CamiBondoret

Profil: CamiBondoret
Despre
Utilizator: CamiBondoret
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Monday, September 17, 2012
Ultima vizita: Wednesday, October 10, 2012 2:37 PM
Numarul de postari: 7
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Nastere usoara, Ruth!
Postat: Friday, October 5, 2012 12:27 PM
Sa va traiasca si sa fie sanatos! pupici
Subiect: Diversificarea
Postat: Thursday, October 4, 2012 12:32 PM
Foarte interesanta ideea. Mai ales partea cu somonul, cred ca e delicioasa! Multumim! pupici
Subiect: Sterilizatoare
Postat: Monday, October 1, 2012 11:49 AM
Buna mamici! Eu folosesc sterilizatorul de la Tommee Tippee si sa stiti ca e foarte bun. Am gasit acum un kit, Closer to nature, ce contine mai multe produse printre care si cutie pentru sterilizare la microunde. Pachetul include si pompa de san manuala, pentru cine doreste sa incerce asa ceva.
Subiect: Sterilizarea biberoanelor si a celorlaltor accesorii pentru hrana bebelusului
Postat: Monday, October 1, 2012 11:40 AM
Eu va sfatuiesc sa nu spelati cu detergent. Eu am avut probleme cu cea mica din cauza asta. Spalati foarte bine cu apa fierbinte sau folositi si sterilizatorul. Eu asa fac pentru fetita mea. Am gasit acum de exemplu un kit foarte bun de la Tommee Tippee. Are si pompa de san manuala, daca te mai intereseaza sa folosesti, si cutie pentru sterilizare in cuptorul cu microunde. Plus multe alte produse in kit de care sigur am avea nevoie oricare dintre noi.
Subiect: Cum sa hranesti un bebelus cu biberonul
Postat: Monday, September 24, 2012 11:18 AM
Si noi am inceput sa folosim biberonul, am gasit unul special anti colici de la Tommee Tippee. Cu primul copil am avut destul de mari probleme cu colicile. Eram amandoi groazic de obositi.

Foarte utile filmuletele, multumim! pupici
Subiect: Pastrarea lactatiei
Postat: Friday, September 21, 2012 11:42 AM
Buna, mamici! Si eu am avut problema cu fluxul laptelui si inca o am :( Cea mica face acum 5 luni si de o luna jumatate ma mulg pentru a avea suficient lapte sa ii dau. Curge foarte incet si incepea sa planga pentru ca nu era satula. Mai ales seara era un cosmar. M-am sfatuit si eu la randul meu cu alte mamici si mi-au zis sa incerc cu o pompa, de preferat electrica. Am incercat-o pe cea de la Tommee Tippee, e buna, chiar o folosesc cu usurinta. Am inceput si eu sa ma obisnuiesc cu ea, dar si scumpa mea cu bineronul. Ma bucur ca nu am fost nevoita sa trec pe lapte praf, vrea sau o tin cat mai mult pe lapte matern si in curand incepem si diversificarea :)
Subiect: Pastrarea lactatiei
Postat: Monday, September 17, 2012 11:13 AM
Ela, pompa am cumaprat-o de pe 9luni.ro. EU sunt multumita de ea pentru ca are niste cupe de colectare moi, cu straitii, asa nu vei avea probleme cu sanii (rani sau dureri). Eu ma luat-o pe cea electrica, care are 3 nivele de colectare, dar o poti incerca si pe cea manuala, daca iti e mai ok.