Cardurile

Options Cardurile
Subiectul anterior · Subiectul urmator
fdianamaria
Postat: Friday, November 9, 2007 7:23 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Am gasit un site super interesant, cred eu, in acest segment. http://www.vreaucard.ro/
Voi ce card aveti?
Ce card folositi?
Ce parere aveti de cardurile de debit? Dar de cele de credit?

PS Cardurile de debit sunt cele pe care ne primim salariul nostru cel de toate zilele, iar cel de credit e cel cu maxim 3 salarii nete si dobanda aferenta.
MNiko
Postat: Friday, November 9, 2007 8:36 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
1. care e site-ul? E secret?ras

2. Am card de debit, pe care mi l-au facut cand eram in facultate si pe care il folosesc si acum. Sincer imi e mult mai comod asa, mai ales acum cand sunt in CIC, decat sa stau pe la cozi ca sa-mi primesc banii. Si sotul la serviciu si-a facut card pt a primi salariul.

3. Card de credit nu am nici eu si nici sotul. Si nici nu am de gand sa fac vreunul. La un moment dat consideram ca ar fi bun pt o urgenta ceva, dar in masura in care mai doresc sa realizez ceva ce implica un credit imobiliar, un card de credit nu ar face deact sa imi dauneze, asa ca....
fdianamaria
Postat: Friday, November 9, 2007 8:46 PM

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
ups...nu era secret...era invizibil !!! hohot
MNiko
Postat: Friday, November 9, 2007 9:47 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
fdianamaria wrote:
ups...nu era secret...era invizibil !!! hohot

hohot hohot ACum e vizibil. Multumim.pupici
alinus_13
Postat: Saturday, November 10, 2007 4:01 PM

Nivel: Membru

Intrat: 2/12/2007
Postari: 38
Locatia: bucuresti
Eu am carduri de debit la doua banci, unul de salariu iar celalalt pentru indemnizatie.Sincera sa fiu as fi preferat sa-mi vireze si indemnizatia tot pe cardul de salariu dar la momentul respectiv nu s-a putut.La cardurile de credit inca nu am apelat, prefer creditul clasic.
Jasmine
Postat: Sunday, November 11, 2007 11:10 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 6/24/2007
Postari: 208
Locatia: Bucuresti
Am avut carduri la BRD si BCR pentru salariu. Serviciul BRD net este foarte avantajos pentru noi, platim curentul, telefonul si chiar intretinerea on-line si nu mai pierdem timp deloc in schimb nu suntem multumiti (eu si sotul) de cei de la relatii cu clientii BRD, fetele alea sunt total pe dinafara, una iti spune ceva, alta altceva, e o dezorganizare criminala...
Am facut un card de credit la Alpha Bank pentru ca au conditii foarte bune la acest moment. Nu platim nimic 1 an de zile pentru intretinerea cardului etc si daca punem banii la timp inapoi nu cheltuim nici un leu in plus. E un card Visa cu care am cumparat si platit online si din alta tara.

Kiki
Postat: Sunday, November 11, 2007 6:50 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Jasmine wrote:
...in schimb nu suntem multumiti (eu si sotul) de cei de la relatii cu clientii BRD, fetele alea sunt total pe dinafara, una iti spune ceva, alta altceva, e o dezorganizare criminala......

Nici noi! disputa

Am card la BRD (Maestro), la ABN AMRO (Mastercard) si la Euroline (ERS) si sunt ok.
Ca si Jasmine, platesc multe facturi direct de pe card, ca e mai comod si acum am incheiat si debit direct si se ocupa banca de platit, eu trebuie doar sa ma asigur ca sunt bani pe card la scadenta.
Am mai avut carduri si la BP si la Tiriac si a fost ok si la ei.
Roxanel
Postat: Monday, November 12, 2007 9:18 AM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Aici exista un singur cont pentru salarii si pentru cheltuieli. Evident ca iti poti face cate conturi vrei si tot atatea debit si credit card ti se dau.

Angajatorul nu ma obliga sa imi deschid cont la anumita banca ci doar livreaza salariul in contul in care zic eu. Tot din acest cont imi platesc bill-urile, cumpar mancarea si tot asa. Momentan am 2 credit card si 2 debit card dar folosesc cu precadere numai 1 credit card.
Fluturas
Postat: Monday, November 12, 2007 10:05 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
Roxanel wrote:
Aici exista un singur cont pentru salarii si pentru cheltuieli. Evident ca iti poti face cate conturi vrei si tot atatea debit si credit card ti se dau.

Angajatorul nu ma obliga sa imi deschid cont la anumita banca ci doar livreaza salariul in contul in care zic eu. Tot din acest cont imi platesc bill-urile, cumpar mancarea si tot asa. Momentan am 2 credit card si 2 debit card dar folosesc cu precadere numai 1 credit card.

asa e si aici
addelaroxana
Postat: Friday, July 11, 2014 11:51 PM

Nivel: Membru

Intrat: 7/11/2014
Postari: 4
Locatia: Romania
fdianamaria wrote:
Am gasit un site super interesant, cred eu, in acest segment. http://www.vreaucard.ro/
Voi ce card aveti?
Ce card folositi?
Ce parere aveti de cardurile de debit? Dar de cele de credit?

PS Cardurile de debit sunt cele pe care ne primim salariul nostru cel de toate zilele, iar cel de credit e cel cu maxim 3 salarii nete si dobanda aferenta.

Ca si card prefer visa classic de la Transilvania. Toate comisioanele sunt 0 in afara de interogare sold (2.5 lei daca nu ma insel). In rest nu exista administrare card, si nici comision la extragere. Plus de asta au destule bancomate raspandite in mai toate zonele.

Card de credit nu am avut niciodata nevoie. Cred ca este util daca il folosesti cu grija. Adica sa nu iei mai multi bani decat poti depune in perioada de gratie, si sa nu intarzii niciodata cu restituirea banilor, altfel dintr-un instrument foarte util se va transforma intr-unul foarte costisitor.

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed