Cata miscare am facut astazi ?

Options Cata miscare am facut astazi ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anelise
Postat: Tuesday, April 25, 2017 7:55 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Mari, te pup! pupici
Kali, hai ca nu e greu! bounce La inceput si eu imi dadeam sufletul dupa o tura, doua de stadion. Trebuie sa o iei treptat. Putin la inceput si apoi tot cresti. Iti va fi mult mai usor si cand vei invata cum sa respiri corect sa te ajute. Eu fac galerie de pe margine! majoreta Asa ca... hai, Kali! coeur
Eu doar cand intentionez sa particip la vreo cursa incerc sa alerg mai mult, in rest ma limitez la 3, 5, 7 km. Ca idee, 3 km = vreo 7 ture de stadion.
kali
Postat: Tuesday, April 25, 2017 10:34 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14340
Anelise, teoria o stiu.sic Cred ca cea mai mare problema la mine, acum, e frustrarea... pe principiul " ce am fost si ce-am ajuns!". Inca nu-mi stiu limitele - noile limite - si de aceea experimentez tot felul de stari de rau.
Da, nici eu nu mi-am propus sa fac mai mult de 3-4 km... da' deocamdata lesin la mai putin 1 km.
kali
Postat: Friday, April 28, 2017 1:12 PM

Hai ca deja am ajuns la 3 km... cu greeeu si cu o febra musculara de zile mari.
Acu', de bine ce am evoluat, fac pauza vreo 5-7 zile.
aurishta
Postat: Friday, April 28, 2017 2:54 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Bravoo
bereea
Postat: Friday, April 28, 2017 4:22 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22725
kali wrote:

Brava...e foarte bine!Bravoo
kali
Postat: Friday, April 28, 2017 5:38 PM

Multumesc, fetele!computerlove iloveyou topai
endy
Postat: Friday, April 28, 2017 5:57 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/8/2010
Postari: 2562
Locatia: tara mea orasul meu de munte
Azi am facut o plimbare de o ora , iar acum sint cu varza pe genunchi
Vreau sa fac si seara sau ziua miscari pentru articulatii dar la toate trebuie sa solicit genunchii .Cum sa slabesc fara gimnastica ?
Anelise
Postat: Friday, April 28, 2017 7:01 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
kali wrote:

Hei, bravooooo! newclap Clap
Daca ai ceas pentru alergare sau vreo aplicatie pe telefon, posteaza sa vedem si noi! pupici
Eu ceas nu am, dar tot visez de ceva timp si sper sa imi achizitionez unul, desi sunt cam scumpe...
aurishta
Postat: Friday, April 28, 2017 10:49 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
endy wrote:
.. .Cum sa slabesc fara gimnastica ?
Cu dieta! Si poti face gimnastica usor, nu-i musai sa insisti prea tare, mai ales la inceput!
bereea
Postat: Saturday, April 29, 2017 8:11 AM

endy wrote:
Azi am facut o plimbare de o ora , iar acum sint cu varza pe genunchi
Vreau sa fac si seara sau ziua miscari pentru articulatii dar la toate trebuie sa solicit genunchii .Cum sa slabesc fara gimnastica ?

Mihaela Bilic spunea ca slabitul se face din furculita. Sportul nu slabeste. Tind sa-i dau dreptate. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa facem sport, dimpotriva.
AdrianaC
Postat: Saturday, April 29, 2017 8:46 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17764
Eu sunt din fire o persoana foarte sedentara... adica dimineata fac 5 pasi din casa pana in masina, mai fac cativa pasi de la masina pana la birou, prin birou ma mai misc de colo-colo si mai ies la pauza de masa, iar seara inapoi... Nu cred ca fac 1 km / zi...

Cu toate acestea, cand am fost saptamana trecuta la Roma, am mers extrem de mult

In 20 aprilie, prima zi in Roma, am mers

A doua zi, pentru ca deja facusem febra musculara, am mers ceva mai putin, dar tot am mers enorm fata de cat merg eu de obicei...

A 3-a zi, cea cu Bioparco di Roma, deja nu am mai putut sa merg prea mult, am mai luat si autobuzele...

A 4-a zi si ultima in Roma, cu un efort supraomenesc ras , am reusit sa mai merg distanta asta:

De atunci insa, am revenit la obiceiurile mele nesanatoase...

Tot ce pot spune e ca dupa cele 4 zile de mers intensiv si nici nu am mancat cine stie ce sau prea mult... nu am slabit nici macar 1 gram...
Nici nu pot spune ca ma simteam mai bine, pentru ca am facut prea mult efort dintr-o data si asta s-a simtit in fiecare centimetru din corp...

E clar ca e bine sa faci miscare pentru tonus... dar din pacate se pare ca acasa nu prea fac miscare...
bereea
Postat: Saturday, April 29, 2017 8:52 PM

Nu stiu ce program de monotorizare ai folosit dar nu e bun. In nici un caz la 2 km de mers nu arzi 170 de calorii. Cand alerg ard cam 67 calorii la km.
kali
Postat: Sunday, April 30, 2017 2:02 PM

Toata lumea face multi km. in vacanta ( in city-break cu atat mai mult ), insa, daca treci de la o extrema la alta, clar, efectul asupra organismului nu e cel mai ok.

In 4 zile nici nu aveai cum sa slabesti, insa, daca ai fi mentinut acelasi ritm mai mult timp, cu siguranta ai fi avut surprize placute. Ca idee, in vacanta noastra de anul trecut, foarte activa si cu mancat mult mai mult decat acasa ( si cu mai multe dulciuri ), am slabit 2 kg. fara sa-mi dau seama. La greutatea mea e mult. Probabil si programul de masa la ore relativ exacte a ajutat.

4 zile sunt prea putine pentru a trage o concluzie.

Sedentara sunt si eu pe timp de iarna, tocmai de aceea am decis sa alerg. Nu pentru a slabi, ci pentru tonus.

Programul de monitorizare e Samsung Health si, da, e foaaaarte generos cu caloriile arse, insa mi se pare ideal pentru a tine evidenta caloriilor si a paharelor de apa consumate. Pt. activitatea fizica e mult mai potrivit cel folosit de Anelise.
shirel
Postat: Saturday, May 6, 2017 9:40 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11794
Locatia: israel
Felicitarii Kali ptr inceput...Bravoo Bravoo tine-o tot asa macar ptr tonus.
Noi de la Paste incoace o tot tinem in sarbatorii,mancare,musafirii,gratare dar incerc cat de cat sa ma abtin sa nu exagerez fiindca a venit vara la noi este cald si deja nu vreau sa vad cum arat cu pantaloni scurti.Haha
Am avut 4 zile de lucru cu soldatii si copii de la clasele 7-9 am slabit cred ca 4 kg deodata nu am avut timp nici sa beau apa!alcool sic Mie nu imi place sa alerg dar fac miscare mers rapid aproape in fiecare zi plus exercitii ptr zonele mele problematice ...mai trebuie sa muncesc dar deocamdata nu ma plang ma simpt excelent fizic.Spor la treaba fetelor si aveti grija cu alergatul ...daca nu o faceti corect si cu indrumare profesionala aveti toate sansele sa suferiti de dureri de genunchi!!majoreta majoreta
bereea
Postat: Monday, February 5, 2018 7:17 PM

Greu, greu...NuImiPasa

brindusa ha appena ultimato una corsa con Runtastic di 5,01 km in 36m 12s

https://www.runtastic.com/?share_locale=it&utm_content=session.runtastic.running&utm_source=runtastic.pro&utm_medium=gplus.android&utm_campaign=user_generated_sharing
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed