Cancerul de piele

Options Cancerul de piele
Subiectul anterior · Subiectul urmator
miriam
Postat: Saturday, September 26, 2009 3:01 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4984
Locatia: bh
fetele apelez la voi, poate ati auzit ce cazuri de cancer de piele, cand se ajunge la operatie sau daca operatia declanseaza cancerul...nu stiu daca ma fac inteleasa.
o prietene de a mea are un semn pe picior de vreun an, iar acum a fost la doctor si i-a spus ca tre operat ca s-ar putea sa fie cancer de piele, de fapt numai dupa operatie ii poate spune cu exactitate.
eu stiam ca nu e prea bine sa iti tai semnele de pe corp, e periculos si cand te lovesti la ele.
ma poate ajuta cineva cu un raspuns?
ea saptamana viitoare ar trebui sa se opereze...cry cry cry
cristinaflorina
Postat: Saturday, September 26, 2009 5:22 PM

Intrat: 1/12/2008
Postari: 1309
Locatia: bucuresti
Tatal meu a avut ca un heg negru pe picior, arata ca scrumul de tigara, timp de 22 ani.I-a fost frica sa se duca la doctor s-a tot lovit la el de nenumarate ori in final l-a convins cineva sa se duca sa se opereze.Si a fost la Bucuresti la spitalul Gheorghe Sincai parca se cheama sau nu mai stiu exact l-a operat nu a fost cancerigen acum e bine mersi. Singura chestie este ca il mai doare la schimbarile de vreme.
miriam
Postat: Saturday, September 26, 2009 6:21 PM

multumesc cristina florina !!!
ei i-a aparut semnul in urma unor raze de la un solar mai special, unde a facut un tratament(are pe picioare ceva din nastere, niste dungi albe) .
bulibuli
Postat: Saturday, September 26, 2009 7:22 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
miriam wrote:
eu stiam ca nu e prea bine sa iti tai semnele de pe corp, e periculos si cand te lovesti la ele.

e o diferenta, nu il taie sau traumatizeaza ci il excizeaza, taind in jurul lui, in tesut sanatos.. nu stiu daca m-am facut inteleasa... il "decupeaza" cu grija, fara sa il atinga si apoi il trimite la laborator unde se va stabili daca e malign sau nu...
multa sanatate prietenei tale! thumright sper sa fie bine
mommy
Postat: Saturday, September 26, 2009 9:11 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Cum a spus Buli, trebuie excizat de urgenta, sa nu mai astepte nici un pic, mai ales ca tocmai solarul este factorul de risc. Nu operatia declanseaza cancerul, in nici un caz.
miriam
Postat: Saturday, September 26, 2009 11:05 PM

Bulibuli, Miru va multumesc pentru "interventie",pentru totcomputerlove computerlove computerlove
o duminica faina sa aveti !!!
miriam
Postat: Friday, October 30, 2009 6:35 AM

a venit si raspunsul, rezultatul la analize, multumim lui D-zeu,nu este cancer !
inca odata va multumesc si voua pt ajutor !
bulibuli
Postat: Friday, October 30, 2009 8:40 AM

miriam wrote:
a venit si raspunsul, rezultatul la analize, multumim lui D-zeu,nu este cancer !
inca odata va multumesc si voua pt ajutor !

Ce veste minunata!! Ma bucur mult pupici
mommy
Postat: Monday, November 2, 2009 10:24 PM

Ce usurare, m-am gandit la ea, ma bucur nespus ca e bine! yes
miriam
Postat: Tuesday, November 3, 2009 6:42 AM

bulibuli, mirupupici computerlove
KRYS85
Postat: Tuesday, November 3, 2009 10:17 AM

Nivel: Senior

Intrat: 9/23/2008
Postari: 6611
Locatia: RO_Medias
Buniuca mea acum cativa ani a avut o bubita pe sirea spinarii si nu a zis la nimeni nimic ani de zile,dupa o perioada de timp bubita sa extinssi sa facut tot mai mare ,cand be-a zis de ea am mers la doctor si ia dat tratament dar ea cat de incapatanata e nu sa mai dus sa-i faca tratament ca cici o arede si a stat asa ,acum e in spital cu o rana pe sirea spinarii ,o rana cat o aplma si nu o mai poate opera nimeni nicairi ca e riscul foarte mare,doctorii ne-au spus ca rana va ajunge la sirea spinarii la maduva si va paraliza .Numa asta ne va mai lipsi!!!banghead
mommy
Postat: Tuesday, November 3, 2009 2:07 PM

Imi pare rau Cristina! Ce diagnostic are bunica? uff
bulibuli
Postat: Tuesday, November 3, 2009 4:36 PM

cristina.. imi pare rau de bunica ta.. sper sa se poata face ceva, totusi... mergeti in alta parte, poate are o sansa .. e pacat sa se chinuie asa cry
KRYS85
Postat: Wednesday, November 4, 2009 8:25 AM

Nivel: Senior

Intrat: 9/23/2008
Postari: 6611
Locatia: RO_Medias
Diagnosticul este:cancer de piele!!!

Buli bunica mea tot timpul a fost incapatanata si acum abea,abea am reusit sa o ducem la medic,la un copil i dai una peste fund si il duci dar ei nu poti sa-i faci ceva ,nici macar sa o jignesti cu un cuvant ca nu mai vb cu tine 2 luni,asa e ea si nu se va schimba niciodata!!!Am mai fost si la alte spitale dar nimeni nu mai poate sa-i faca nimic e foarte slaba ,nu vrea sa manance si unde ne-am dus a zis ca e foarte riscant,are 90 de ani nu se mai atinge nimeni de ea!!!!Imi pare tare rau pentru ca ea ma cresut ca parintii mei mergeau la munca ,dar de acum incolo ce-o vrea Dumnezeu!!!!
mommy
Postat: Thursday, November 5, 2009 2:19 PM

Of, of...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed