Cancerul

Options Cancerul
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bereea
Postat: Wednesday, January 11, 2012 9:58 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22727
Nu cred ca radioterapia iti va face foarte rau.Eu am suferit de pe urma ei pentru ca am facut-o in zona gurii si a gatului si m-a ars toata si pe dinafara si pe dinauntru.Alte persoane care faceau in alte parti ale corpului nu aveau problemele mele.Sanatate si numai binecomputerlove
flori1972
Postat: Thursday, January 12, 2012 12:22 AM

Nivel: Senior

Intrat: 11/20/2009
Postari: 7636
Elena ,sunt cu gandul la tine computerlove computerlove computerlove
monique
Postat: Thursday, January 12, 2012 7:07 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
Elena, Dumnezeu sa te ocroteasca si sa te binecuvanteze! Sunt cu gandul la tine!coeur coeur coeur
monica irimia
Postat: Thursday, January 12, 2012 7:38 AM

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1943
Elena, va fi bine! angel Sanatate din plin! computerlove
mama_Sonyei
Postat: Thursday, January 12, 2012 1:10 PM

Intrat: 2/24/2006
Postari: 1062
Locatia: Romania
Elena, dupa ce o sa termini cu radioterapia (si sper ca esti bine si o sa fii bine si o sa treci usor de ea) as vrea sa iti dau un sfat - sa te ungi inca o luna in locul acela cu crema de galbenele ca sa fii sigura ca totul s-a terminat si pielea isi revine... eu am mai folosit si Actovegin gel cand crema de galbenele nu a mai fost de ajuns - asta o sa vezi tu pe parcurs cum evolueaza arsura pe pielea ta - sa intrebi medicul daca incepe sa te usture / manance cand te dai cu crema daca nu ar fi bine sa o schimbi si cu ce sa te dai...

Asteptam vesti bune de la tine computerlove

Eu am fost la control, totul e in regula, trebuie sa refac niste analize in 6 luni, am inca problema cu sangele - ca nu mi se refac leucocitele, dar asta este de urmarit sin ma tot duc sa imi ia sange si sa imi faca injectia cu Neupogen... in rest sunt obosita si am bufeuri sorry1 dar altfel nu ma plang - merg mai departe si sper sa ma vindec complet sa nu mai aud de boala asta in veci...

Sanatate tuturor computerlove
miriam
Postat: Thursday, January 12, 2012 2:20 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4987
Locatia: bh
Elena, Cristina multa sanatate, ma gandesc la voi ca la niste mari invingatoarecomputerlove computerlove
bereea
Postat: Thursday, January 12, 2012 2:22 PM

mama sonyei, am bucur ca totul e binecomputerlove
oanamaria
Postat: Thursday, January 12, 2012 2:23 PM

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Off!Ma cutremur cand citesc aici sunt prea slaba de ingeri .plans
Multa sanatate sunteti niste luptatoare si invingatoare !computerlove
mama_Sonyei
Postat: Thursday, January 12, 2012 2:55 PM

Va multumesc fetelor ca sunteti aici si ca pot vorbi cu voi - imi face tare bine si sper ca si voi sunteti bine iloveyou computerlove
clalina
Postat: Friday, January 13, 2012 12:23 AM

Intrat: 10/25/2010
Postari: 1585
Locatia: italia
Mama Soniei la fel ca si Elena si tu esti in gandul meu si -ti doresc sa te vindeci cat mai repede! Dumnezeu sa te aiba in paza lui!computerlove computerlove computerlove pupici
S.ELENA
Postat: Saturday, January 14, 2012 4:51 PM

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
Fetelor va multumesc mult pentru sustinere si pentru gandurile voastre bune care stiu ca vin din adancul inimii!!!!

Maria (sau Cristina??? - nu stiu cum ti se spune), sunt bine, deocamdata, dupa 7 sedinte; mai am 18. Saru' mana de pont. Pana acum vad ca nu am nici usturimi, nici intepaturi, cum am mai auzit. Aparatul este de ultima generatie si niciuna din persoanele intalnite pana acum (femei sau barbati), chiar si dupa 25 de sedinte, nu aveau arsuri, doar pielea mai rosie sau maronie, ca si cand ar fi fost bronzate.

Pentru refacerea leucocitelor mie mi-au facut Neulasta (cu referat la Directia de Sanatate), caci Neupogenul era "apa de ploaie" ptr mine. Mai incearca si cu splina si icre crude. La mine a functionat (mai putin splina, caci eu nu mai mananc deloc carne).
Tu esti din Bucuresti? La ce spital ai facut tratamentul?
Te pup si iti doresc multa-multa sanatate si sa dea Dumnezeu sa nu mai auzim de aceasta boala nenorocita de-acum inainte!!!!

Clalina, Brandusa, Flori, Monique, Monica, Miriam, Oana, va multumesc pentru gandurile bune!!!!

bereea
Postat: Saturday, January 14, 2012 7:48 PM

Eu tocmai am primit rezultatul la tomografie.E totul bine, slava domnului
mama_Sonyei
Postat: Saturday, January 14, 2012 7:50 PM

S.ELENA wrote:
Fetelor va multumesc mult pentru sustinere si pentru gandurile voastre bune care stiu ca vin din adancul inimii!!!!

Maria (sau Cristina??? - nu stiu cum ti se spune), sunt bine, deocamdata, dupa 7 sedinte; mai am 18. Saru' mana de pont. Pana acum vad ca nu am nici usturimi, nici intepaturi, cum am mai auzit. Aparatul este de ultima generatie si niciuna din persoanele intalnite pana acum (femei sau barbati), chiar si dupa 25 de sedinte, nu aveau arsuri, doar pielea mai rosie sau maronie, ca si cand ar fi fost bronzate.

Pentru refacerea leucocitelor mie mi-au facut Neulasta (cu referat la Directia de Sanatate), caci Neupogenul era "apa de ploaie" ptr mine. Mai incearca si cu splina si icre crude. La mine a functionat (mai putin splina, caci eu nu mai mananc deloc carne).
Tu esti din Bucuresti? La ce spital ai facut tratamentul?
Te pup si iti doresc multa-multa sanatate si sa dea Dumnezeu sa nu mai auzim de aceasta boala nenorocita de-acum inainte!!!!

Clalina, Brandusa, Flori, Monique, Monica, Miriam, Oana, va multumesc pentru gandurile bune!!!!

Cristina ras

Da, din Bucuresti - fac tratament la IOB - Institutul Oncologic Bucuresti sau Al. Trestioreanu... O sa intreb si eu medicul meu cand ma duc pentru injectia cu Zoladex despre acel medicament pentru refacerea sangelui... Nu stiam de icre, splina nu cred ca imi surade nici mie - uite asa aflam si invatam una de la alta, multumesc din suflet si sa ne facem bine sa nu ma iauzim de astea in veci computerlove
marivic
Postat: Saturday, January 14, 2012 8:09 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13409
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
bereea wrote:
Eu tocmai am primit rezultatul la tomografie.E totul bine, slava domnului

Slava Domnului,Brandusa!angel angel Ma bucur tare mult ca totul este binecomputerlove
Maria-Cristina,Elena,sanatate multa,multa sa va dea Dumnezeu si putere!
computerlove computerlove computerlove
S.ELENA
Postat: Saturday, January 14, 2012 11:34 PM

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
Mioara pupici iloveyou

Brandusa nici nu stii cat ma bucur sa aud asta!!!! Doamne-ajuta in continuare sa fie totul bine!!!!pupici

Cristina, eu sunt la Coltea. Sunt tare multumita si de medici si de asistente si de conditii.
Nici eu nu am stiut de Neulasta pana nu m-am lovit de aceasta problema. Este foarte scump (un singur vaccin costa intre 4700 - 5300 lei) si de aceea medicul curant trebuie sa-ti faca referat ptr Directie. Mie mi-au aprobat intai din septembrie (finele lunii) pana in noiembrie si apoi mi l-au prelungit pana in februarie. Acum inca nu am repetat hemograma. Am facut-o pe 4 ianuarie la internare si am inteles ca o repet dupa ce fac a 10 sedinta sau cam asa ceva. Abia astept!!!
Te pup si tinem legatura ca tare bine este sa ai cu cine vorbi si exact cum ai spus si tu, una stie ceva, alta altceva (ca oncologii astia sunt tare scumpi la vorba, de fapt la "detalii") si uite-asa ajungem sa depasim aceste momente grele.pupici computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed