Ce ati strans ca un harciog?

Options Ce ati strans ca un harciog?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anelise
Postat: Wednesday, September 3, 2008 9:15 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
AdrianaC wrote:

Eu sunt obsedata de cartile lui John Grisham, John Saul, Steven King si nu numai

Adriana, iloveyou iloveyou cool!
Eu am o gramada de jucarii de-ale mele de care nu m-am putut desparti. De mica am tinut foarte mult la lucrurile mele si m-am despartit foarte, foarte greu de cate ceva. O gramada de reviste iarasi, cursuri, caiete de prin generala chiar, pixuri, etc.
rosenfeld_claudia
Postat: Thursday, September 4, 2008 9:49 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/10/2008
Postari: 280
Locatia: gent
Si eu am pastrat multi ani o revista saptamanala ce apare in Belgia, dar anul acesta cand am fost in concediu maternal si am avut mai mult timp am decis sa decupez doar ce ma intereseaza si restul sa le arunc. Dar sotul meu e un maestru in a colectiona tot felul de lucruri, incepand de la CD-uri, DVD-uri, masinute-model si pana la piese pentru masina... uf!uff uff uff
Maria & Mario
Postat: Thursday, September 4, 2008 6:20 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Incaltaminte ! alcool si ceva genti ! Si cum toate sunt de foarte buna calitate , arata impecabil , deci ... le tot adun ! Multe sunt .... demodate ca stil si model, ce o-i astepta ? Sa se intoarca moda ! hohot Vai de capu' meu !
Cristy
Postat: Thursday, September 4, 2008 7:34 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Maria & mami wrote:
Incaltaminte ! alcool si ceva genti ! Si cum toate sunt de foarte buna calitate , arata impecabil , deci ... le tot adun ! Multe sunt .... demodate ca stil si model, ce o-i astepta ? Sa se intoarca moda ! hohot Vai de capu' meu !

Le poti numi Vintage !! Este super la moda acest stil ras sau mai bine zis ne intoarcem la cufarul bunicii sic
Roxanel
Postat: Thursday, September 4, 2008 9:00 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Eu adun cosmetice si aceesorii cosmetice de tot felul.

Am zeci de creioane dermatograf, farduri, truse de cosmetice, buretei, periute, palete, etc.

Unele sunt vechi de vreo 5 ani dar nu ma indur sa le arunc. Daca le-am folosit odata.

Fonduri de ten, pudre, rujuri, oje, rimeluri, tus de ochii, tot ce va trece prin cap. Ca-s cumparate, ca-s primite, nu ma pot despartii de ele. Ce harcioaga sunt hohot

Lilly of the valley
Postat: Thursday, September 4, 2008 11:43 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Maria & mami wrote:

pantofi am o groaza, multe modele, culori ....si haine .... multe haine si multe nici macar nu imi mai vin, pocnesc pe mine si nu ma indur sa le arunc sau sa le dau pt. ca imi placeau la nebunie sau arata impecabil.fool de astea sigur o sa scap candva ... nu stiu candalcool

a ... mai am primii pantofiori ai lui Andrei si prima lui paturica,care e si preferata Leei. De la Leea am pastrat primele sosetute, primul body si prima rochiticacoeur
sousourel
Postat: Sunday, September 14, 2008 8:55 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
kali wrote:
Haine... haine... haine...
Pe unele nu le-am purtat de ani de zile si totusi nu ma indur sa le dau; ori mi-au placut foarte mult la momentul cumpararii, ori imi aduc aminte de ceva... cert e ca sunt invadata de haine.

Aaaaa, si chitante. Nu stiu de ce, greu renunt la ele, chiar si cele foarte vechi. Tot timpul ma gandesc: daca totusi...
coeur coeur nu sunt singuradance La fel...exact.newclap
oanalaurisa
Postat: Sunday, September 14, 2008 9:12 PM

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
Roxanel wrote:
Eu adun cosmetice si aceesorii cosmetice de tot felul.

Am zeci de creioane dermatograf, farduri, truse de cosmetice, buretei, periute, palete, etc.

Unele sunt vechi de vreo 5 ani dar nu ma indur sa le arunc. Daca le-am folosit odata.

Fonduri de ten, pudre, rujuri, oje, rimeluri, tus de ochii, tot ce va trece prin cap. Ca-s cumparate, ca-s primite, nu ma pot despartii de ele. Ce harcioaga sunt hohot

Da,la partea asta am si eu boala...cosmeticele...boala mea cea mai grava,diagnosticata. Desi,balantele sunt mari colectionari,asa ca nu ma dezic.
In plus,cred ca si Mira va avea niste colectii stranse de mine,de jucarii ,bineinteles si cosmetice de bebelusi.
bereea
Postat: Tuesday, September 16, 2008 9:46 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
haine si eu ...ale mele si ale lui Ale.Seara asta m-am indurat , in sfarsit, si i-am daruit unei fetite mai mici cateva hainute.

De hainele mele nu ma pot desparti...e ca o boala

Cartile mele dragi...nu le-as da pentru nimic in lume.

si ce mai pastrez cu sfintenie sunt toate ecografiile pe care le-am facut cand eram insarcinata si toate TAC-urile si RM care imi arata ca sunt bine.
carla
Postat: Tuesday, September 16, 2008 9:55 PM

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Si la mine e lunga lista,posete,haine,pantofi,reviste de tricotat si Burda,de amenajari interioare,revista Practic,poze,chitante,felicitari...mai nou hainute si pantofi pentru copii(am un sertar cu caciulite)... si fire de tricotat(aici e boala clar)si ma mai mir ca e dezordinebanghead banghead banghead pai sa aranjezi toate astea toata ziua si nu termini niciodata
mamica23
Postat: Wednesday, September 17, 2008 9:28 AM

Intrat: 2/21/2008
Postari: 3402
Locatia: turda
pantofi,pantofi si iar pantofi am o gramada de toate tipurile si culori

reviste(mai ales MAMI si COSMOPOLITAN) si parfumuri
codruta
Postat: Monday, October 13, 2008 8:35 AM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 2034
Locatia: la loc cu verdeata...
de toatebanghead
si nu am timp sa le sortez si sa arunc ce nu-mi trebuie asa ca le-am bagat in cutii si saci si le duc la casa noua.Daca le sortez, bine, daca nu, "foc de tabara" scrie pe ele.
Cosmetice am mai aruncat ca erau expirate unele(creme, fond de ten, rujuri) dar la parfumuri am prostul obicei de a mai lasa putin in sticlute ca sa am motiv sa nu le arunc.
Am o gramada de haine din tinerete, adica dinainte de a ramanea insarcinata, in care nu mai incap dar le tin ca poate-poate, vreodata...De fapt sunt singurele dovezi ca am avut si eu odata talie...nervi
Mai am un dosar imens in care am adunat si pastrat toate chitantele, bonurile si facturile de la casa.Asta e pasarica de pe creierul meu,ca sa pot justifica fiecare leu in caz ca ma-ntreaba cineva ceva.
Cris-DL
Postat: Monday, October 13, 2008 10:02 AM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
1. haine, haine si iarasi haine fool .....ca si Codruta, in multe nu mai incap de mult -dar le pastrez sa ma laud sic plans offf, cand aveam si eu 48-50 kg plans

2. Pantofi + genti -nu pastrez totul, doar pe ce mi se pune pata.... cu toate ca nu le-am mai purtat de ani de zile si ...nici nu cred ca le voi mai purta -de ce ore le pastrez .ceee

3. Costumasul Deei cand a iesit din maternitate si cel de botez.
marivic
Postat: Wednesday, February 4, 2009 8:44 PM

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13404
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Si la mine gasesti de toate:reviste,haine,haine si iar haine,....la ce le-oi mai pastra nici eu nu stiu?cred ca fool ,apoi chitante,facturi,ca cine stie Dom'ne la ce ne-or mai trebuibanghead banghead banghead fool cred ca-mi lipsesc multe doage,nu?
ras
t-mihaela
Postat: Thursday, February 5, 2009 12:10 AM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Eu nu mai strang,am "studiat" fengshui mai demult si de atunci am ramas cu fixul aruncatului.Arunc imediat tot ce ocupa spatiul degeaba,tot ce e vechi ca cica tre sa faci loc la nou.Am aruncat colectii de reviste si alte minuni stranse ca harciogul.Mi-am promis sa nu mai strang nimic firstprize
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed