Ce articole alegem pentru bebelusi?

Options Ce articole alegem pentru bebelusi?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Alina
Postat: Thursday, October 30, 2008 2:17 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Ce articole si accesorii alegem pentru bebelusi?

Va invit sa postati diverse articole pe care le-ati luat pentru bebelusi in timpul sarcinii.
Cris-DL
Postat: Thursday, October 30, 2008 2:27 PM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow

Caruciorul nostru este acesta http://www.bimbomarket.it/product.asp?Id=5986

Daca se considera reclama, va rog sa stergeti link-ul.

Marsupiu am luat tot genul 'clasic' cum am mai avut -firma difera- copilul poate sta si pe orizontala si pe verticala.

kali
Postat: Thursday, October 30, 2008 5:51 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14305
Cris, super carucior! Spuneai ca e usor? Pare solid.

Carutul Alexiei e foarte bun pentru bebe (inca nu l-am scos din pod... trebuie in curand sa vad in ce stadiu e si sa-i spal husa) dar si foarte greu. Ma gandesc daca merita sa fac o noua achizitie sau sa ma chinui tot cu asta, scoica si hamul pana pe la 4 luni cand il pot folosi pe cel sport.
Arata ceva de genul:

kali attached the following image(s):
carut tako.jpg

Maria & Mario
Postat: Thursday, October 30, 2008 6:06 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9880
Locatia: Departe-poate prea departe
Aha , acum vad spre ce va orientati ! :018:
Criss , sigur ai facut o alegere tare buna ! Si usor , si pliabil umbrela , super ! Sa il folositi cu drag ! computerlove
Kali , daca inca isi face treaba , go for it si in primavara iei direct unul usor , sport ! computerlove

Eu am dat TOT de la Maria, in afara de patutzul alb ( cot bed ) ! :018: Asa ca ..... sa te tii , ca doar e ultimul bebe , nu ?

Asa ca incepem cu .... moses bascket , patuz sport nu cred ca vom mai lua , sa vedem daca vom calatori la fel de mult ( avem deja unul in Romania ) , carutz , scoica ( caut un system travel - 3 in 1 ) , sezlong cu muzicutza , hainutze , sticlute , sterilizator , creme , apoi premergator , jumper , leagan , scaun de masa , etc etc ! majoreta yes Abia astept sa ne intoarcem din vacanta ! ras

kali
Postat: Thursday, October 30, 2008 6:12 PM

Uite, Oana, asta as alege acum, daca as cumpara carut- desi si asta are vreo 13 kg., insa cum tu stai la casa nu cred sa fie probleme.
Pe acelasi cadru se poate fixa landoul sau scoica Maxi Cosi. Carutul sport se poate da complet pe spate, e foarte usor de manevrat si-mi place mult design-ul... are si multe accesorii: pompa pentru roti, geanta pt. bebe, husa pt. ploaie, etc.

Maria & Mario
Postat: Thursday, October 30, 2008 6:40 PM

Oana , i-am facut testul in magazin . Rotile din spate sunt maaari si greleee ! si fixe ! E intradevar tare frumos , dar problemele mele nu imi vor permite sa il strang si ridic la portbagaj de cateva ori pe zi ! Am gasit insa ceva asemenator , mult mai usor si rotile sunt toate precul cele din fata de la foto a ta ! O sa va arat ! Plus ca bebe al nostru vine primavara tarziu, deci nu tin neaparat sa am si landou la el, ca pana in iarna , trecem la footcover groasa ! Caut ceva foto si va arat , voi sa imi spuneti care vi se par mai musor de manevrat , mai practice , utile ! Avantaje - dezavantaje ! computerlove

Pana una alta , am inceput cu :

Cosuletul asta :
Pe suportul de lemn asta !

Si carutzl asta mi s-a parut tare fiabil , usor ....

Maria & Mario attached the following image(s):
moses basket.jpg suport moses basket.jpg luna pram 1.jpg luna pram 2.jpg luna pram 3.jpg

kali
Postat: Thursday, October 30, 2008 6:54 PM

Chiar ma intrebam ce e moses bascket... deci cosulet!
Nu stiu de avantaje/dezavantaje ptc. la Alexia nu am avut, dar primul imi place mai mult.coeur
Noi vom primi de la nasi unul... si scaun de masa la fel.

Edit: Chiar e frumos carutul! Nu am vazut asa ceva pe-aici.
Maria & Mario
Postat: Thursday, October 30, 2008 6:58 PM

Eu l-am folosit pe primul moses basket la Maria pana pe la 4 luni . Mi-a fost tare tare usor cu el ! Si acum am ales unul cu suport care se leagana , balanseaza ff usor !

A , voi aveti si nasi deja , buna treaba ! Eu nu m-am gandit ! Inca ! sorry1

Si asta e usor si tare practic :

mamas papas.jpg

Cris-DL
Postat: Thursday, October 30, 2008 7:15 PM

Oana, Oana, computerlove multumim !

Eu, avand la Deea cel mai greu carut din lume, alcool acum am ales in primul rand un carucior usor -are 8,5 kg- inchidere tip umbrela -sa aibe loc in portbagajul meu si el si bicicleta Deei- dar sa fie si solid -este din otel. Mi-a placut ca are spatarul inclinabil pana la pozitia orizontala, dispozitivul de picioare reglabil in 3 pozitii, manere reglabile si l-am gasit la o super oferta !

Oana, mami de Maria, nici eu nu stiam ce este moses bascket... dar oricum voi aveti mult mai multe optiuni/alternative, decat noi in RO.

Si noi avem nasi, aceeasi cu ai Deei, dar ei si-au exprimat dorinta ca eu sa-mi cumpar ce vreau (de aceasta data, stiind ca au dat gres data trecuta) si ei imi dau bani in contul carutului, hainutelor, etc....

Frumusel tare caruciorul verde thumright
mommy
Postat: Thursday, October 30, 2008 7:22 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Eu am tot cautat patut cu sistem de leganare si pana la urma l-am luat pe acesta:

De fapt pusesem ochii pe unul mai mare (mai lat, de la Baby Care), dar nu a fost pe stoc si nu am mai asteptat.
Maria & Mario
Postat: Thursday, October 30, 2008 7:23 PM

Criss computerlove
Miru, e superb ! Asa colorat si plin de viata ! sa il folositi cu drag !

Am mai gasit unul !

toysrus.jpg toysrus1.jpg toysrus3.jpg

kali
Postat: Thursday, October 30, 2008 7:26 PM

Maria & mami wrote:

A , voi aveti si nasi deja , buna treaba ! Eu nu m-am gandit ! Inca ! sorry1

Da, avem nasi nu de foarte mult timp... oameni dragi si cu bun simt.

Si urmatorul carut e tare frumos, dar ma atrag mai mult culorile la primul... si are si port-bebe.
Meeey, de unde le scoti? Sunt asa de frumoase! Dar de firmele astea nici nu s-a auzit in Ro.

Cris, numai 8,5 kg,? Super! Pe ala l-as putea cara si eu de la et. 4.

Miru, super culoare! E foarte frumos, sa-l stapaniti sanatoase!
mommy
Postat: Thursday, October 30, 2008 7:53 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Multumim! pupici Cu carutul mai asteptam, sper sa il putem folosi pe cel de la Mihaita (nici noi nu l-am dat jos din pod, inca), pt inceput.
Cris-DL
Postat: Monday, November 3, 2008 11:59 AM

Oana, da are numai 8.5 kg !

Miru, sa-l stapaneasca sanatoasa printzesica si sa faca nani NUMAI in el ras pupici computerlove

Am facut si eu foto la majoritatea hainutelor.... acum sunt toate la locul lor, in asteptarea Bondarului !

kali
Postat: Monday, November 3, 2008 12:20 PM

Ce frumoase sunt! De-abia astept sa vad bondarelul purtandu-lecoeur
Sa le folositi sanatosi!
Ce-mi plac cele cu Winnie! Sunt si eu fan, alaturi de Alexia.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed