calmare colici

Options calmare colici
Subiectul anterior · Subiectul urmator
MNiko
Postat: Monday, January 28, 2008 10:49 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
dya wrote:
Timp de 2 luni cit am alaptat au fost ceva colici dar le-am calmat cu Sab simplex si cu Debridat (ultimul a fost foarte util si i-am dat in cantitate mica , stiu ca uni sunt de parere ca se da doar dupa 3 luni insa noua ni la recomandat medicul de familie si a fost bine venit). Acum de cind Cezi papa lapte praf = Lactogen 1 am scapat si de colici.yes Chiar scrie pe prospectul lui ca are si proprietatea de a calma colicile insa in prima faza nu am crezut dar se pare ca nu scriu aia minciuni , chiar asa este.

Si eu i-am dat Debridat la 2 luni. Ne-a scapat si de colici(Sab Simplexul nu ne-a ajutat deloc) dar ne-a reglat si tranziltul intestinal ca era foarte constipata din cauza laptelui praf.
Rody
Postat: Tuesday, May 27, 2008 11:15 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Si noi avem colciplans astia nu mi-au dat nimic cica e normalplans
Ely
Postat: Tuesday, May 27, 2008 11:29 AM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Rody nu stiu daca au in Franta ,dar aici mi-au dat niste picaturi de culoare roz se numeste OM cam asa ceva deja am cam uitat(intr-un flacon alb) .Pe Kari au ajutat-o foarte mult cana a avut colici .Se da si fara reteta.pupici pupici sa treaca colicii la fetita mica.angel
Rody
Postat: Tuesday, May 27, 2008 11:32 AM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Ely wrote:
Rody nu stiu daca au in Franta ,dar aici mi-au dat niste picaturi de culoare roz se numeste OM cam asa ceva deja am cam uitat(intr-un flacon alb) .Pe Kari au ajutat-o foarte mult cana a avut colici .Se da si fara reteta.pupici pupici sa treaca colicii la fetita mica.angel

Sarumana,o sa merg la farmacie sa intrebpupici angel
Ely
Postat: Tuesday, May 27, 2008 11:48 AM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Rody wrote:

Sarumana,o sa merg la farmacie sa intrebpupici angel

Rody sper sa gasesti,daca nu trebuie sa existe alt sirop care sa o calmeze pe micutaangel
cristinaflorina
Postat: Monday, September 22, 2008 3:57 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/12/2008
Postari: 1309
Locatia: bucuresti
Cine ma poate ajuta si pe mine sa imi trimita si mie Infacol pls si cit costa ca avem niste colici foarte uriti, momentan folosim, Bonisan, Espumisan dar nu da cine stie ce roade.cry
adrianayo2003
Postat: Tuesday, September 23, 2008 8:19 AM

Intrat: 10/17/2007
Postari: 1368
Locatia: Bucuresti
Da o cautare pe google "vand infacol" si ai sa gasesti persoane care vand asa ceva.
florincrihana
Postat: Friday, October 31, 2008 1:00 PM

Pot sa va ajut eu cu INFACOL pentru ca si noi avem aceasta problema a colicilor si nu am reusit sa o calmam decat cu acest produs minunat. Daca doriti puteti sa ma contactati ...pe PM
Mesaj editat de Dya.angel
sebi
Postat: Thursday, September 3, 2009 10:13 AM

nu pot da pm cum pot lua legatur4a pt infacol
sebi
Postat: Thursday, September 3, 2009 10:18 AM

aveti curaj sa cumparati dupa net.va rog raspundeti mi si mie
praslea_cel_voinic
Postat: Thursday, September 3, 2009 2:04 PM

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2349
Locatia: Far, far away...
Vedeti ca Infacol poate da reactii alergice din cauza prezervativilor....si a fost aplicabil la Alex al meu....La noi nu a mers, mai rau, a facut alergie.....Vedeti de solutii homeopate ca sunt mai bune...
Pupici si rabdare multa....computerlove
brandu
Postat: Thursday, September 3, 2009 8:58 PM

cristinaflorina wrote:
Cine ma poate ajuta si pe mine sa imi trimita si mie Infacol pls si cit costa ca avem niste colici foarte uriti, momentan folosim, Bonisan, Espumisan dar nu da cine stie ce roade.cry

lasa infacol ca are reactii adverse:alergii;incearaca ALINAN BABY de la FITERMAN,macar asta e din plante si la puil meu chiar da rezultate,si eu incercasem tot ce era in farmacie si nimic,dar acum mi_a zis pediatra mea ca a aparut ALINAN,e ceva nou si costa 9 ron;noi am inceput a avem nopti mai linistite si ii place si la gust,prima data nu stiam ce are dar cd am gustat si eu mi-am dat seama ca mai vroia:))))va pup
Maria & Mario
Postat: Tuesday, September 29, 2009 12:42 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
La mine a functionat perfect la amandoi copii si nu au avut colici deloc ! thumright Cat despre efecte secundare .... nu am auzit pe nimeni ! ( pediatru, neonatolog , mid wife, health visitor , GP , alte muuulte mamici ! )
roxana1977
Postat: Tuesday, September 29, 2009 12:44 PM

sebi wrote:
nu pot da pm cum pot lua legatur4a pt infacol

incearca aici : reclama interzisa

Mesaj editat de moderator
elabuta
Postat: Thursday, December 10, 2009 3:31 PM

Buna ziua mamici! Eu sunt noua pe aici si tare as vrea sa ma lamuresc cat de cat cu pb colicilor. Sunt mami de bebe Patrick Andrei de 6 saptamani. Noi am luat pana acum 2 zile Infacol , l-am combinat cu water gripe (care mi se pare ff bun) si de 2 zile luam sab simplex si asteptam rezultatul cry
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed