Carti recomandate

Options Carti recomandate
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Tzepii
Postat: Thursday, January 26, 2012 8:20 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/13/2006
Postari: 1814
Locatia: Romania-Bucuresti
Am comandat si eu 2 carti:
Dansul dragonilor de George R.R. Martin, continuare a seriei Cantec de gheata si foc, va care abia a aparut
si pentru fetita : "Scoala fricosilor de Gitty Daneshvari, despre care am citit numai comentarii bune.
AdrianaC
Postat: Tuesday, May 8, 2012 5:18 PM

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17476
Locatia: Bucuresti
Flashforward... oare daca ai putea sa zaresti o frantura din propriul viitor, ai incerca sa schimbi lucrurile sau ai accepta ideea ca viitorul nu poate fi transformat si l-ai lua ca atare?

Flashforward, de Robert J.Sawyer - o carte interesanta, care merita a fi citita...
AlexandraL
Postat: Tuesday, May 8, 2012 7:54 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2007
Postari: 3818
Locatia: UK
"Stefan cel Mare si Sfant"-Dan Lucinescu, o carte care m-a facut mandra ca sunt romanca si ca am avut un inaintas de asa mare valoare, un om cum prea putini au fost, inzestrat cu alese calitati. O carte istorica presarata cu poezie, o recomand din toata inima.
praslea_cel_voinic
Postat: Wednesday, June 6, 2012 5:39 PM

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2339
Locatia: Far, far away...
Nu stiu daca e locul potrivit, am cautat topicul dar nu il gasesc... Are cineva "Arta de a fauri oameni" de Virginia Satir, in format electronic? Daca da, poate sa mi-o trimita si mie? Vreau sa o citesc. Multumesc! pupici
giulia_mamik
Postat: Sunday, October 28, 2012 12:31 PM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Praslica,ai gasit carticica?Daca da,pls o vreau si eu ..computerlove
Eu va recoamand cu caldura,un bestseller-: "Poti sa ti vindeci viata" scris de Louise L. Hay.
Si urmeaza sa citesc,la recomandarean unei prietene-"Partea intunecata a cautatorilor de lumina"-scrisa de Debbie Ford.
giulia_mamik
Postat: Tuesday, October 30, 2012 12:52 PM

shirel
Postat: Tuesday, October 30, 2012 7:53 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11726
Locatia: israel
Eu va recoamand cu caldura,un bestseller-: "Poti sa ti vindeci viata" scris de Louise L. Hay.

Giulik,este cartea care mie mi-a schimbat viatza ,plus ca de atunci am recomandat-o la foarte multi care si ei la randul lor si-au schimbat totul.Iti recomandt si celelalte carti ale ei.Mai am ceva foarte bun de genul asta am sa-i caut titlu in engleza poate o gasesti la voi in romana si care este putin mai buna si decat asta a lui Louise Hay.
giulia_mamik
Postat: Saturday, November 17, 2012 9:44 AM

Shirel,asa este.E o carte bune cu toata ca nu sunt intru totul de acord cu ea.Oricum m a ajutat sa inteleg mai bine multe aspecte ale vietii.Sa mi spui,te rog,titlul cartii recomandate de tine.Poate o voi gasipupici

Eu mi am procurat doua carti si le recoamand cu caldura:"Inteligenta emotionala" scrisa de Daniel Goleman si "Un pamant nou"de Eckhart Tolle.Si mai am cateva la wishlist...
t-mihaela
Postat: Saturday, September 3, 2016 12:00 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5124
Eu trec printr-o perioada urata asa ca m-am refugiat in curte sub copac cu Kobi unde devorez in liniste o carte pe zi.E un medicamentul meu antidepresiv .Nu am sincer chef de sofisticarii si inteligisme, prefer carti contemporane cu autorii in viata eventual activi in showuri de carte sa ii pot "cunoaste" dincolo de cartile lor.Prefer oameni reali , nu fictiune, povesti si lectii de viata .Ultima carte e "Eat PrayLove ", am vazut bucati din film mai demult dar m-a plictisit...Cartea e cu totul alta poveste.De fapt am citit doar prima parte ca atat aveam nevoie , am gasit ce cautam , restul nu m-a interesat.
Am vreo trei carti pe lista de asteptare , pt una am 12 persoane in fataplans , pt alta sunt nextmajoreta .
"Poti sa-ti vindeci viata" o vad la o biblioteca unde mi-a expirat cardul plans
So pentru cine ma cauta , sunt incurte sub copac...pana imi pun ordine in idei Blushing
HOPE
Postat: Saturday, September 3, 2016 1:02 PM

Intrat: 9/27/2014
Postari: 1182
t-mihaela wrote:
Eu trec printr-o perioada urata asa ca m-am refugiat in curte sub copac cu Kobi unde devorez in liniste o carte pe zi.E un medicamentul meu antidepresiv .Nu am sincer chef de sofisticarii si inteligisme, prefer carti contemporane cu autorii in viata eventual activi in showuri de carte sa ii pot "cunoaste" dincolo de cartile lor.Prefer oameni reali , nu fictiune, povesti si lectii de viata .Ultima carte e "Eat PrayLove ", am vazut bucati din film mai demult dar m-a plictisit...Cartea e cu totul alta poveste.De fapt am citit doar prima parte ca atat aveam nevoie , am gasit ce cautam , restul nu m-a interesat.
Am vreo trei carti pe lista de asteptare , pt una am 12 persoane in fataplans , pt alta sunt nextmajoreta .
"Poti sa-ti vindeci viata" o vad la o biblioteca unde mi-a expirat cardul plans
So pentru cine ma cauta , sunt incurte sub copac...pana imi pun ordine in idei Blushing

Am inceput-o si eu, dar dupa "Italia" am renuntat...m-a cam plictisit.. ras
roxinthya
Postat: Saturday, September 3, 2016 3:47 PM

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7196
Eu nu prea pot sa citesc astfel de carti.
Prefer cartile politiste , de Aventura, dragoste...
toate cu final fericit.
t-mihaela
Postat: Saturday, September 3, 2016 5:46 PM

HOPE wrote:

Am inceput-o si eu, dar dupa "Italia" am renuntat...m-a cam plictisit.. ras

Si eu la fel .Nu ma intereseaza mizeria din India oricat de inaltatoare spritual ar fi .Din carti , ca si din viata, iau doar cat si ce imi foloseste.
Nu sunt cititoare fidela, citesc rar cand viata imi da suturi , sa nu ma apuc de drogurialcool Nu stiu de ce n-am avut niciodata atractie spre carti...sa par si eu mai desteapta decat sunt hohot
AdrianaC
Postat: Saturday, September 3, 2016 10:53 PM

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17476
Eu am citit de curand Fluturi, toate cele 3 volume, de Irina Binder, insa nu prea m-a impresionat... personal mi se pare o carte cam de duzina, cu o actiune cam trasa de par...

Am mai citit Starters si Enders de Lissa Price - astea chiar mi-au placut..

Acum citesc "Fata disparuta" de Gillian Flynn.
miriam
Postat: Sunday, September 4, 2016 9:59 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4981
Locatia: bh
Ultima carte citita:Un nou inceput, de Lynn Austin. Lectura usoara de vacanta.
Eu mi-am recapatat timpul de citit, seara inainte de culcare, cateva pagini. Si uitasem cum este sa citesti seara. Am mutat copii impreuna in camera, acum santem doar noiras ...si cartilesic
t-mihaela
Postat: Monday, September 5, 2016 1:48 AM

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed