Ce nu va place la corpul vostru si ati schimba printr-o operatie estetica?

Options Ce nu va place la corpul vostru si ati schimba printr-o operatie estetica?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Friday, December 8, 2006 6:26 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Este ceva ce nu va place la corpul vostru si ati dori sa schimbati printr-o operatie estetica?

Ar ramane numai la stadiul de dorinta, sau chiar ati face operatia respectiva?

Daca nu ati face operatia, care ar fi cauza? Teama, costul operatiei, ...?
kali
Postat: Friday, December 8, 2006 6:44 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Nimic nu ma deranjeaza atat de mult la mine incat sa ma supun unei interventii chirurgicale. Ma simt bine in pielea mea si - fara falsa modestie- de cele mai multe ori sunt multumita de ce vad in oglinda. Sigur, mai trebuie "umblat" la greutate, dar asta se rezolva prin exercitiu fizic si renuntare la dulciuri, in niciun caz prin operatie si ar mai fi mici defecte care se pot corecta prin machiaj...
Probabil voi face una de intinerire cand va fi cazul.
katy
Postat: Friday, December 8, 2006 6:48 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Mi-as mai taia din nas ca am impresia ca-mi intra in gura cateodata si ce-as taia de la nas as pune la sanihohot . cam asta ma nemultumeste la mine dar nu asa tare incat sa ma operez, mai ales ca mi-e frica de morpale
Miri
Postat: Friday, December 8, 2006 8:35 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Eu nu mi-as face nicio operatie estetica, pentru ca nu simt nevoia.Poate mai tarziu imi voi schimba parerea, dar deocamdata sunt multumita asa cum sunt!
taki
Postat: Friday, December 8, 2006 8:37 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Deja mi-am schimbat!ras
Kiki
Postat: Friday, December 8, 2006 8:47 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Eu mi-as micsora sanii ras Dar imi este frica de o eventuala operatie.
Andi&Mariuca
Postat: Friday, December 8, 2006 8:54 PM

Nivel: Senior

Postari: 5089
Mai Kiki da' tu esti un fenomen! unele femei ar da orice pt un bust mai generos si tu... vrei mai mic? cyclops

eu niciodata nu am fost pe deplin multumita de cum arat. desi au fost perioade (cand faceam aerobic, gimnastica, tenis) in viata mea cand la inaltimea de acum (1,75) aveam si 57 kg (adica eram snur si cu muschi frumosi - incredibil dar adevarat!) tot mi se parea ca sunt prea nu stiu cum pe la partea dorsala sau la coapse.

eu nu mi-as face nici un soi de operatie estetica insa le admir pe cele care au acest curaj. in primul rand nu as recurge la cutit din frica... si apoi, sincera sa fiu, eu nu am incredere in aceste metode invazive. este posibil ca dupa ani sa fie nevoie sa recurgi din nou la ele si nu mi-ar placea sa ajung ca unele vedete - in special de peste ocean - care nu mai au loc de inca o taietura ca le cade pielea de la anterioarele!alcool

dar, daca Doamne-Doamne mi-ar da o schimbare, as vrea foarte mult sa am picioarele lungi si subtiri (nu bete dar subtirele) si un fund mai mic. astea au fost si sunt (cu atat mai mult acum ca am nascut si am ramas cu balast) cele mai arzatoare dorinte ale mele in materie de look.
Mela
Postat: Friday, December 8, 2006 9:52 PM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
pe mine ma deranjeaza vergeturile ramase pe burta,toata lumea se holbeaza vara de parca am cine stie ce acolo.banghead
codruta
Postat: Friday, December 8, 2006 10:02 PM

Nivel: Avansat

Postari: 2034
Locatia: la loc cu verdeata...
eu la creier mi-as face. serios, nu radeti.sa-mi "curat" putin panza de paianjen ca de multisor n-am umblat pe-acolo
Miri
Postat: Friday, December 8, 2006 10:19 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
sami wrote:
pe mine ma deranjeaza vergeturile ramase pe burta,toata lumea se holbeaza vara de parca am cine stie ce acolo.banghead

Draga mea, eu am doua cicatrici, una se intinde de sub stern pana la ombilic, dar tot nu mi-as face operatie estetica.Psihic a fost mai greu sa ma accept, atunci cand aveam 18 ani, acum m-am obisnuit deja cu ele!
Mela
Postat: Friday, December 8, 2006 10:26 PM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
poate ca intr-un final am sa ma obisnuiesc si eu.sau or sa devina ele mai putin vizibile,inca sunt groase si rosii.
Kiki
Postat: Saturday, December 9, 2006 11:54 AM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Andismom wrote:
Mai Kiki da' tu esti un fenomen! unele femei ar da orice pt un bust mai generos si tu... vrei mai mic? cyclops
...

Pai m-am plictisit de asa bust generos. Vreau altul, mai mititel plans
Roxanel
Postat: Saturday, December 9, 2006 2:08 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Acum nu mai sunt multumita de corpul meu. Inainte de a o avea pe Antonia eram happy cu ce mi-a dat mama natura. Am avut un san frumos care acum s-a lasat. Nu mult dar s-a lasat. Nu aveam pic de burta, acum pot sa fac o poseta. Copanele cat cuprinde. Inainte numai fibra. Uffff. Se pot remedia fara operatii, cu exercitii fizice. Sunt cam lenesa dar ma educ.ras
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, December 9, 2006 7:31 PM

Nivel: Senior

Postari: 5089
cunoastem cum e cu sanii... lasati!
am un prieten care are o vorba:"sanii au trei faze: mere, pere si bretele!"
eu cred ca am ajuns dupa 3 luni si ceva de alaptat la bretele!
si aveam niste sanisori... numai potriviti! nici prea-prea nici foarte-foarte. da' meseria de mamica cere sacrificii.
la al doilea copil voi trage cat mai mult de lapte chiar daca o sa ajung la "bretele avansate".ras
fdianamaria
Postat: Sunday, December 10, 2006 1:31 PM

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Mie mi se pare ca am sa zbor in curand si cum nu e ceva "uman" as prefera sa nu mai am aripioare !! hohot
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed