Cand se vede burtica?

Options Cand se vede burtica?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
stele_pe_cer
Postat: Saturday, April 22, 2006 10:39 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Poate ma ajutati cumva cu o idee : cand s-a vazut burtica la voi, adica din afara, nu de voi insiva? M-ar interesa in mod special la cele care au trecut prin 2 sarcini. Am inteles ca la a doua sarcina burtica se vede mult mai repede, si chiar ajunge sa fie mai mare decat la o primipara ... E adevarat sau nu? Si cat de mare ar trebui sa fie burta in sarcina pe fiecare luna de sarcina ? Adica din ce luna e nosrmal sa se vada, si care ar fi procentul de crestere pentru fiecare luna de sarcina.
Alina
Postat: Saturday, April 22, 2006 11:29 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Da, la mine asa a fost, dar al doilea copil a fost baiat si a fost si mai mare ca si greutate decat primul, deci nu stiu care ar fi explicatia cu siguranta. oare oare oare
g_nicoleta2000
Postat: Sunday, April 23, 2006 10:28 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Sa-ti spun ca eram in luna a 5-a si nu se vedea mare branza. Eram disperata ca nu se vede nimic, adica parca aveam o burticutza mica de tot dar prin haine nu iesea absolut nimic. Cand am intrat in a 6-a aveam si eu ceva-ceva
sousourel
Postat: Sunday, April 23, 2006 10:43 AM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Eu am vazut-o de prin luna a doua... dar cei care nu stiau, abia prin luna a 4, 5-a ma intrebau daca m-am ingrasat .... cu folos?!hohot
stele_pe_cer
Postat: Sunday, April 23, 2006 10:50 AM

Postari: 6678
La mine burtica s-a vazut tare tarziu, dar cred ca am fost si dezavanatajata de faptul ca de cand ar fi trebuit sa se vada a venit iarna si, din cauza hainelor groase nu se vedea mai deloc.Abia in luna a 7 a putea cineva sa vada ca sunt gravida.Dar, daca ramaneam in bluza, burtica a inceput sa se vada putintel pe la 4 luni jumate, dar aproape insesizabil.In skimb, cam din prima luna m-am balonat, ca si acum, ina a doua sarcina.

Imi tot privesc burtica balonata si ma gandesc cand se va vedea!Nu mi-as dori nici sa arat a hipopotam dar nici sa ma imbranceasca lumea pe scari in tramvai, ca doar sunt "tinerica", nu insarcinatabanghead , cum de multe ori mi s-a intamplat in prima sarcina!
taki
Postat: Sunday, April 23, 2006 4:30 PM

Nivel: SMARALD

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
La mine, burtica a inceput sa se cunoasca cam pe la 3-4 luni ras cand tot atunci s-au pus si niste kg in plus sic .

taki attached the following image(s):
alina_001.jpg ninshi no toki -3 months.jpg

Elia
Postat: Monday, April 24, 2006 2:46 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Mie la prima sarcina, pentru ca eram foarte slaba, mi s-a vazut burta foarte tarziu. La 4 luni am facut o nunta traditionala chinezeasca si m-am imbracat intr-o rochie din aia lunga si dreapta, kimonoul chinezesc, si nu se vedea decat ca m-am ingrasat un pic la burta. Am trimis poze prietenilor si nu spusesem inca ca sunt insarcinata, ca eram suprstitioasa, sa nu se intample ceva daca ma bucur prea devreme. Si mi-a scris o prietena ca i se pare ca m-am ingrasat un pic. Dar la 4 luni jumate am avut un puseu de crestere si am fost plecata cateva zile la Beijing si cand m-am intors atat sotul cat si mama au facut o fata...imi crescuse burta foarte mult in doar cateva zile. Si de atunci incolo a tot crescut de la 6 luni jumate cand am revenit in tara, la fiecare avion mi-au cerut hartia de la spital cu varsta sarcinii, ca aratam de parca atunci urma sa nasc.
AdrianaC
Postat: Monday, April 24, 2006 6:56 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17420
Locatia: Bucuresti
Si la mine a inceput sa se vada repejor, adica pe la 3 luni. Si la Andrei si la Alice tot cam pe la 3 luni a inceput sa se vada, dar am si avut burtoi mare ras

Prima e o burtica de 3 luni si a 2-a poza o burtica de 4 luni.

AdrianaC attached the following image(s):
burtica_3luni.jpg

Miri
Postat: Monday, April 24, 2006 9:13 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Adriana,ce se vede in poza e burtica de 3 luni sau de 4 luni!oare
AdrianaC
Postat: Monday, April 24, 2006 9:34 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17420
De 3 luni !

Tot caut un cd cu poze sa pun si poza de 4 luni si nu il gasesc plans banghead
Vesna
Postat: Monday, April 24, 2006 11:34 AM

Intrat: 2/27/2006
Postari: 1307
Si la mine a inceput sa se vada burtica de timpuriu (cred ca mai degraba kg in plus...ras ). Mie mi s-a parut ca in primele luni ma latisem f mult in abdomen, caci, desi burtica s-a vazut pe la 4 luni, din luna a 3-a nu prea mai reuseam sa inchei toti nasturii de la blugi si am trecut la salopeta.
danab
Postat: Monday, April 24, 2006 12:51 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Mie mi s-a format burtica pe la 12 sapt, si tot a crescut vertiginos, ca la 16 sapt. ma intrebau daca nu cumva am gemeni oare ca era destul de mare. Mai jos o poza cu burtica la 12 sapt. inca confundabila cu kg in plusras

danab attached the following image(s):
danab.jpg

Alyna
Postat: Sunday, June 25, 2006 11:20 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
La mine burtica a inceput sa se vada de la 12 sapt..acum toata lumea se mira ce burtica voluminoasa am.
taki
Postat: Tuesday, June 27, 2006 6:27 PM

Nivel: SMARALD

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Alyna wrote:
La mine burtica a inceput sa se vada de la 12 sapt..acum toata lumea se mira ce burtica voluminoasa am.

Daca poti, poate ne arati si noua burtica ta ras ca suntem curioase si, in plus, mie chiar mi-e dor de gravidutze!!!

Mamaluitheo pe unde esti??? Aratane-o pe Theo!
Alyna
Postat: Thursday, June 29, 2006 11:04 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
Asta e burtica mea ras

Alyna attached the following image(s):
sp2.jpg sp.jpg 1.jpg

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed