, December 11, 2006 2:23 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 9/28/2006
Postari: 581
Kiki...........da-mi mie!!!!!!!!!!!!!!!!!pupici pupici pupici ras ras ras ras
Eu din pacate sunt un pic complexata din cauza sanilor, pe care...nu prea ii am! banghead banghead banghead banghead banghead banghead banghead banghead banghead
Am tot sperat ca sarcina ma va face...Pamela Anderson (glumesc, nici chiar asa...) dar, din pacate...am ajuns de unde am plecat! Eu mi-as face operatie estetica (si il tot bat la cap pe sotul meu, ii spun ca o sa salvez eu bani si ma duc sa ma opereze), mi-e frica, dar...cel mai mult ii e frica sotului meu. El spune ca ma place asa....dar stiu eu mai tarziu!? cry cry cry

Deocamdata ma mai gandesc la operatie, poate nu as face acum, ca mai vreau un copil, dar dupa aceea.....as vrea!
stele_pe_cer
Postat: Thursday, May 31, 2007 1:48 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Eu categoric mi-as skimba sanii.Cum spuneam pe la alt thread, am cunoscut o tipa care imi povestea cat de infiorator de dureros este implantul de silicon si cate si mai cate prin cate a trecut ea post-operator.Ma cam speriasem si parca nu as mai fi dorit operatia.Dar acum, ca tot slabesc vazand cu okii, mi se topesc si sanii.Ca sa nu mai spun ca fermitatea lor lasa de dorit.E adevarat ca un sutien bun ii face prezentabili, dar...categoric nu mai sunt ca inainte de sarcina.Inainte de sarcina puteam iesi fara sutien pe strada (ca n-o faceam prea des, asta e alta treabasic ).Acum, mai am putin si le fac si funda.

Insa pretul imi pare super mare (pt buzunarul nostru), plus ca inca nu sunt ferm hotarata daca mai doresc un copil sau nu.E adevarat ca siliconul il ai forever, dar odata ramasa insarcinata, sanul se somporta ca unul natural, si se poate lasa precum cel natural.
Cristy
Postat: Thursday, May 31, 2007 6:09 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Eu una mi-as face "tratamente" : ceva la fata - un pic injectii pentru riduri, o curatare (am niste pistrui cara ma dispera vara), o albire a dintilor, epilare prin laser.
In rest nu as recurge la o "opearatie" sa schim ceva, nu nasul, nu sanii... sunt destul de multumita ( iar Haim nici nu vrea sa auda de vreo schimbare !!! )
Andi&Mariuca
Postat: Friday, June 1, 2007 4:53 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
Cristy wrote:
Eu una mi-as face "tratamente" : ceva la fata - un pic injectii pentru riduri, o curatare (am niste pistrui cara ma dispera vara), o albire a dintilor, epilare prin laser.
In rest nu as recurge la o "opearatie" sa schim ceva, nu nasul, nu sanii... sunt destul de multumita ( iar Haim nici nu vrea sa auda de vreo schimbare !!! )

aoleo Cristy mare curaj ai mami! eu nu mi-as baga ace in fata nici batuta si chinuita!!!! nervi banghead banghead cand le vad pe la tv pe unele ca isi fac botox in fata imi pun mainile la ochi!!!!! brrrrrr!!!

epilarea cu laser ma tenteaza si pe mine insa...costa cat nu imi permit eu! uff
TatyKS
Postat: Saturday, June 2, 2007 12:00 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
La o epilare definitiva as recurge si eu, si chiar vreau sa ma interesez cat costa si unde as putea sa imi facpupici pupici dance ca sa stau si eu linistita toata viatasic , nu la 2-3 saptamani sa merg la schingiuitras
Cristy
Postat: Saturday, June 2, 2007 12:10 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Andismom wrote:

aoleo Cristy mare curaj ai mami! eu nu mi-as baga ace in fata nici batuta si chinuita!!!! nervi banghead banghead cand le vad pe la tv pe unele ca isi fac botox in fata imi pun mainile la ochi!!!!! brrrrrr!!!

epilarea cu laser ma tenteaza si pe mine insa...costa cat nu imi permit eu! uff

Deocamdata doar ma gandesc... voi studia putin subiectul si pe urma voi hotari

In privinta epilarii. La noi s-a ieftinit mult de tot, o epilare totala ( pe tot corpul) costa in jur de 1000$ ( care se pot plati in 6 rate), asta depinde si de desimea parului.

O sa radeti, m-am gandit sa le ofer fetelor mele epilare totala cadou la majorat( 18 ani) ca sa nu se chinue in viata asa ca noi !!

Pana atunci aflam noi si care sunt consecintele tratamentelor cu laser ras ras

TatyKS
Postat: Saturday, June 2, 2007 12:30 PM

Cristy wrote:

O sa radeti, m-am gandit sa le ofer fetelor mele epilare totala cadou la majorat( 18 ani) ca sa nu se chinue in viata asa ca noi !!

Pana atunci aflam noi si care sunt consecintele tratamentelor cu laser ras ras

cool cool Buna idee ... pana atunci o sa fie ca epilatul normal ras sper , ca si pret ma referpupici
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, June 2, 2007 3:53 PM

Cristy este laudabila intentia ta si daca e ok, ar fi super. insa stau si ma gandesc daca nu cumva la varsta aia dezvoltare parului nu este inca in "plin proces"?scratch

oricum eu stiu ca aparitia si cresterea parului este influentata hormonal in special si este posibil ca epilarea totala la un moment dat sa nu faca fata proceselor de ordin hormonal din corp. insa ar fi f interesant sa discuti problema asta cu un medic si dc e ok, go for it! thumright

Taty, nu stiu cat de scump mai e acum dar acum cativa azi era wow!!! cateva milioane bune numai mustata... la cate zone de epilat mi-as dori eu sigur as ajunge la faliment!alcool

daca as avea cetitudinea ca as scapa definitiv si total de par, cred ca mi-as pune si eu banii la "ciorap" ca e laudabila initiativa. ras cunoastem ce inseamna ca macar o data pe luna sa mergem la "schingiuit"...desi eu m-am obisnuit cu treaba asta si de multe ori nici nu mai simt. bucuria de a fi "gigea" apoi e muuuuuuuult mai mare decat durerea.ras
ira_tgr
Postat: Saturday, June 2, 2007 5:15 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2007
Postari: 2320
Locatia: RO
Cristy super idee flowers thumleft thumright flowers

cred k oricarei femei i-ar placea sa schimbe cate ceva la ea, prin urmare nici eu nu fac exceptie, doar k nu as apela la vre-o operatie pentru asta, sau as apela doar in cazul in care acel lucru mi-ar pune in pericol sanatatea, singurul chestie care ar fi - mi-ar placea sa scap de ceva kg, dar asta se poate rezolva prin sport si o alimentatie sanatoasa
TatyKS
Postat: Saturday, June 2, 2007 5:25 PM

Andismom wrote:
Taty, nu stiu cat de scump mai e acum dar acum cativa azi era wow!!! cateva milioane bune numai mustata... la cate zone de epilat mi-as dori eu sigur as ajunge la faliment!alcool

daca as avea cetitudinea ca as scapa definitiv si total de par, cred ca mi-as pune si eu banii la "ciorap" ca e laudabila initiativa. ras cunoastem ce inseamna ca macar o data pe luna sa mergem la "schingiuit"...desi eu m-am obisnuit cu treaba asta si de multe ori nici nu mai simt. bucuria de a fi "gigea" apoi e muuuuuuuult mai mare decat durerea.ras

[b]Asha e , ma simt ca un fulg dupa 1 ora si ceva de epliathohot si super binepupici . Si eu as pune bani la ciorap , dar mai intai trebuie sa gasesc locul potrivit si sa vad cat ma costa ... apoi o iau treptat cu fiecare parte epilabilasic
Lilly of the valley
Postat: Sunday, June 3, 2007 6:35 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Si eu as apela la epilarea definitiva. Pusesem ceva bani la ciorap ca nu scosesem indemnizatia 1 an de zile. (o luam pe card). Prin februarie ma batea un gand sa merg. Si cum stiam ca la cab. dr Zbranca (dermatolog) se face, hop si eu, cand mi-au zis scorurile am renuntat, nu-mi ajungea nici macar pt un tratament complet la inghinal asa ca ... la smuls frate ca-i mai sanatos (pt buzunar).

A ... si as vrea si eu sanii mai mari, dar cum mi-e frica de mor de operatie ma multumesc cu ce am si sper ca intre timp s-o inventa vreo metoda mai putin dureroasa pt marit sanii.
fdianamaria
Postat: Sunday, June 3, 2007 1:20 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Nu prea ma deranjeaza nimic, desi suna a mandrie. Aripioarele care ma mai necajesc uneori, vad ca dispar prin cateva ture de masaj anticelulitic. Epilatul nu ma chinuie deloc, poate fiindca m-am obisnuit cu el. Sanii, desi sunt mari-mari si ma enerveaza atunci cand trebuie sa iau un sutien sau o bluza noua, sunt ok.
Daca s-ar putea, mi-as schimba gleznele, ca ma chinuie la fiecare schimbare de vreme si in plus, imi sucesc piciorul extrem de des (cica-s prea "fragile" )
stele_pe_cer
Postat: Sunday, June 3, 2007 3:14 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Eu nu as apela la elilarea definitiva, tocmai pt simplul fapt ca...nu este definitiva.Cel putin asa am inteles eu de la o persoana care a incercat procedura.Si atunci, de ce sa dau o carutza de bani pe un lucuru care de fapt si de drept nu este "definitiv"?Se pare ca totusi dupa 5-6 ani de la procedura parul reapare.Ca reapare in cantitate mai mica, nu stiu, ca nu am mai intrebat.

In skimb cred ca m-as opera cu laser la oki, sa scap de purtatul okelarilor.Kiar de curand am fost si eu si Matei la oftalmolog si m-am ineresat si de aceasta procedura si ce ricuri implica.
Andi&Mariuca
Postat: Sunday, June 3, 2007 3:36 PM

stele_pe_cer wrote:
Eu nu as apela la elilarea definitiva, tocmai pt simplul fapt ca...nu este definitiva.Cel putin asa am inteles eu de la o persoana care a incercat procedura.Si atunci, de ce sa dau o carutza de bani pe un lucuru care de fapt si de drept nu este "definitiv"?Se pare ca totusi dupa 5-6 ani de la procedura parul reapare.Ca reapare in cantitate mai mica, nu stiu, ca nu am mai intrebat.

In skimb cred ca m-as opera cu laser la oki, sa scap de purtatul okelarilor.Kiar de curand am fost si eu si Matei la oftalmolog si m-am ineresat si de aceasta procedura si ce ricuri implica.

cam ai dreptate cu epilarea definitiva care nu e "definitiva". tot asa ceva am auzit si eu de la o cunostinta de-a mamei. am scris mai demult, la un topic cu epilarea definitiva, ca a dat acum vreo 10 ani sau poate chiar mai bine, o caruta pe bani pe vremea aia (in jur de 500 ron) pt mustata si i-a reaparut. asa ca... poate ca nu e chiar fantastica. dar cred ca tine si de corp, de cine si unde si cum iti face acel tratament. oricum eu nu ma mai gandesc pt ca nu am bani de asa ceva.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed