Cancerul

Options Cancerul
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bereea
Postat: Friday, February 17, 2012 8:41 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22727
Vai, cate mesaje de incurajare! Multumesc frumoscomputerlove Vestile sunt bune din punctul acesta de vedere, dar...se pare ca trebuie sa fac un Pap test si o ecografie intravaginala pentru a vedea ce este ceea ce a vazut doctorita care mi-a facut tomografia.Apoi in functie de rezultata, voi consulta un ginecolog.Sper sa fie bine, pentru ca am un pic de teama.
mama_Sonyei
Postat: Friday, February 17, 2012 9:12 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/24/2006
Postari: 1062
Locatia: Romania
O sa fii bine - trebuie, gandeste pozitiv computerlove ... si eu am facut luna trecuta si echo transvaginala si Pap si scintigrafie osoasa - totul este ok (mai putin globulele mele care sunt iar sub limita), deci am reinceput sa imi iau medicamentele (la incepului lui ianuarie dr. oncolog le oprise deoarece avusesem o reactie foarte puternica la Tamoxifen si mi-a recomandat investigatiile si vizita la ginecolog - cum dr. ginecolog a zis ca este in regula, endometrul este in regres, iar foliculii sunt din ce in ce mai mici, a zis ca pot sa iau din nou pastilele, dar ca va trebui sa repetam aceste investigatii in 3 luni din nou)...

Suntem aici si suntem bine sic curaj si ai grija de tine coeur
bereea
Postat: Friday, February 17, 2012 12:33 PM

mULTUMESC...NU SUNT DISPERATA, DAR NISTE GANDURI MITITELE AM.pOTI SA-MI SPUI UN PIC DESPRE ACEASTA ECOGRAFIE (CARE NU STIU DE CE, DAR IMI DA FIORI)?
giulia_mamik
Postat: Friday, February 17, 2012 12:56 PM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Bereea,ma alatur si eu fetelor cu o rugaciune,un gand bun!Sunt sigura ca totul va fi bine,draga meapupici computerlove Sa ne tii la curent
bereea
Postat: Friday, February 17, 2012 2:18 PM

Multumesc, giuliapupici
shirel
Postat: Friday, February 17, 2012 2:41 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11795
Locatia: israel
Bereea totul va fi bine ai sa vezi !D-zeu este alaturi de tine!Pup si asteptam vesti bune!
Maria & Mario
Postat: Friday, February 17, 2012 2:45 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Cu incredere si Dumnezeu - inainte ! Iti doresc numai vesti bune !! computerlove
bereea
Postat: Friday, February 17, 2012 6:42 PM

Shirel, Oana va multumesc pentru gandurile bunepupici Sunt convinsa ca va fi totul bine
miriam
Postat: Friday, February 17, 2012 10:10 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4987
Locatia: bh
Bereea , multa sanatate si sa fie totul in regulahearts
Ana
Postat: Friday, February 17, 2012 10:28 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Bereea multa sanatate,Domnul e marehearts
mamiemi
Postat: Saturday, February 18, 2012 7:08 AM

Intrat: 2/3/2008
Postari: 1467
Locatia: Craiova
Doamne ajuta, Bereea!
mama_Sonyei
Postat: Saturday, February 18, 2012 8:02 AM

Intrat: 2/24/2006
Postari: 1062
Locatia: Romania
bereea wrote:
mULTUMESC...NU SUNT DISPERATA, DAR NISTE GANDURI MITITELE AM.pOTI SA-MI SPUI UN PIC DESPRE ACEASTA ECOGRAFIE (CARE NU STIU DE CE, DAR IMI DA FIORI)?

mai stii cand ai facut echo in primele 2-3 luni de sarcina? cand nu se vedea mare lucru daca punea senzorul pe burta? si a trebuit sa foloseasca celalalt senzor pe care a pus un prezervativ? aceea este acea echo transvaginala - nu trebuie sa te sperii de ea, nu este "prea" invaziva sic doar ca vede ce se intampla acolo jos privind din vagin, nu de pe burta... o sa fie bine coeur
bereea
Postat: Saturday, February 18, 2012 9:30 AM

Multumesc de informatii.Eu in sarcina nu am facut decat ecografie normala, de aceea nu stiu exact la ce sa ma astept.Ma duc sa o fac la plata saptamana viitoarela plata ca sa-mi iau de o grija.Eu sper sa nu fie nimic, dar doctorita a vazut acel lichid.Acum imi dau seama ca dupa 2 zile mi-a venit menstruatia, deci e posibil totusi sa fie sange menstrual?
denisa_rachid
Postat: Saturday, February 18, 2012 12:50 PM

Intrat: 8/13/2010
Postari: 2365
Bereea, muta sanatate! (abia acum am descoperit subiectu asta si am citit despre ce e vorba) Eu zic ca se prea poate sa fi fost menstruatia ceea ce a vazut doctorapupici

Si tatal meu a murit de cancer pulmonar. A fost descoperit cancerul in stadiul IV (lobul 1 al plamanuui drept) A facut operatie de extirpare a plamanului drept, a urmat tratament cu citostatice si a trait 10 ani de a operatie (a murit pentru ca totusi cancerul s-a generalizat in corp, atacand si plamanu stang, singurul care ii mai ramasese). A avut multa viata in el, a vrut sa traiasca, insa la un moment dat, cu toate acestea, totul a fost in zadar. Dar ne-a daruit 10 ani extraordinaricoeur. Cred ca toata bucuria ui l-a ajutat sa raiasca atat de mult dupa operatie (doctorul ii garantae operatia 5 ani).
giulia_mamik
Postat: Saturday, February 18, 2012 6:56 PM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Bereea,doctora mea recomanda sa se faca ecograful in primele 15 zile alte ciclului,deci pana la ovulatie.Atunci se vede totul clar.E posibil sa nu fi vazut nimic concret.Totusi mie imi scapa ceva.Ai facut un control ginecologic de rutina,nu?
Oricum nu cred ca este nimic grav.Organismul ne da semne de obicei,daca ceva e in neregula,parerea meapupici computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed