Ce ii face sa se bucure intre 2 si 3 ani ?

Options Ce ii face sa se bucure intre 2 si 3 ani ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Friday, February 24, 2006 10:50 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Ce ii face sa se bucure intre 2 si 3 ani?
La ce ati observat ca se bucura copilasii vostri?
georgy_adinutza
Postat: Wednesday, March 29, 2006 10:44 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/2/2006
Postari: 3065
Locatia: Bucuresti
pe primul loc se afla "pacul" , adica parcul ....hohot

apoi am observat ca ii place sa mergem cu ea la McDonalds sa se joace la bilute , sa mearga cu tati cu masina , sa mearga cu noi la cumparaturi in hipermarket , ii place sa se uite la casete video inregistrate cu ea , sa se uite la poze la clculator , ii place sa faca curat in casa ( sa stearga pe jos cu pamatuful , sa aseze cearceaful pe pat , sa nu fie vreun colt al vreunui covor indoit , sa stearga si ea masina de spalat etc) , ii place sa danseze (trage niste sarbe...hohot hohot) si ar fi multe de spus , dar mai las si pe altii ... hohot yes
Elia
Postat: Wednesday, March 29, 2006 2:37 PM
Nivel: Guest

Postari: 5
Vai, pe John il bucura toate, e asa un cpil vesel...il bucura sa vina la noi in pt dimineata sa ne jucam "facem casusa cu patura, mami", il bucura sa se plimba cu motocileta prin parc, sa alerge "alergi, alergi cu viteza mare", sa primeasca ceva dulce "adus mami ceva buuuun", sa faca baie, sa "se rada" cu tati dimineata, sa citeasca povesti, sa vada "filmul lui" Chicken Little" ("vrei punem filmul a lui John"). Ii place sa se uite pe fereastra seara cand se aprind toate reclamele si luminitele ("iti place patamentul nou" adica ii place apartamentul in cae ne-am mutat, ca in celalalt stateam la etajul 6 si in fata noastra era alt bloc, iar acum stam la 23 si se vede o mare parte din centrul orasului de la geam). Se bucura cand venim acasa, cand ii facem vreo surpriza, cand ii cumparam ceva, cand mergem intr-un loc interesant, cand il laudam, cand reuseste sa faca ceva ce incerca de mult...e un copil asa vesel si fericit, ca simt ca imi plesneste inima de fericire cand ma uit la el.
claudia
Postat: Wednesday, September 27, 2006 3:01 PM

Fiicei mele ii plac foarte multe........ sa ne jucam impreuna, sa danseze, sa cante, sa priveasca poze sau filme cu ea de pe vremea cand era bb , sa mergem la plimbare cu masina dupa care trebuie sa mergem neaparat la masa .... , sa mearga in magazinele cu jucarii..... si nu numai (deh, shopping ca doar e fetita), sa "scrie", sa vada animale, sa se joace cu ele, sa faca baie (mai ales sa se joace in cada sau piscina ei - vara).........
Alina
Postat: Wednesday, September 27, 2006 3:11 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Claudia, bine ai venit.

Alina attached the following image(s):
mickwelc.gif

Kiki
Postat: Wednesday, September 27, 2006 3:18 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Claudia, bine ai venit printre noi!
g_nicoleta2000
Postat: Sunday, June 17, 2007 3:18 PM

Nivel: Avansat

Postari: 3898
Locatia: Bacau
Si Alex se afla in perioada cand cam toate din jur o incanta. Primul lucru care-l spune la trezire este "PLECAAAAAM!!!!"afara sunt toate lucrurile interesante si distractive, in casa este numai plictiseala si caldura.
Ne incanta teribil mersul cu autobuzul asa ca incerc de 2-3 ori pe saptamana sa mergem 1-2 statii cu transportul in comun. Ne incanta lovitul cosurilor de gunoi de pe strada nono, ne incanta biletul taxatoarei, ne incanta mersul pe calea ferata si trenurile, ne incanta muzica populara si orice clipa petrecuta cu bunicii reprezinta maximul de fericire.

Cam asa aratam pe strada incantata la maxim de orice masina de Politie, Pompieri sau Salvare

Lilly of the valley
Postat: Sunday, November 18, 2007 11:12 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
"La copii mama, la copii! Hai melgem?", in fiecare dimineata auzim refrenul si suntem f. fericitiyes dance
Miri
Postat: Sunday, November 18, 2007 11:14 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Abia astept sa aflu ce le place piticilor intre 2 - 3 ani!
sousourel
Postat: Sunday, November 18, 2007 11:21 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Vei afla, vei aflayes yes yes

Pe noi ne bucura socializarea cu doamne, domnisoare, fetite, copii...plimbarile si orice masina care aduce a tractor, tractor cu remorca, cu cupe, cu lama...ma rog, sa tina de santierhohot hohot hohotNe bucura cartile si cititul din ele in brate la mami "tzitim, tzitim"...si cred, viata in general, sa o descoperim, sa o traim, sa invatam orice...totulflowers
Fluturas
Postat: Monday, November 19, 2007 1:24 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
pe darius il fascineaza masinariile astea mai "speciale",adica ambulanta,politia,macaraua,tractorul,motocicleta.cand le vede,sare in sus de bucurie si toata lumea trebuie sa se uite sa vada
ii mai place pe youtube sa se uite la tractoare,la pesti(in general animale)
Kiki
Postat: Monday, November 19, 2007 7:02 AM

Si pe noi ne bucura orice masina, orice luminita (de la bricheta cu luminite a lui tati, la lustra, la Tv, la jucarii cu luminite), copiii, cartile, plimbarea, mersul la cumparaturi, caci stie ca e rost de o jucarie noua...
Lilly of the valley
Postat: Friday, February 8, 2008 8:41 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
La 3 ani fara o saptamana ne bucura Bambi, Capatada (Alba-ca-Zapada), Ceshnaleasa (Cenusareasa), Spioanele (Clover, Samy si Alex), Minnie si Mickey, Doamna si vagabontul, Scufita losie, Flanklin, joaca cu Andrei, cu mami si tatiyes yes yes
si cel mai mult ne place sa vorbim la telefon, avem centralist de serviciu.ras
MNiko
Postat: Friday, February 8, 2008 9:17 PM

mariuta wrote:
... avem centralist de serviciu.ras

hohot hohot hohot
Si eu am unul care ma anunta de tot ce suna indiferent ca e telefonul, interfonul la noi sau in alta parte in bloc, sau politia/salvarea...tot ce suna sunt avertizata ca "una, mami, una"
Kiki
Postat: Friday, February 8, 2008 10:31 PM

MNiko wrote:

hohot hohot hohot
Si eu am unul care ma anunta de tot ce suna indiferent ca e telefonul, interfonul la noi sau in alta parte in bloc, sau politia/salvarea...tot ce suna sunt avertizata ca "una, mami, una"

hohot hohot hohot Si noi avem unul: suna, mami, totonul (daca suna telefonul), daca aude salvare / politie / pompieri alearga ca nebunul prin casa...nino-nino...daca suna interfonul, merge glontz la usa...a ninit? cine a ninit? (a venit? cine a venit?)

In alta ordine de idei, ne incanta Pinocchio (Tioto), mersul cu masina, plecatul de acasa (Dadit a pecat pa - David a plecat pa), musafirii pe care nu-i mai lasa sa plece si se crizeaza cand ii vede la usa), ne plac inca masinile fie ele reale, virtuale, desenate de mami sau tati (mami/tati chie mia - mami/tati scrie=deseneaza masina). Ne fascineaza masina de spalat si intra in trepidatii cand se termina programul si nu are rabdare sa se deblocheze hubloul ca sa scoatem hainele...
In fine, lucruri multe si marunte care ne fac viata mai frumoasa...hainoroc
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed