catalinmogdy

Profil: catalinmogdy
Despre
Utilizator: catalinmogdy
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Tuesday, October 25, 2016
Ultima vizita: Tuesday, October 25, 2016 8:51 PM
Numarul de postari: 1
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Copilul hiperactiv
Postat: Tuesday, October 25, 2016 8:21 PM
Guest wrote:
buna! eu am un baietel de 7 ani jumate.......e un copil care chiar nu are stare......invatatoare imi spune (e in clasa 1) ca ar fi depasit un pic scorul.(inv fiind si medic psiholog si ne cheama mereu la ea la cabinet)si ca ar fi hiperactiv.nu stiu ce sa fac pt ca .copilul meu prinde orice idee........are numai fb la scoala .invata orice, tine cont de tot ce ii spune ea.....ii place f mult sa-si faca temele........citeste fb...dar ca in pauze alearga( sa va spun ca e la program prelungit si sta 8 ore la scoala).....iar in ore deranjeaza deoarece termina foarte repede ce i se da sa faca si se plictiseste.........invatatoarea mi-a zis ca nu e nimic ce ar spune si sa nu prinda ....orice.....la orice materie e super......si e foarte ordonat la scris......are caietele impecabile..........a zis ca da cele mai frumoase raspunsuri.si atunci ma intreb..........cum e hiperactiv ca vad ca se zice ca ,copii hiperactivi nu se pot concentra si au rezultate f slabe la scoala? ori copilul meu daca citeste din abecedar de 3 ori o lectie a si invatat o pe derost.dupa un semestru de scoala toate notele si mediile si chiar in caiete are numai fb iar la purtare i a pus b.......nu inteleg cum un copil hiperactiv poate fi super bun la materii.......chiar si la engleza.........e singurul care stie toate cintecele toate lectiile.....e adevarat ca se supara daca pierde la jocuri.....e fff ambitios .......isi da silinta mereu sa fie cel mai bun.vreau sa mai zic,ca nu se bate.nu vorbeste urit.......nu strica....nu loveste.....doar ca nu are stare sa stea locului fara sa faca nimic.va rog un sfat daca vreti.........uneori cred ca inv vrea sa merg la ea doar ca e medic psiholog........iar eu stiu ca ,cu acesti copii tre sa mergi la neuro-psihiatru....

1