Cand se vede burtica?

Options Cand se vede burtica?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Nanny
Postat: Wednesday, August 8, 2012 9:47 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Andra acuma citit postarile tale.CU sigurata ai ramas pe 19 mai ( pt ca spermatozoizii pot trai daca sunt vigurosi si 3 zile)... ovulatia poate sa fie incepand cu a9 a a10 zi. Prima zi fiind 9 mai (cea de menstruatie). Eu stiu sigur ca la mine ovulatia se produce in a 10 sau a 11 zi la un ciclu de 27-28 de zile!! Eu nu cred ca s-a dereglat iar pe 27 mai ee muuult prea tarziu ca sa mai fi ramas gravida.Cristurean e un doctor bun! Sa inteleg ca bebelus vostru e jumatate grec!?? hehe ale tineretii valuri...de student! Lasa ca o sa fie bine..sa vezi o sa creasca cu voi! O sa terminati facultatea si o sa va treziti ca aveti copilas de gradinita!
Hai treci la gravidutele noastre dragi!computerlove
Nanny
Postat: Wednesday, August 8, 2012 9:53 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Mmm000 esti o frumusica! si ai o burtica draguta. Ar trebui sa stii ce este de pe acum..sa ne anunti! Chiar nu mai stiam nimic de tine! Sa te bucuri sa nu te ingrasi...dupa este ffff greu sa slabesti!
Treci si tu la gravidutele noastre dragi!computerlove
andra_p
Postat: Wednesday, August 8, 2012 9:59 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 6/20/2012
Postari: 188
ms pt lamuriri. acum m'am interesat mai mult despre faza cu ovulatia, si am inteles ca nici nu trebuia sa ma bazez numai pe metoda calendarului (10 zile da, 8 nu, 10 da), pt ca menstruatia mea nu era exacta.. adik nu de 28 de zile... uneori intarzia si o saptamana, f rar venea 2-3 zile mai devreme, deci e posibil sa fi avut ovulatie in afara celor 8 zile, si da, cum si spermatozoizii traiesc pana la 3 zile (si dupa ce teste a facut al meu, sigur erau vigurosi) :))
da, cristurean mi'a fost recomandat, abia astept sa merg la el sa vad cum e.
si.. bebe o sa fie mai mult de jumate grec... :)) al meu e 100% grec, eu: 1/4 grecoaica, 1/4 machidoanca deci tot p'acolo), 1/4 bulgaroaica, 1/4 rusoaica :))))))))
m'am dus pe pagina gravidutelor :)) nefiind acum in romania, mi'e ciudat sa sun medicul de aici pt orice nelamurire... care oricum mi'a zis ca nu pot simti copilul pana la 5 luni, si eu ieri (la 14 sapt) l'am simtit, si eu am miscat fix la 12 sapt :))
mmm00
Postat: Wednesday, August 8, 2012 10:40 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/14/2012
Postari: 40
Nanny wrote:
Mmm000 esti o frumusica! si ai o burtica draguta. Ar trebui sa stii ce este de pe acum..sa ne anunti! Chiar nu mai stiam nimic de tine! Sa te bucuri sa nu te ingrasi...dupa este ffff greu sa slabesti!
Treci si tu la gravidutele noastre dragi!computerlove

multumesc Nanny. cand am fost la eco, acum 1-2 saptamani, nu am putut sa vad ca isi tine piciorule apropiate hearts . in schimb mi-a aratat fundul in toata splendoare lui ras
andra_p
Postat: Thursday, August 9, 2012 12:48 PM

mmm00: nush cum de medicul nu l'a prins totusi si cu picioarele desfacute, medicul meu a stat cu echo juma de ora pana l'a prins in toate pozitiile :)) noroc ca era si activ, ca se enerva medicul ca nu putea sa il prinda nemiscat :)) a reusit sa il prinda intr'o poza si "cracit", insa momentan nu se vedea nimic acolo :))
kali
Postat: Thursday, August 9, 2012 12:59 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14168
mmm00 wrote:
gata. asta-i burticuta mea la 17 saptamani fara 2 zile.
nu m-am ingrasat deloc si ma ingrijorez...

Nu te ingrijora... e normal.
Eu, luasem 1 kg. pana la 21 sapt. Am recuperat dupa.
Probabil asa va fi si la tine si nu vei avea mai mult de 10 kg. in plus.
andra_p
Postat: Thursday, August 9, 2012 1:14 PM

eu la 14 sapt deja am 50 kg, fata de 47 inainte de sarcina :)) depinde de fiecare acum, cat de grave sunt greturile, daca vomiti sau nu, cand apar poftele.. eu de la sfarsitul lunii 3 am inceput sa am niste pofte.... :D dar inca mi'e sila de anumite mirosuri si mancaruri
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed