cand ii curge copilului sange din nas...

Options cand ii curge copilului sange din nas...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mari_paun
Postat: Monday, June 11, 2007 8:21 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/17/2006
Postari: 698
Locatia: Slobozia
Ema a avut momnte sapt trecuta cand i-a curs sange din nas de 2-3 ori...
ideea este ca nu s-a lovit si nici nu s-a scobit in nas...

mentionez ca Ema afost racita si a avut febra...
ce-o fi?
Lilly of the valley
Postat: Monday, June 11, 2007 8:37 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
este posibil sa fie iritata mucoasa nazala, dar daca problema persista e bine sa mergi la medic.
Andi&Mariuca
Postat: Monday, June 11, 2007 9:15 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
eu mai stiu, din proprie experienta, ca daca are lipsa de calciu, poate avea hemoragii nazale. eu asa am avut ani buni cand eram copil. uff

multa sanatate si du-o neaparat la un ORL-ist bun sa o vada. nu e de gluma cu chestia asta! pale

eu am mai patit o faza din asta, de m-a busit sangele pe nas si am umplut un pat intreg cand aveam vreo 12 ani si eram internata in spital, pt o operatie de apendicita, iar o desteapta de asistenta (colega cu mama de altfel), m-a speriat cand mi-a facut o injectie si de la stresul ala si de la durere m-a busit hemoragia...m-a dus mama la ORL in spitalul de copii si a trebuit sa imi cauterizeze vasul de sange spart.banghead
Darria
Postat: Monday, June 11, 2007 9:53 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/20/2006
Postari: 267
Locatia: Iasi
Pe langa ce au enumerat fetele: poate fi de la alimentatie sau are un vas slab. Dar oricum este bine sa intrebi si un medic.

Eu am avut ac. problema in copilarie. Saptamanal imi curgea sange din nas. Motive: lipsa de ca(e o problema veche la mine), oboseala, caldura de afara. Medicii au spus ca la maturitate se va ingrosa vasul si nu vor mai fi probleme.
sousourel
Postat: Monday, June 11, 2007 9:57 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Daca evenimentul a fost izolat, in sensul ca nu s-a mai intamplat pana acum, cred ca are legatura cu raceala si iritatia mucoasei...daca mai luam in considerare si caldura ... oricum, motive de ingrijorare prea mari nu cred ca sunt, daca problema se remediaza in scurt timp. Multa sanatate!
crista
Postat: Tuesday, June 12, 2007 1:05 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/27/2007
Postari: 1849
Mari, sfatul meu sa o duci la un ORL-ist, o sa stai si tu mult mai linistita, macar afli din ce cauza a fost si daca se va mai intamla pe viitor vei sti ce sa faci. Multa sanatate Emei! pupici
Cristy
Postat: Tuesday, June 12, 2007 9:13 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Nu am nici experienta si nici cunostintele necesara sa-ti dau un sfat....maseluta

Tot ce pot sa spun este : multa sanate Emei si sa fie doar ceva trecator pupici pupici pupici
Ely
Postat: Tuesday, June 12, 2007 10:27 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Multa sanatate Ema si sper ca esti mai bine acumpupici
Roxanel
Postat: Tuesday, September 11, 2007 9:37 AM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Fetelor, noua azi noapte ne-a curs sange dintr-o nara. M-am speriat ingrozitor. Antonia are obiceiul sa se suceasca in pat si cred ca s-a lovit cumva cu nasul de zabrelele de lemn sau de tablia patului.

Ca sa nu mai zic ca este si constipata si racita cu mucisori si azi dimineata saracuta cand incerca sa faca treaba mare si a inceput sa planga ne-au curs mucisori cu sange din nara respectiva. Offfffff plans uff

Tind sa cred ca este ori de la faptul ca s-ar fi putut lovi sau de la raceala asta care nu ne mai trece si s-a iritat mucoasa nazala. Mai are si prostul obicei sa-si bage degetele in nas. Este prima data cand ni se intampla asa ceva dar am sa o tin sub observatie.
Kiki
Postat: Tuesday, September 11, 2007 1:14 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Pupici Antoniei! Multa sanatate, pui!
Roxanel, pune-i niste aparatoare pt zabrele, ca sa nu mai dea cu nasucul...
Fluturas
Postat: Tuesday, September 11, 2007 5:36 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
pupici antoniei sa nu mai dea cu nasucu!!
Alina
Postat: Tuesday, September 11, 2007 5:45 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Antonia, pupici pupici .
Maria & Mario
Postat: Tuesday, September 11, 2007 8:05 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Antonici, pupam nasucul sa treaca raceala si .... fara sangerari ! love love love Sanatate multa ! love pupici pupici pupici pupici
sousourel
Postat: Tuesday, September 11, 2007 9:08 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Sanatate Antoniei! Inclin sa cred ca e de la raceala si ca nu e nimic grav. Pupici.
Roxanel
Postat: Wednesday, September 12, 2007 9:45 AM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Intr-adevar fetelor nu ne-a mai curs sange, inca mai avem mucisori care sunt un pic mai colorati in nara respectiva. Se vede ca e sange inchegat in mucus .... Saru-mana si numai bine va dorim.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed