Ce gatim azi -7-

Options Ce gatim azi -7-
Subiectul anterior · Subiectul urmator
miriam
Postat: Saturday, August 6, 2011 7:13 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4987
Locatia: bh
iarasi imi faceti o pofta cu pestele vostrulove sa aveti pofta la elpupici

eu azi supa de pui cu teitei, gordon cu legume, si un tort de tiramisu....sa aveti pofta la bucate!!!!

Marivic, cand ai timp, poate ne spui cum faci rosiile prajite cu usturoi, suna tare bine, mercypupici
serarg
Postat: Saturday, August 6, 2011 9:11 PM

Intrat: 9/10/2010
Postari: 3227
Locatia: bucuresti
ciorba cu perisoare din peste,peste cu legume in folie, iar seara orez cu porumb si ton la gratar langa o salata mare
desert azi doar fructe ,maine mai vedem
Anelise
Postat: Sunday, August 7, 2011 12:29 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Eu azi o tocanita de legume de vara. Chef Pun si sursa pentru cine vrea sa mai incerce! pupici
alimami
Postat: Sunday, August 7, 2011 4:27 PM

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
Eu azi fac o tocanita de pui cu mamaliga.
delfinasa
Postat: Monday, August 8, 2011 10:00 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Weekendul asta am calcat stramb rau si am bagat la greu gogosi, langosi cu branza si placinta cu mere -delicatese facute de mama...aaa, si banana bread (chec cu banane) facut de mine ieri, ca nu ma mai saturam de dulce alcool.
Azi avem ciorba de os, sarmaloantze-n foi de vitza cu smantana, chiftelute (marinate cine vrea- sos separat) si legume la grill si pepene (o las moale cu dulciurile ca si-asa sunt cat casa alcool).
KRYS85
Postat: Tuesday, August 9, 2011 3:47 PM

Intrat: 9/23/2008
Postari: 6611
Locatia: RO_Medias
Ciorba ce zarzavat si piure de cartofi cu carne si carnat fript si salata de varza!!
ingerash
Postat: Tuesday, August 9, 2011 4:00 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Supa cu galuste,paste cu branza,fripturica de pui,salata de legume si desert,halva si fructe.
marivic
Postat: Wednesday, August 10, 2011 2:16 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13409
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Am facut si eu ieri un ditamai oloiul de ciorba a la grec de gaina si astazi salata de piept de curcan cu maioneza,ciuperci cu maioneza.

gabyta
Postat: Wednesday, August 10, 2011 2:31 PM

Intrat: 1/20/2011
Postari: 3242
Locatia: spania (Ro -Sebes AB)
MARIVIC draga mea,,,,,ma faci de salivez pe aiciras .ciorba asta arata Wow BESTIAL!!!!!!!essen IAR FELUL 2 E CEVA GEN SALATA DE BEUF ,NU? ADOR SALATA DE BEUF
SA AVETI MULTA POFTA pupici
computerlove
gabyta
Postat: Wednesday, August 10, 2011 2:33 PM

EU AZI AM FACUT CREMA DE VERDURAS(VERDETURI),am mai avut jnitele de ieri si ca desert fruta
eu am papat lubenita(pepene verdesic )yes

gabyta attached the following image(s):
dscn3632.jpg

marivic
Postat: Wednesday, August 10, 2011 2:45 PM

Gabyta se face astfel:
-carnea fiarta de pasare,se taie marunt,cartofi(eu pun la ochi,3-4 mari)la fel si morcovi,putina mazare(dar nu am avut)patrunjel,marar,piper,sare,3 cepe taiate marunt,castraveciori acri sau gogosari taiati marunt si maioneza.Se amesteca totul,....noi o mancam pe sendvissic
A iesit o nebunie ciorba,.....nu am avut decat o lamaie si am acrit-o cu bors magic;au mancat toti de au rupt lingurileras Nu i-am pus smantana deoarece nu am avut,am batut decat 5 oua.Multumim,GABYTAsi voi sa veti pofta.Arata tare bine crema ta de legume,....fac si eu uneori,....dar nu prea des caci Victor nu se prea impaca cu legumeleras
Pt.MIRIAM,.....o precizare:este vb de peste ,,rosioara''ras un peste micut de apa dulce.Imi cer scuze ca nu am precizat,...nu este vb de rosii.ras
gabyta
Postat: Wednesday, August 10, 2011 2:49 PM

marivic wrote:
Gabyta se face astfel:
-carnea fiarta de pasare,se taie marunt,cartofi(eu pun la ochi,3-4 mari)la fel si morcovi,putina mazare(dar nu am avut)patrunjel,marar,piper,sare,3 cepe taiate marunt,castraveciori acri sau gogosari taiati marunt si maioneza.Se amesteca totul,....noi o mancam pe sendvissic
A iesit o nebunie ciorba,.....nu am avut decat o lamaie si am acrit-o cu bors magic;au mancat toti de au rupt lingurileras Nu i-am pus smantana deorece nu am avut,am batut decat 5 oua.
Pt.MIRIAM,.....o precizare:este vb de peste ,,rosioara''ras un peste micut de apa dulce.Imi cer scuze ca nu am precizat,...nu este vb de rosii.ras

computerlove Ms de reteta , maine se executa (ca prea mi s-a dat la eadance ) , pun si poza ras
marivic
Postat: Wednesday, August 10, 2011 2:54 PM

Sa ai spor si pofta buna!pupici computerlove Noua ne place la nebunie,....yes
miriam
Postat: Wednesday, August 10, 2011 4:28 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4987
Locatia: bh
marivic wrote:

Marivic, nu trebuie scuzeras dar eu asa am inteles:018:
Sa aveti pofta la bucate!!!!
delfinasa
Postat: Wednesday, August 10, 2011 7:13 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Imi ploua=-n gura la ciorba ta, Marivic! Si la salata cu pui si maioneza care-mi face mie arsuri acum, da' tot as mancaalcool.
Azi mananc ficatei de pui in bacon la cuptor cu piure si bineinteles salata de rosii de care nu ma dezlipesc zi de zi. As mai manca si niste chiftele -a facut mama unele traznet, a pus si dovlecel si cartof in carne-, dar aseara, desi stiam c-o sa fac arsuri, am carat vreo 6 si nu mai vreau sa am gatul in flacari si azi.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed