ce aparat foto sa achizitionez?

Options ce aparat foto sa achizitionez?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
erika
Postat: Friday, July 3, 2009 6:38 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/29/2009
Postari: 239
fetelor am nevoie de un sfat:ce aparat foto sa-mi iau?
acum am acel clasic sony n50 cu 6 mega pixels.as vreau sa iau unul bun cu care sa pot fotografia si-n mers si fotografia sa fie clara,sa pot fotografia peisaje.
eu si sotul ne gandeam la un NIKKON,dar inca nu reusim sa ne hotaram.
cute_babies_of_mine
Postat: Friday, July 3, 2009 7:20 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Nikkon-ul e o firma foarte buna; de fapt, inca se mai bat cei de la nikkon cu cei de la canon pentru suprematie! Singurul inconvenient la nikkon e ca sunt putin mai scumpe, dar se merita ca investitie.
Daca vrei sa faci poze din miscare, iti trebuie si stabilizator de imagine!
Bafta la cumparaturi!
erika
Postat: Friday, July 3, 2009 10:34 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/29/2009
Postari: 239
multumesc pentru sfatnewclap
bereea
Postat: Sunday, January 31, 2010 6:47 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
As dori sa-mi cumpar un aparat foto mai performant...ce ma sfatuiti?
KRYS85
Postat: Sunday, January 31, 2010 7:18 PM

Nivel: Senior

Intrat: 9/23/2008
Postari: 6611
Locatia: RO_Medias
Subscriu,atatea firme sunt de nu mai stii care e mai buna,unu zice una si altul zice alta de nu mai stii ce sa crezi!!!
Eu sincer mi-as dori tot un panasonic!!!uff

Mai astept pareri ca sa-i scriu iepurasuluiras ,ca mos craciun nu a reusit sa-mi aduca dar iepurasul a zis ca se tine de promisiunehohot ,acum mai ramane sa-i scriu detalii despre viitorul aparat!!!ras ras
TeosOf
Postat: Monday, February 1, 2010 3:43 PM

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
bereea wrote:
As dori sa-mi cumpar un aparat foto mai performant...ce ma sfatuiti?

Canon sau Nikon.
cute_babies_of_mine
Postat: Monday, February 1, 2010 3:58 PM

TeosOf wrote:

Canon sau Nikon.

Categoric una dintre marcile acestea.
delfinasa
Postat: Monday, February 1, 2010 4:17 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Noi suntem la al 2-lea aparat Canon si recomand marca cu foarte mare incredere...Primul achizitionat la venirea in SUA acum 7 ani era un Powershot A80 pe care l-am pierdut ca o cascata ce sunt acum 3 ani si, pentru ca am fost foarte multumiti de el, pe-al doilea tot Canon l-am luat, mai performant decat primul, semiprofesional -nici acum nu stiu sa-i folosesc toate smecheriile alcool- si pe care il pazesc ca pe copilul meu ras (ei, a mai vazut el si busituri, caderi libere, copii curiosi cat e de durabil si spre mirarea mea s-a comportat extrem de bine).
bereea
Postat: Monday, February 1, 2010 5:32 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
multumesc de raspunsuricomputerlove
Fluturas
Postat: Monday, February 1, 2010 6:23 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
eu am un nikon d60 si sunt super multumita
raly
Postat: Monday, February 1, 2010 8:07 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Dintre cate aparate mi-au cazut in mana Canonul a fost rege!Dai un ban da stai in fata!firstprize firstprize firstprize
don_mateo23
Postat: Monday, March 15, 2010 6:55 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Aparatul care iti trebuie este Fuji s6500fd !.Are multe avantaje pe langa aparatele ce ti-au fost recomandate;culori impecabile,poti face poze destul de curate fara bitz pe iso400 fara sa orbesti copilul cu blitul,orice compacta ai lua de la Canon/Nikon(mai ales)daca faci poze la iso400 poti sa le arunci la gunoi,dar daca esti un admirator al pozelor facute cu telefonul o sa zici ca sunt ok,este wide 28mm,adika incap multe in poza,autonomie suficienta,control manual full,RAW,dezavantaje?nu incape in buzunarras .Gesesti suficiente recomandari si info despre el pe forumuri,este un aparat de top,iar eu il folosesc la ora actuala impreuna cu un Nikon D90 si nu se face de ras.Il poti cumpara sh si in stare foarte buna de pe site-urile de specialitate in medie cu 550ron.Asa ca renunta la ideea cu compacte de orice fel si orienteaza-te spre ceva decent si foarte accesibil,copilul tau merita ce e mai bun...
sweet angel
Postat: Monday, March 15, 2010 11:05 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
daca vreti ceva performant recomand canon eos 500D, sotul meu l-a luat in rate ca e destul de scump, dar face poze super,
cute_babies_of_mine
Postat: Monday, March 15, 2010 11:21 AM

Fuji e o marca buna de aparate de fotografiat. Am avut si eu acum cativa ani un Finepix de la Fuji, compact si am ramas uimita de claritatea pozelor si de calitatea culorilor.
Oricum, imi prefer Canon-ul!
Lia, e un aparat scump, bun ca achizitie, dar daca nu il folosesti la adevarata lui valoare, pe moduri manuale, investitia e degeaba. In plus, e si greu de carat peste tot, crede-ma, ca si al meu e cam de aceeasi marime si uneori mi-as dori un compact. Oricum, felicitari pentru achizitie si spor la fotografiat!pupici
sweet angel
Postat: Monday, March 15, 2010 1:49 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
cute daca era dupa mine nu l-as fi luat , si eu am vrut ceva micut dar sotul meu care e pasionat de fotografie la vrut neaparat pe asta. dar daca il avem nu imi pare rau ca pozele ies thumright thumleft ,dar din pacate nu pot sa le pun asa pe forum ca sunt f mari si trebuie sa le comprim si isi pierd din calitate. deci pt cineva pasionat si care il foloseste isi merita banii.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed