Camping, drumetii, excursii in natura

Options Camping, drumetii, excursii in natura
Subiectul anterior · Subiectul urmator
danab
Postat: Wednesday, September 8, 2010 9:49 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Frumoasa iesirea, chiar daca a plouat. Diana e copia ta la indogou hearts Arti e un dragalas cu scaunelul (a mea il tinea pe cap, tot din motive neelucidate inca). Daria se vede doar jucand, in cort. Eu cred ca dormitul in masina a fost mai comod decat langa baba ras si mai sigur ras asa ca nu-l plange pe Kaze.

Cat despre pipa aia traditionala la arabi - narghilea - trebuia sa ceri un mustiuc al tau, ca asa au facut sotul si colegii lui cand au pufait.
Sa va fie de bine iesirea!majoreta
Ely
Postat: Wednesday, September 8, 2010 11:24 AM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Mihaela tare frumos,pozele sunt superbe,cortul tare frumos.Copii haiosi tarecoeur ,cred ca le-a prins tare bine iesirea.Diana ce zice cred ca-i incantata de tot sau deja s-a obisnuit .
la arabi se zice Shisha parca asa se scrie, in engleza Hubley Bubley eu am incercat cu gust de mere.Incearca data viitoare este interesant ,dar trebuie sa ai si ceai ,presupun ca au avut e in traditia lorthumright .
delfinasa
Postat: Wednesday, September 8, 2010 4:25 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Cu ploaia aia ati testat cortulras. Daca nu v-a udat in atatea zile de dushuri, atunci e bun si, daca nu vreti unul putin mai mic, sa va fie de bine si la cat mai multe iesiri la camping majoreta.
Am prins si noi de mai multe ori zile ploioase la camping si nici unul dintre corturi nu ne-a dezamagit. Si rainfly-urile alor noastre sunt din fash, nu-ti face griji ca sunt tratate cum trebuie, cusaturile sunt foarte bine facute si sigilate, nu se imbiba deloc, aluneca apa pe ele. Vezi ca daca l-ati strans inca ud, acasa trebuie sa-l scoti la uscat sa nu faca mucegai si sa strangi eventualele pietricele si insecte dinauntru ca sa nu strice materialul cortului.
Imi place canopy-ul de zi, e misto imprejmuit cu screens. La ploaie te cam inghesuiesti in el ca patrunde apa prin plase, dar cand nu ploua, ce bun e seara la un joc si taclale fara sa te piste tantariithumright! Pentru acum sunt multumita cu veranda cu meshe a cortului care ma scuteste de o greutate si-o grija-n plus, ca atarna si ocupa si canopy asta aproape cat un cortalcool. Nu stiu voi cand plecati la camping cum stati cu spatiul, dar noi burdusim masina si daca stam 2 zile. Se aduna echipamentul si ustensilele, coolerul, mancarea, hainele si alte calabalacuri ce le caram dupa noi de zici ca ne mutam ras alcool.
Vai, mortal a fost Arti cu scaunul agatat de gat ras si jocurile inventate imi amintesc de copilarie, ca noi n-aveam jucarii asa multe cum au copiii nostri si mai ales afara ne puneam imaginatia la munca si ne distram cu nimicuri!cool
t-mihaela
Postat: Wednesday, September 8, 2010 6:58 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Multumesc fetelor, a fost frumos si Diana mea se face frumusica pe zi ce trece love
Delfinasa, asa este, nici un strop n-am avut in " casa" parca era dat cu ceara, aluneca apa pe cort ca pe geam.Ce zici tu de canopy aia de fapt era cortul prietenilor si cand s-au prins ei ca de fapt nu e cort si nu se poate dormi in el s-au mutat la noi ...cu baba cu tot .Si noi mergem inghesuiti ,am avut un bagajoi sus pe masina, inauntru iar o gramada de kestii , am stat pe scaun ca gaina pe gramada alcool Insa un lucru am observat ,luam prea multa mancare si prea multe mici nimicuri care umplu masina fara rost ,data viitoare o sa fac o lista mai riguroasa ca ,vorba ta, doar nu ne mutam .
Ely, Diana e incantata dar tot jeleste prietenii din Ro, nici ea nu stie ...ii mai trebuie timp angel Asa ii zice la minunea aia, narghilea, acum mi-ai amintit, tot cu mere era vai ce mireasma.Am si eu una in casa dar Kaze n-a folosit-o niciodata si nu stiam ce si cum .Interesant chitara
Danab, sa stii ca omul s-a simtit mai bine in masina cel putin i-a fost cald si bine si nu s-a trezit la fiecare jumate de ora sa inveleasca copiii ca n-am avut saci de dormit nervi
Mariana, Anabella, multumesc de complimente pupici pupici
Mari, esti traznita rau ,auzi sa-i fac un branci babeihohot
delfinasa
Postat: Wednesday, September 8, 2010 9:48 PM

Cu experienta de 7 ani de camping in spate, eu nu am reusit ras...de cate ori imi zic, gata, luam strictul necesar si de mancare, si de haine, dar nu stiu cum se face cand incepem sa bagam, parca nu ne mai oprim, punem o gramada de lucruri pe care de cele mai multe ori nici nu le atingem, doar in caz ca...
danab
Postat: Thursday, September 9, 2010 9:30 AM

Delfinasa, cred ca toti facem "greseala" cu multe bagaje.
Si noi caram aiurea lucruri pe care nu le folosim; chiar daca merg la mama mea, unde pot gasi mereu inlocuitor aproape pt orice, tot car doua genti (una numai a Mirunei, de parca o fugaresc de acasa, si una pt noi).
shirel
Postat: Thursday, September 9, 2010 11:04 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
Si cortul nostru cu doua camere si salon!sic Deocamdata ne este suficient cand ne vom mari familia vom fi nevoiti sa ne cumparam unul mai mare sau sa mergem cu doua corturi!Vai de abia astept luna viitoare!dance dance dance

binenteles ca pentru fiecare din camarei avem si o saltea super buna dar cine are de gand sa doarma cand va fi atata distractie!sic ras

shirel attached the following image(s):
img_4909.jpg img_4912.jpg img_4910.jpg img_4911.jpg

shirel
Postat: Thursday, September 9, 2010 11:27 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
Mihaela nu ma abtin sa nu-ti spun Diana este perecta asa,asa de frumoasa seamana binenteles cu tine dar are ceva aparte este foarte exotica ....pe scurt sa-ti traiasca este superba.
Eu gravida de mine cred ca ai sa te trezesti cu mine la usa cortului la urmatoarea iesire hohot hohot hohot sic binenteles sa fumez o narghila (shisha cum spunea Ely asa se spune in araba) eu fumez foarte des am si eu acasa si numai ,numai mar !sper ca ma primeam barbati la o narghila sic alcool daca nu deschidem o sezatoare de femei .nu?Si mai frumos care sa vorbeasca mult,mult si romaneste hohot hohot ca sa nu te mai plictisesti.ti-am mai spun am foarte multi prieteni iranieni care vorbes pershi intre ei asa ca sunt obisnuita sic .Cu mancarurile lor cum te-ai obisnuit Oshry mananca un fel de piftelutze de pui fierte si-i plac foarte mult.Offf topic pe scurt super cort superbe sunteti si voi de Arti nu mai spun ca imi vine sa-l pap tot comicul de el ce vrei ai baiat cu scaun (la )pe cap!!sic ras
O familie minunata pe care mereu imi este drag sa o privesc!

Nu am comentat de baba ,ca ce sa-i faci batranetea haine grele cine stie cum voi ajunge si eu ,totusi merita tot respectul cine a luat-o la camping!
TatyKS
Postat: Thursday, September 9, 2010 11:31 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Super fetelornewclap campfire .
Sa va fie de bine iesirea Mihaelapupici .
Shirel, drumetie de neuitat sa avetipupici .

Ce-mi placeau drumetiile cu cortul cand eram copil ... mergeam destul de des si in gasca mareyes .
t-mihaela
Postat: Thursday, September 9, 2010 6:54 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Taty, multumescpupici
Shrelico, eu tot trag speranta ca te vad pe aici ,hai ca iau o nargilea special pentru tine topai Cat despre baba...asa o vad eu dar ei o vad comoara familiei, mi-au spus ca in cultura lor nu e chip sa arate disrespect fata de batrani,asta ca vroiau sa se scuze ca nu prea s-a vorbit engleza in excursie.No problem,i-am iertatras Imi place cortul vostru,interesant salonul, n-am mai vazut asa aranjament cu coridor intre camere campfire
delfinasa
Postat: Thursday, September 9, 2010 7:10 PM

Interesant cortul vostru, Shirel, si-mi place ca e argintiu, respinge soarelethumleft. Nici eu n-am vazut cort cu camerele complet separate; al nostru are peretele dintre camere detasabil, deci nici pomeneala de asa mare privacy cum ofera cortul vostrusic. Deocamdata il folosim fara perete, la comun toata lumea, ne mai jucam in cort inainte de culcare si mai ales Karina nu doarme singura pe saltea ei toata noaptea, nu stiu cum face ca vine la noi si dormim inghesuiti pe o singura saltea toti 3 ras. Dar lasa ca vine si fratiorul sau surioara, mai vin bunicii si, ce credeti, ca nu-i luam cu noi la camping sic?

Taty, pai atunci stii ce cadou sa va faceti...pe urma welcome in camping club thumleft!
TatyKS
Postat: Friday, September 10, 2010 10:38 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513

Taty, pai atunci stii ce cadou sa va faceti...pe urma welcome in camping club thumleft! [/quote]

Mihaela, sa stii ca daca ne-am aduna mai multi doritori am avea si noi curaj ... dar nu cred. Oricum avem timp sa meditam la asta.pupici pupici
danab
Postat: Friday, September 10, 2010 11:00 AM

Shirel, ce fain e cortul vostru! Si noi avem planuri ca anul urmator sa ne cumparam cort(poate prindem acum o oferta de final de sezon, daca ajungem la metro). Eu am fost ultima oara prin 2005, cand eram gravida, ne-a prins ploaia si am dormit doua familii intr-un singur cort, ca a doilea se umpluse de apa ras
Anelise
Postat: Friday, September 10, 2010 11:14 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Trebuie sa recunosc ca nu am fost niciodata cu cortul, dar vazand pozele tale Mihaela, e atat de frumos! angel Sigur mi-ar placea si mie, doar ca mai am un sot de convins! M-au amuzat si pe mine povestioarele tale! Stii sa transformi orice lucru mai putin placut intr-o povestioara amuzanta si asta apreciez si imi place foarte mult la tine! pupici Copilasii sunt simpatici foc si ma bucur ca si-au pus imaginatia la bataie si au realizat tot felul de jocuri interesante. Asa faceam si noi cand eram mici pentru ca nu erau asa multe ca acum! Ei sigur, sigur vor tine minte fiecare iesire cu voi si isi vor aduce aminte cu mare placere peste ani. angel Am remarcat si eu frumusetea Dianei! coeur Tare draga imi este! Sa va fie de bine si la cat mai multe iesiri! pupici pupici pupici
Shirel, ce tare e cortul vostru! cool Nici eu nu am mai vazut acest model pana acum, dar e super! pupici
raly
Postat: Friday, September 10, 2010 1:02 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Liz wrote:
Trebuie sa recunosc ca nu am fost niciodata cu cortul, ! pupici

He,he vezi ca sunt experta la corupt....ca si pe Petro am corupto anul trecut sa vina pentru prima oara cu cortul!ras

Shirel,exact asa e si cortul meu ,culorile numai difera,e ceva cu rosu caut sa vad daca gasesc o poza,e foarte bun nu intra apa in el si foarte practic!Vezi ca la anu' te astept sa mergem cu cortul!iloveyou iloveyou

Gasit si poza:

Si interiorul(una dintre camere)

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed