Cainii vagabonzi

Options Cainii vagabonzi
Subiectul anterior · Subiectul urmator
giulia_mamik
Postat: Sunday, September 22, 2013 12:51 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Monica,nimeni nu judeca pe nimeni.Dar nu cred ca ar trebui sa ne lasam usor manipulati de massmedia.
Spun doar ca bunica aia sustine ca nu are nicio mustrare de constiinta.O detasare totala din partea ei.In alte tari ar fi fost trasa la raspundere si ea.Totusi,menirea ei in parcul ala era sa supravegheze acei copii.Nu spun acum ca ar trebui pusa la zid...doar ca reactia ei mi se pare una neobisnuita.
aurishta
Postat: Sunday, September 22, 2013 3:50 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Am auzit ca in alte tari iubitorii de animale finanteaza adaposturi, rezervatii, spitale si ambulante veterinare...bravo lorBravoo Bravoo Repet, insa, totul este din fonduri private! In acest caz nu m-ar deranja nici daca ar inchiria Palatul Parlamentului cu scopul inlesnirii unui trai decent pentru caini, pisici, lilieci, muste sau orice alte vietati pe care le iubesc sponsorii in cauza!
aurishta
Postat: Monday, September 23, 2013 6:33 PM

Ceva hazliu, asa, ca sa facem haz de necaz!Hilar Hilar
shirel
Postat: Monday, September 23, 2013 8:17 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11769
Locatia: israel
Eu nu vreau sa judec sau sa condamn pe nimeni!Fiind mama de copii stiu cat ma doare si cat sufar cand este un copil bolnav sau cand este zgariat chiar de propia pisica si il doare de o arunc din casa toata ziua dar doamne fereste sa pazesc un copil care nu este al meu si sa fi patit asa ceva .doamne fereste eu una nu cred ca aveam puterea nici de a vorbi nu de a ajunge la o emisiune cum este a lui "Maruntza"care fac comenteaza si analizeaza toate mizerile care se intampla doar ptr reclama emisiuni si cred de altfel ca fiecare dintre noi care a pierdut o persoana draga este atat de distrusa incat nu are chef de nimic si de nimeni nu de a ajunge si la tv numai spun de felul de vorbire a acestei bunici care era asa de rece daaaar D-zeu sa-l odihneasca o viatza de copil pierdut din neglijentza totala .Eu nu cred ca un copil poate sa dispara chiar asa de departe fara ati da seama dupa 5 minute ca nu este in apropiere si tu ca bunica ce d-zeu ai facut ddecat sa stai cu ochii pe ei ,inteleg ca ,copii fug in toate partile dar sunt mereu sun supraveghere din ochii nu-i pierdeam nici moartaeu ies cu 4 copii dupa mine in parc bine unul este in carutz dar nu conteaza toti in atentia mea mai mereu ,eu nu stau la barfa sau povesti cu alti fiindca nu ptr asta am venit in parc .Fapta-i consumata deja deci orcat am discuta acest copil nu se va mai intoarce niciodata printre noi cat despre caini trebuiesc gasita o solutie ceva fiindca nu se mai poate.
aurishta
Postat: Monday, September 23, 2013 8:46 PM

A avut Simona in clasa o colega care a fost muscata grav de cainii de la bloc, si ea , si prietena ei! Parintii au chemat hingherii, dar a fost imposibil sa ridice cainii din cauza opozitiei vecinilor! Si parintii aia, slabi e inger, au tacut si au inghitit galusca! Sa fi patit copilul meu asa ceva....cred ca ieseam la vanatoare personal!....nu mai zic ca nu as fi apucat nici madar o coada de caine, ca le-ar fi secerat tati mai intai!
Alma.Ionescu
Postat: Tuesday, October 1, 2013 6:27 PM

Nivel: Membru

Intrat: 9/28/2013
Postari: 48
Locatia: Bucuresti, România
shirel wrote:
Eu nu vreau sa judec sau sa condamn pe nimeni!Fiind mama de copii stiu cat ma doare si cat sufar cand este un copil bolnav sau cand este zgariat chiar de propia pisica si il doare de o arunc din casa toata ziua dar doamne fereste sa pazesc un copil care nu este al meu si sa fi patit asa ceva .doamne fereste eu una nu cred ca aveam puterea nici de a vorbi nu de a ajunge la o emisiune cum este a lui "Maruntza"care fac comenteaza si analizeaza toate mizerile care se intampla doar ptr reclama emisiuni si cred de altfel ca fiecare dintre noi care a pierdut o persoana draga este atat de distrusa incat nu are chef de nimic si de nimeni nu de a ajunge si la tv numai spun de felul de vorbire a acestei bunici care era asa de rece daaaar D-zeu sa-l odihneasca o viatza de copil pierdut din neglijentza totala .Eu nu cred ca un copil poate sa dispara chiar asa de departe fara ati da seama dupa 5 minute ca nu este in apropiere si tu ca bunica ce d-zeu ai facut ddecat sa stai cu ochii pe ei ,inteleg ca ,copii fug in toate partile dar sunt mereu sun supraveghere din ochii nu-i pierdeam nici moartaeu ies cu 4 copii dupa mine in parc bine unul este in carutz dar nu conteaza toti in atentia mea mai mereu ,eu nu stau la barfa sau povesti cu alti fiindca nu ptr asta am venit in parc .Fapta-i consumata deja deci orcat am discuta acest copil nu se va mai intoarce niciodata printre noi cat despre caini trebuiesc gasita o solutie ceva fiindca nu se mai poate.

Respect! Total de acord, Shirel ! Cheek Kiss

Ionut a fost lasat 45 de minute singur intr-un parc asa de mare! Si eu stau in Bucuresti, dar sincer, nu imi este frica de cainii vagabonzi. Si eu merg la plimbare si nu mi s-a intamplat niciodata.
Mi se parea normal ca bunica sa stea cu ochii-n 4 dupa copil! Wow
S-a intamplat deja, nu mai avem cum sa remediem situatia.. uff
Dumnezeu sa il odihneasca !plans
bereea
Postat: Friday, October 25, 2013 9:24 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22609
Aseara am vazut un reprortaj pe italieni despre cainii vagabonzi din bucuresti.Nu ne pre ridicau in slavi...dimpotriva.
Sezen1
Postat: Monday, January 20, 2014 2:00 PM

Nivel: Membru

Intrat: 9/12/2013
Postari: 34
Locatia: Galati
Cainii vagabonzi sunt un real pericol pentru oameni. Avem atatia caini vagabonzi pe cate organizatii non-profit care tipa in gura mare ca apara drepturile animalelor. Cred ca in aceasta zona de activitate este un interes foarte mare financiar de a tine cainii in strada pentru ca aceste ONG-uri sa-si motiveze existenta.
dragan mirela
Postat: Monday, January 20, 2014 2:39 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 12/20/2012
Postari: 131
Locatia: craiova
in campaniile electorale se promit solutii la aceata problema a cainilor fara stapan(,, se vor face adaposturi" ) si multe alte ,, gogosi" (promisiuni) dar nu se ia nici o masura,deci ce este de facut in aceasta problema ? oare parlamentarii (pe langa casele lor nu au aceste haite de caini?)nu traiesc in romania ,nu merg pe drumurile pe care mergem si noi restul sau grosul populatiei(ca sa nu zic altfel) care ne punem sperante in ei...sunt multe de spus ,dar sunt doar vorbe care zboara in vant...o zi buna va doresc
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed