Camping, drumetii, excursii in natura

Options Camping, drumetii, excursii in natura
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Postat: Friday, September 10, 2010 8:45 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Raly, tu cand mi-ai furat salteaua ...am tinut-o in curte cateva zile cred ca mi-ai sparlit-o cand dormeam oare Si cortul vostru e misto tare topai
Multumesc ,Lizpupici
Ana
Postat: Friday, September 10, 2010 9:49 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Raly frumos cort!!love
shirel
Postat: Friday, September 10, 2010 10:22 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
[quote=t-mihaela]Raly, tu cand mi-ai furat salteaua ...am tinut-o in curte cateva zile cred ca mi-ai sparlit-o cand dormeam oare Si cortul vostru e misto tare topai

Nu numai pe a ta dar si pe a mea hohot hohot hohot Tocmai cand vroiam sa ma retrag si eu prin gradina cu sotul i-a salteaua de unde nu-i !hohot hohot Raly ,Raly sigur punem de un cort la anul nici o grija !

Da intradevar pe noi daca ne innerveaza copii sic incercam sa-i adormim in alta camera le tragem fermoarul si-i inchidem pe dinafara si noi dance dance facem o viatza pana daramam cortul !sic ras
delfinasa
Postat: Friday, September 10, 2010 11:13 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Eu vazusem cortul tau, Raly, la jurnal, dar nu am observat atunci ca are camere separate completcool. Vai-vai, daca eram toate in acelasi oras sau tara, ce chefuri trageam impreuna la camping dance hainoroc chitara majoreta.
Roxie
Postat: Monday, September 13, 2010 5:27 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 8/1/2007
Postari: 636
Locatia: Bucuresti
Ce frumos, cu cortul. Anul asta ne-am luat si noi unul mare, si l-am si testat, la mare. Ce pot sa spun, minunat... te trezesti dimineata, te dai jos de pe saltea si te muti pe scaun sa iti bei o cafeluta, fumezi o tigara, si ai marea in fata.
De-acum avem de gand in fiecare vara sa facem cel putin o iesire cu cortul la mare.
Mihaela, si noi am cautat un cort racoros, ca inainte de asta am avut unul mititel de 2 persoane, cu acoperis in 2 ape, si cand mergeam la mare muream de cald in el, plus ca nu circula aerul. Asa ca am luat unul cu doua dormitoare si camera centrala care are plase peste tot: si la intrarea in cort, si la intrarea in dormitoare, iar dormitoarele mai au si gemulete cu plase. Daca e prea frig, inchizi usa si geamul din material sau cobori niste obloane de afara.
Sunt super incantata de mine ca am insistat pe langa sot sa luam modelul asta, s-a dovedit ca avea avantaje nebanuite, pe langa plasele care ajutau la aerisire. Cum ar fi spatiu pentru bagaje intre dormitoare si "peretele" de la fatada cortului, asa ca nu ne-am impiedicat de diverse obstacole pe acolo. Sotul ar fi vrut unul mai mic, care nu avea nici aeresire, nici loc de bagaje, nici intrarea monumentala care mai crea extra space si te si proteja din lateral de priviri curioase.
Asta e modelul pe care l-am luat, la insistentele mele:

Inca nu am fost, cel putin eu, cu cortul la munte, dar cred ca la anul experimentam si asta.
Roxanel
Postat: Tuesday, September 14, 2010 2:07 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Roxie wrote:

Asta e modelul pe care l-am luat, la insistentele mele:

Frumos, imi place si pare si util. La cat mai multe drumetii.newclap campfire
t-mihaela
Postat: Tuesday, September 14, 2010 8:33 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Si mie-mi place topai Felicitari de achizitie, arata tare bine campfire
shirel
Postat: Wednesday, September 29, 2010 10:48 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
Super cortul vostru,Roxie se aseamna cu al nostru numai ca nu are plasele alea la fiecare geam ,la cat mai multe drumetii cu el!!! love love Are sa va fie de folos este foarte practic!

Vin si eu cu cateva poze ,restul le-am pus la jurnal.A fost super misto ,copii erau in al noulea cer ,faza cu tantarii mie nu mi-a placut deloc ,s-au intors acasa toti umflati ,copii fac alergie la piscaturi dar multumesc lui D-zeu la ora actuala nu mai avem nimic traiasca fenistil picaturi!!

Dansuri in miez de noapte! dance dance dance

Am avut o vreme excelenta ,la inceput a fost putina innbuseala dar pe urma am avut parte si de o scurta ploaie care a racorit aerul.Deabia astept si excursia urmatoare! dance dance
Ana
Postat: Wednesday, September 29, 2010 11:49 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Ehe ce distractie acolo la voi,ma duc fuguta la jurnal sa vad mai multe pozicidance dance
danab
Postat: Wednesday, September 29, 2010 12:15 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Feicitari, super distractia voastra la cort!
leut
Postat: Wednesday, September 29, 2010 2:47 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Felicitari pentru astfel de iesiri! Sunt minunate!
Iata si noi...restul, la jurnale!sic

Aveam de toate da' am achizitionat o super saltea, anul asta...i se poate pune si un fel de spatar...e cel pe care stam noi trei in poza...
Oricum, anul viitor se anunta plin de astfel de evenimente...si cu Mateo!topai
teea09
Postat: Wednesday, September 29, 2010 3:18 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/31/2008
Postari: 4262
Locatia: Gradina iubirii
Leut cortul vostru este identic cu al nostru, noi suntem tare multumiti de el topai

Doamne ce dor imi estede o iesire cu cortul........ poate daca nu la anu peste doi ani evadam si noi alcool
leut
Postat: Wednesday, September 29, 2010 3:21 PM

teea09 wrote:
Leut cortul vostru este identic cu al nostru, noi suntem tare multumiti de el topai

Doamne ce dor imi estede o iesire cu cortul........ poate daca nu la anu peste doi ani evadam si noi alcool

Si noi suntem multumiti, da' parca vad ca tre' sa-l schimbam cu unul mai mare. La anul vrem sa-l luam si pe Mateo si...
Tie ti-e dor, da' mie! Vreau soare, vreau aer curat si liniste! MUlta liniste!topai
delfinasa
Postat: Wednesday, September 29, 2010 9:04 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Shirel, ce distractie pe voi...muzica, dans...aici la camping nu se permite muzica tare, mai ales seara se pastreaza liniste, nu trebuie sa deranjezi vecinii...Poti sa faci foc de tabara, sa stai la jocuri si palavre pana dimineata, dar cu respectarea odihnei celorlalti. Cu bericioaicele stam pe masa si noi, nu ne-a zis nimeni nimic niciodata, dar cu muzica si galagia la lasarea serii s-au mai legat de noi niste vecini si rangeri, cand eram grup mai mare asa ca voisic.
Pentru prevenirea intepaturilor de tzantzari noi folosim OFF si a fost foarte eficient pana acum. De cand era mica K il tot folosim, nu l-am schimbat pentru alt brand ca asta ne-a multumit pe deplin. Am mai adus din Ro Autan lotion pt copii, bun si ala, miroase frumos, dar tot spre al nostru vechi si de incredere trag, ca tine la distanta mult mai multe insecte, printre care si capusele.

Leut, bine-ai revenit! Imi era dor de voicomputerlove, de Alexutza carliontzata care se vede ce-i place la camping pupici si de Mateias...care ia-l de unde nu-i! Pe el de ce nu l-ati luat cu voi? Sigur i-ar fi placut sa se joace-n cort sub patura cu lanterna cu Alexandrathumright.
Frumos cortul si se asorteaza cu masina thumright!
leut
Postat: Wednesday, September 29, 2010 9:14 PM

Multumim frumos, Mihaela...poti sa-mi vezi jurnalele...pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed