Ce ati strans ca un harciog?

Options Ce ati strans ca un harciog?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
biskita
Postat: Thursday, February 5, 2009 12:22 AM

Nivel: Membru

Intrat: 12/25/2008
Postari: 85
Locatia: hunedoara
hihi si eu strang mai ales revista mami de astazi,baby si cosmo ...!!dar intr-o zi cand faceam curatenie m-am gandit sa mai arunc din ele ...bineinteles le-am aruncat pe cele de la cosmo ca de revistele de copii nu ma pot desparti ...
aaaa si pantofi ...am o gramada care nu i-am purtat sau i-ampurtat doar de 2-3 ori ....hihi imi plac dar nu stiu dc ..topai pupici pupici
shirel
Postat: Thursday, February 5, 2009 4:37 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11794
Locatia: israel
Eu una nu sunt strangatoare .Hainele de obicei le donez sau le dau la prietene ,sunt unele care se agata de mine cu o perche de blugi care le place ca pina la urma le dau lor.Papuci ,posete toate le donez.Reviste am ceva Domus (romanesc ,pe care il cumpar in fiecare an si cred ca de asta le si pastrez ca sunt in romaneste) si ceva reviste de amenajarii interioare.In schimb nu coloctionez nimic in afara de chitantele de apa,curent ,yelefon care am inteles ca trebuie pastrate maximul sapte ani si binenteles si foaia de la salar ca si aia trebuie pastrata.In rest sunt curata dar cu Yohanan imi este foaerte greu el c-am i place sa pastreze orice pina ma bau eu in ele si la donatii totul.

Am impresia ca aveti nevoie de tratament toate.ras ras hohot hohot
marivic
Postat: Thursday, February 5, 2009 6:02 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13404
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Eu una Shirel,am sigur!!!hohot hohot hohot Sotul meu zice ca o sa ne dea hainele afara din casa si o sa doarma ele in locul nostru in casa,hohot hohot hohot computerlove computerlove computerlove
abiand
Postat: Friday, February 6, 2009 11:15 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/7/2008
Postari: 659
Locatia: cu capul in nori si cu picioarele pe pamant
Eu nu prea pastrez, ca in apartamentul meu mititel asta imi mai trebuie. Cand am timp si chefras, arunc ce nu mai e util sau nu mai imi place.
TeosOf
Postat: Friday, February 6, 2009 7:30 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
shirel wrote:

Am impresia ca aveti nevoie de tratament toate.ras ras hohot hohot

Nu chiar toate!!!hohot
Chitantele n-am stiut ca trebuie sa le pastrezi maxim 7 ani. Dupa un an le arunc.
madanuta
Postat: Sunday, February 8, 2009 12:34 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/26/2007
Postari: 6054
Locatia: Romania
Ha, ha, ha...ce fete strangatoare...
Dar bineinteles ca si eu am lucruri pe care de pastrez cu bucurie.
Desi am terminat facultatea de 7 ani si nici macar nu lucrez in domeniu, pastrez cursurile intr-un sac in pod. Trebuie sa recunosc ca imi si face placere ca din cand in cand sa ma mai uit pe unele...mai ales pe cele unde profesorul ne dicta in asa fel incat sa scriem frumos si sa facem si niste desene impecabile...Eheee...ce au mai trecut anii...
Si nu stiu daca intra aici, dar am colectie de servetele(eu si fii-mea)
alina_nicoleta
Postat: Friday, June 12, 2009 2:59 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/9/2008
Postari: 229
Locatia: romania
Eu am strans de cand ma stiu reviste la inceput erau bravo si popcorn ,mai tarziu ioana ,formula as , practic in bucatarie,practic in gradina casa si apartament (dupa aia le-am decupat si am oprit ce m-a interesat ) iar acum de 2 ani strang locuinta mea si gradina mea de vis in afara de reviste mai am adunate carti , felicitari de iarna , servetele si nu imi mai aduc acum aminte ce mai am ras
bulibuli
Postat: Friday, June 12, 2009 3:51 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
cercei, cercei, cercei... de cercei nu ma pot desparti chiar daca pe unii i-am purtat o singura data, acu 5 ani.. hainele cand ma apuca nebunelile fac un sac si-l dau la mama, desi din punctul meu de vedere poate sa le si arunce sau sa le dea, ca multe sunt aproape noi. ce am avut mai deosebit nu am aruncat, am dat unei prietene ca mie nu-mi mai veneau.. plans si imi place cand vad o rochie sau o bluza care mi-a fost draga la o prietena, simt ca nu m-am despartit de ea.
Am pastrat rochia de mireasa, nu pot sa o dau.. pur si simplu nu pot, desi asa m-am laudat, imi e prea draga.
Cartile si cursurile din faculate le-am pastrat, dar ce-i drept le folosesc. Cartile le am acasa, cursurile le pastreaza mama de parca ar fi ale ei.. ce-i drept nu odata m-a salvat ca aveam nevoie de ceva si nu gaseam cartea sau informatia, dar stiam exact in ce cursuri sa o caut, si un telefon salvator la mama care le pune la tren si in cateva ore le am...

Cand m-am mutat de la Galati din apartamentul mamei am luat numai ce era nou, al meu, nu am vrut nimic vechi, am simtit nevoia sa incep o viata noua.
Cand au vandut ai mei apartamentul am fost sa o ajut pe mama si am triat tot, nu am vrut sa iau nimic, am facut un sac mare sa le arunce toate (lucrurile mele vechi) dar ea nu s-a indurat si le-a luat la Suceava alcool alcool Cred ca ea e mai legata de amintirile alea decat mine.

Intre timp s-au adunat multe in apartamentul asta in care stam, dar cand ne mutam iar fac triere serioasa, si iau cu mine numai ce e bun, nou si folosesc. Nu-mi place cand se aduna multe, e greu sa pastrezi ordinea.. si cum eu nu sunt chiar genul gospodina care sa deretice toata ziua, prefer sa fie usor de pastrat. ras
ingerash
Postat: Friday, June 12, 2009 6:02 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Ate si iar aterambo unde caut dau de ateplans
bereea
Postat: Friday, June 12, 2009 6:23 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
inger7 wrote:
Ate si iar aterambo unde caut dau de ateplans

pai ca sa scapi de ele fa niste chiloti cool ...si scaote-i la vanzare.Eu voi cumpara cu siguranta
oanamaria
Postat: Friday, June 12, 2009 7:28 PM

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Eu NU sunt o HARCIOAGA!!!!!!!hohot
Cred ca sunt pe invershohot hohot hohot ador sa arunc si mereu poate poate mai gasesc ceva vechi de aruncat sau expirat(cu toate ca nu au cand sa expire).Cred ca si asta e o boala sa nu tii lucruri pe care nu le porti sau sa nu te induri sa te desparti de ambalaje goale sau de nimicuri.Eu tin doar ceea ce folosesc si ce am nevoie .Bine am mania sa mi cumpar muulte cosmetice de orice fel si le folosesc normal ,iar cand au expirat la gunoi chiiar daca este vreun ruj pe care am dat o caruta de bani.MA despart usor de lucruri ca sa pot pune noi la loc.
ingerash
Postat: Friday, June 12, 2009 7:42 PM

bereea wrote:

pai ca sa scapi de ele fa niste chiloti cool ...si scaote-i la vanzare.Eu voi cumpara cu siguranta

scratch imi dai ideicomputerlove

bereea
Postat: Friday, June 12, 2009 7:57 PM

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
chiar faci?newclap Pune-ma pe listayes
Ana
Postat: Friday, June 12, 2009 9:18 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
bereea wrote:
chiar faci?newclap Pune-ma pe listayes

SI PE MINE BINENTELES!!!dance dance
ingerash
Postat: Friday, June 12, 2009 9:50 PM

Bereea,Anabela Wow Wow stati sa-i termin pe ai mei cu mainile mele stangiAlien ,e prima oara cand kilotareschohot
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed