ce lapte formula dati bebelusilor?

Options ce lapte formula dati bebelusilor?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mamica23
Postat: Tuesday, April 29, 2008 12:39 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/21/2008
Postari: 3402
Locatia: turda
oanalaurisa wrote:

M-am cam strans inima cand te-am certat,dar ma durea sufletul cand scriai ca il doare burtica...ma bucur ca sunteti bine...pupici

I-ti sunt sincer recunoscatoare ,te pup dulcepupici pupici pupici si i-ti multumesc.Datorita tie mi-am schimbat si pediatrul.
oanalaurisa
Postat: Tuesday, April 29, 2008 12:40 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
mamica23 wrote:

I-ti sunt sincer recunoscatoare ,te pup dulcepupici pupici pupici si i-ti multumesc.Datorita tie mi-am schimbat si pediatrul.

pupici pupici pupici Pupam Ervinutu` dulce si burtica lui
tutsy
Postat: Tuesday, April 29, 2008 2:10 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/5/2008
Postari: 28
Locatia: portugalia
va multumesc pentru sfaturi.citesc mesajele de la voi si parca prnd la curaj,o sa incerc sa-l las sa inflaminzeasca mai bine si apoi voi incerca sa-i mai dau.e adevarat,trebuie sa am multa rabdare!va pupicesc dulce si va tin la curent,sa vad ce succese o sa ampupici pupici
Laura&Alfonso
Postat: Tuesday, April 29, 2008 2:38 PM

Intrat: 4/4/2006
Postari: 1856
Locatia: Spania
Tutsy incearca cu Hero Baby la gust e cel mai apropiat cu cel matern pupici pupici pupici Alfi doar pe acesta l-a acceptat la restul bleah puker( nutriben, milupa, nidina , nativa etc)
Fluturas
Postat: Tuesday, April 29, 2008 3:29 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
tutsy wrote:
Bebe are 8 luni jumate.Crezi ca nu ar mai trbui sa-i dau deloc?ca nu ma ajunge mintea si capul cum sa-l mai fac sa bea laptic.banghead pupici

aici la noi se gaseste lapte special pentru copii.nu e praf,e chiar lapte,nu stiu de la ce varsta este indicat,dar oricum pe la 6-8 luni.poti sa incerci si cu asta.cred ca ar tyrebui sa fie si pe la voi
eu de la 6 luni le-am dat din comert de 1,8% grasime,si nu am avut probleme,au acceptat foarte usor si acum beau acelasi tip de lapte
Ely
Postat: Tuesday, April 29, 2008 8:31 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Tutsy aceleasi probleme am avut si eu cu Karina .La inceput nu a vrut si asta s-a intamplat pe la 6 luni cand am intrerupt alaptatul.Nu stiam ce sa mai fac ca nu vroia sa pape sub nici o forma Nan-Nestle special pentru varsta ei.Dar in cele din urma l-a acceptat.Karinei i-a mers tare bine cu el ,a luat bine in greutate nu scaune proaste -nimic schimbat.flowers
Laura&Alfonso
Postat: Tuesday, April 29, 2008 10:07 PM

Intrat: 4/4/2006
Postari: 1856
Locatia: Spania
butterfly wrote:

aici la noi se gaseste lapte special pentru copii.nu e praf,e chiar lapte,nu stiu de la ce varsta este indicat,dar oricum pe la 6-8 luni.poti sa incerci si cu asta.cred ca ar tyrebui sa fie si pe la voi
eu de la 6 luni le-am dat din comert de 1,8% grasime,si nu am avut probleme,au acceptat foarte usor si acum beau acelasi tip de lapte

cred ca te referi la Puleva Peques 2, Ram 2 , nidina, nativa si mai sunt cateva care is pt bebelusi , astea se gasesc aici in supermarketuri, eu lu Alfi i-am dat Puleva 3 de la 1 an si la 15 luni am inceput cu lapte de vaca
Fluturas
Postat: Tuesday, April 29, 2008 11:55 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
Laura&Alfonso wrote:

cred ca te referi la Puleva Peques 2, Ram 2 , nidina, nativa si mai sunt cateva care is pt bebelusi , astea se gasesc aici in supermarketuri, eu lu Alfi i-am dat Puleva 3 de la 1 an si la 15 luni am inceput cu lapte de vaca

nu stiu care sunt,am auzit ca exista,si am si vazut,doar ca nu le-am dat la ai mei si nu prea m-am interesat cum se numeste,sau cum sunt
tutsy
Postat: Thursday, May 1, 2008 2:48 PM

Buna mamici!of,ce sa zic,de ieri parca a inceput sa bea cute putin,bea cam cite 50ml,dar multumesc si pentru atit.Dinntre Milupa si nan2,la acceptat pe cel de la nestle,cel de la milupa are parca gust de zahar ars.Nustiu,poate mi se pare mie,dar asa simt.Cind ii prepar laptele ii pun si putin putin zahar ca altfel nu vrea sa puie gura.E asa de mic dar daca simte ca ii dau lapte si nui place,inchide strins gurita si vreo 3 ore nu papa nimic,sau o intredeschide si mai intii gusta cu virfuletul limbii si daca ii place incepe sa manince.uff In schimb ma bucur ca macar citusi de putin a acceptat laptic,sper pe viitor sa avem rezultate mai bune!Va multumesc pentru sfaturi!!!pupici
tutsy
Postat: Tuesday, May 6, 2008 2:48 PM

Iata ca avem si rezultate bunedance Adriano a inceput sa accepte lapticul formula,consuma doar cite 120-150 ml.maxim,dar sunt multumita ca papa si atit,nu stiu de ce nu vrea mai mult,eu cred ca el papa atit cit simte el necesitateabottle pupici
dya
Postat: Tuesday, May 6, 2008 9:03 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
O sa-si mareasca cantitatea pe parcurs.Pofta buna pui mic sa cresti mare.pupici angel
tutsy
Postat: Thursday, May 8, 2008 7:44 AM

multumim!!!!de cind ia iesit si cel de-al doilea dintisor,chiar a inceput sa pape mai bine!dance
TatyKS
Postat: Monday, October 15, 2012 9:37 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Imi cam scade cantitatea de laptic de la san si am luat preventiv o cutie de lapte praf de la Topfer Pre Lactana care se da pana la 4 kg ale bebelui. Vreau sa am in casa doar ca si completare . Acum mai decongelez cand nu pot sa scot 110-120 ml cat papa bubu acum.
A folosit cineva laptele Topfer?
kali
Postat: Monday, October 15, 2012 10:34 AM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14137
Kiki, parca...
TatyKS
Postat: Monday, October 15, 2012 11:44 AM

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
kali wrote:
Kiki, parca...

Mersi Oanapupici ! O sa vorbesc cu ea .
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed