Cand ati ales numele copilului

Options Cand ati ales numele copilului
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Saturday, July 7, 2018 8:40 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17669
Locatia: Bucuresti
Stiu persoane care spuneau ca inca de mici se gandeau cati copii o sa aiba si cum si-ar dori sa ii cheme.
Voi cand ati ales numele copilului? L-ati ales inainte sa ramaneti insarcinata, cand ati ramas insarcinata, inainte sa nasteti, dupa ce ati nascut si l-ati vazut?
AriaM
Postat: Saturday, July 7, 2018 11:32 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/1/2017
Postari: 860
Noi aveam liste de nume preferate atat pt fete cat si pt baieti. Ehh in momentul in care am aflat sexul bebelusului nu ne-a mai placut niciun nume de pe lista. Si pentru ca timpul trecea, noi tot nu gaseam numele perfect pentru bebelina, momentul intalnirii era aproape (inceputul lui februarie) am hotarat sa petrecem noaptea de revelion in Format 2(+1) si sa cautam NUMELE. L-am gasit, i l-am daruit bebelinei, sper sa il poarte cu placere. coeur
bereea
Postat: Sunday, July 8, 2018 9:41 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22670
In momentul cand am stiut ca sunt insarcinata , am fost convinsa ca voi avea o fetita si o va chema Alessandra.Sotul a venit cu alte variante , dar nu a avut nici o sansa.
kali
Postat: Monday, July 9, 2018 10:37 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14306
Cand am ramas insarcinata cu Alexia, am stiut ca e fetita si ca se va naste de Craciun - desi DPN era 14 ian. -. De aceea, mult timp am avut in gand numele Cristiana. Eu am o relatie speciala cu numele asta si ptc. am 3 prietene foarte bune, din diferite etape ale vietii mele, care-l poarta.

Cu putin inaintea nasterii, Alexia a devenit tot mai evident ca i se potriveste... iar cand am vazut-o am stiut ca e si Ioana. In continuare consider ca i se potrivesc si nu m-am gandit niciodata ca as fi putut face o alegere mai buna pt. ea.

Cu Eric... am simtit ca asta e numele lui, insa am stat mult in dubii daca sa-l numesc asa sau nu - asta din cauza lui... Eric.Hilar A fost o chestie ciudata ptc. nu gaseam o varianta mai buna pt. el dar nici nu am fost super convinsa din start. Am mai cochetat cu Vlad, insa in combinatie cu numele de familie, mi se parea ca suna prea aspru. Pana la urma, ratiunea Lol a castigat si, gandindu-ma ca fiecare Eric e cu viata lui si ca never ever nu vom fi in situatia in care sa-i incurcam, am decis in consecinta. In realitate nu prea are parte de numele lui decat inafara casei ptc. am tot gasit variante - poate de aici retinerea mea de demult?! Haha!

Stefan a fost pt. a avea nume de sfant. Nu sunt religioasa dar, in ceea ce-i priveste pe copii, am simtit ca asa trebuie. Pe 27 dec. aveam programata cezariana, insa, fiind copil grabit - asa cum a si ramas -, a venit mai devreme. Cu numele a ramas.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed