Cat de des ati plans in sarcina?

Chestionar intrebare: Cat de des ati plans in sarcina?
Alegere Voturi Statistici
Nu am plans deloc 4 5%
Poate de cateva ori 16 23%
Destul de des 22 32%
Foarte des 24 35%
Zilnic 2 2%

Options Cat de des ati plans in sarcina?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Saturday, October 7, 2006 10:16 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Sarcina, acest episod unic in viata unei femei, chiar daca are mai multi copii, pentru ca fiecare sarcina este unica, are si momente placute si momente mai putin placute si incercari si nelinisti, si bucurii, nerabdare, stres, agitatie, are de toate pentru toti.

Cat de des ati plans in sarcina? V-a incercat acest sentiment? Ce va facea sa plangeti?

Eu acum cand stau si ma gandesc imi aduc aminte ca la Alice am plans destul de mult in sarcina, dar numai dupa ce am aflat ca e posibil sa vrea sa iasa la 7 luni si a trebuit sa ma internez. Saptamana in care am stat internata mi s-a parut cea mai lunga si mai trista din viata mea.

La Andrei insa, am plans foarte rar, dar si cand plangeam, ma apuca asa, din senin si din nimic ras

La voi cum a fost?
Kiki
Postat: Saturday, October 7, 2006 10:27 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Mare plangacioasa am fost...nici nu ma recunosteam....Plangeam din orice, din nimicuri in mod special, plangeam pentru oameni pe care nu ii cunosteam si li se intamplase ceva rau...Jale....sper la bebe 2 sa nu mai fiu chiar asa plans plans plans
Miri
Postat: Saturday, October 7, 2006 10:30 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Eu am plins de citeva ori si doar pentru lucruri marunte!
Doamne, ce sensibilicoasa am fost!hohot
kali
Postat: Saturday, October 7, 2006 10:57 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14339
Numai intr-un plans am tinut-o: ba ma apucau sensibilitatile, ba de mila mea sau a lui bebe, ba din cauza de vreo melodie... cred ca eram exasperanta, ca-l sunam, bocind, de cel putin 10 ori/zi pe Cata.
Ely
Postat: Sunday, October 8, 2006 12:32 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Si eu am plans ma apuca dorul de casa,grija de copil sa fie sanatos,frica de nastere si ma enervam foarte usor.cry
Roxanel
Postat: Sunday, October 8, 2006 9:29 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Am plans o singura data. Nu mai stiu de ce ... din senin probabil.
Anaida
Postat: Sunday, October 8, 2006 7:18 PM

Postari: 1855
Si eu eram tare plangacioasa...plangeam la filme, plangeam cand citeam jurnale de sarcina in revista Mami...plangeam din orice...am votat "destul de des".
Alina
Postat: Sunday, October 8, 2006 8:18 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Kiki wrote:
Mare plangacioasa am fost...nici nu ma recunosteam....Plangeam din orice, din nimicuri in mod special, plangeam pentru oameni pe care nu ii cunosteam si li se intamplase ceva rau...Jale....sper la bebe 2 sa nu mai fiu chiar asa plans plans plans

Si eu am plans la greu, dar nu in prima sarcina, ci in a doua.
miraa
Postat: Sunday, October 8, 2006 8:31 PM

Intrat: 2/16/2006
Postari: 1390
Locatia: iasi
si eu am fost o mare plangacioasaplans plans
am avut si probleme, dar plangeam si din senin...si acum ma mai apucaras
Elia
Postat: Monday, October 9, 2006 1:15 AM
Nivel: Guest

Postari: 5
Am plans la greu, din orice, ba de fericire ca o sa am un bebe, ba de teama sa nu pateasca ceva, ba gandindu-ma ca o sa creasca si o sa plece de acasa, ba a ma uitam la cine stie ce film, ba ca citeam pe forumpovesti ale mamicilor care nascusera, cred ca plangeam din orice, iar daca nu gaseam motiv sa plang, plangeam fara motiv.
TatyKS
Postat: Monday, October 9, 2006 9:37 AM

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Freedelia, bine ai revenit!

Nu am plans de multe ori in timpul sarcinii, dar cand o faceam , era din cauza emotiilor cand mergeam la controale, la ecograf...sau cateodata din nimic...sic
cute_babies_of_mine
Postat: Monday, October 9, 2006 9:42 AM

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Vaiiii... Eu eram insarcinata cand a difuzat B1 TV Viata lui Ciprian Porumbescu! Cum mai zburau servetelele prin camera cand era el saracutul la inchisoare, iarna, si au venit prietenii sa-i cante la geam Colinde in Noaptea de Craciun... Mama, mama, ce am plans in timpul sarcinii si cateva saptamani dupa....
Cris-DL
Postat: Monday, October 9, 2006 10:59 AM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Eu pana in luna a 5-a nu-mi aduc aminte sa fi plans....de atunci plangeam la fiecare control, am plans cat am fost internata cu iminenta de avort (la 5 luni aveam contractii si imi curgeau si sanii) si pana am nascut am stat cu frica, cu emotii si cu tratament plans
danadoditoiu
Postat: Monday, October 9, 2006 11:37 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/19/2006
Postari: 216
Locatia: Ramnicu Valcea
Am votat foarte des pt ca asa plingeam,mai ales ca eu locuiesc in spatele maternitatii din Rm.Valcea.De cite ori ma uitam pe geam si vedeam cladirea ma apuca jelitul.Asta la prima sarcina,ca la a doua jeleam pe ascuns ca-mi era rusine ca de ,mai trecusem printr-o experienta si trebuia sa ma comport ca atare.In rest plins din absolut orice motiv:o privire,un gest,o vorba spusa altfel,la eco.etc...ras
danab
Postat: Monday, October 9, 2006 1:32 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Kiki wrote:

Si eu mai plangeam cand vedeam la televizor reportaje sau povesti, asa ca a trebuit sa raresc vizionarea acesto emisiuni.
Mai plangeam cand aveam impresia ca sotul nu ma intelege alcool, ce sa inteleaga nu mai stiu ras dar plangeam macar 10 min. alcool
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed