Cainii vagabonzi

Options Cainii vagabonzi
Subiectul anterior · Subiectul urmator
raly
Postat: Friday, September 13, 2013 8:58 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25881
Locatia: M e d i a s
t-mihaela wrote:
Am aflat si eu cu intarziere de tragedie ...ce as face eu , as lua un certificat de port arma si intr-o noapte i-as rashcheta pe toti ,curat ca in farmacie as face pe strazi .Daca tot iubim animalele hai sa lasam toti sobolanii sa ne umple casele ca na,si ei sint animale de unde discriminarea .Omul de cand e dat pe pamant tine animale care i folosesc si le elimina pe cele care nu ii folosesc ,punct ..
Au zis la stiri ca eliminarea cainilor va ura 5 ani ...so, tineti copiii in brate pale

Asa as proceda si eu ,pe toti i-as impusca!Cine vrea sa tina la casa sau apartament nu am nimik impotriva lor si eu sunt iubitoare de animale dar mai iubitoare sunt de copii,si eu am caine,deci fiecare sa se ingrijeasca de ce are!Cei care stau pe strazi deja sunt salbatici,sau in curs de salbaticire si de ce sa nu recunoastem deja sunt prea multi!Nu am fost in capitala sa vad cum e dar eu vad la mine in oras ca mi frica sa las copii sa mearga singuri pe strazi din cauza cainilor!Pe traseul unde merge Cosmin la scoala am mers si eu 4 ani de liceu fara nici o problema,el nu poate merge din cauza maidanejilor!ras ras
aurishta
Postat: Sunday, September 15, 2013 4:10 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Ma gandeam ca si aducerea unui maidanez in casa reprezinta o problema. Un caine obisnuit sa traiasca pe strada are obiceiurile capatate acolo, mananca din gunoaie, vrea sa umble liber, nu in lesa, se adapteaza greu regulilor de orice fel....Nu stiu cum vor unii sa ii tina in adaposturi pana la moarte...eu am avut un fost caine maidanez in curte si, cand l-am pus in lant, a stat suparat trei saptamani, a refuzat mancarea...pana la urma l-am dezlegat, ca mi-a fost mila de el....Nu mai spun ca nici nu se uita la mancarea pe care i-o dadeam...s-a dus direct la tomberon, a "capturat" un os urias pe care l-a adus in curte...nu mai zic de tampoanele si pampersii facuti fulgi care ma determinasera initial sa il pun in lantLol
Si ma cam irita termenul de "adoptie"...asta se refera la oameni, nu la animalealcool
shirel
Postat: Sunday, September 15, 2013 10:40 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11777
Locatia: israel
Eu nici macar nu vreau sa comentez imi aduc cu groaza aminte din anii copilariei cum am fost fugarita de un asemenea caine si numai D-zeu stie cum am scapat fara muscatura si pe atunci chiar nu prea erau multi maidanezi pe strada .Nu-mi era frica de caini avand 2 cainii propii si uite ca asa l-am strigat spre mine dar el a venit direct cu coltii sa ma muste .Nu mai spun de mama mea care are un semn groaznic la mana si este chiar putin tensionata cand se apropie un caine de ea de atunci cand a fost muscata de un maidanez cand arunca gunoiul.
Iubesc enorm de mult animalele dar mult mai mult iubesc oamenii!
Tzepii
Postat: Wednesday, September 18, 2013 5:22 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/13/2006
Postari: 1826
Locatia: Romania-Bucuresti
Quote:
Fosta actrita franceza Brigitte Bardot i-a scris presedintelui Comisiei Europene, Jose Manuel Barroso, cerându-i sa intervina pentru blocarea eutanasierii câinilor comunitari în România si acuzându-l pe presedintele Traian Basescu ca este responsabil de pericolul reprezentat de maidanezi.

Sursa : http://www.mediafax.ro/politic/brigitte-bardot-i-a-scris-lui-barroso-acuzand-ca-basescu-este-responsabil-de-situatia-maidanezilor-11353002
t-mihaela
Postat: Wednesday, September 18, 2013 9:23 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5132
Incepe sa ma enerveze fosila asta ...cainii pe ea!Crazy
bereea
Postat: Wednesday, September 18, 2013 9:31 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22671
Nu inteleg de ce nu incarca cainii intr-un tir ca sa-i trimita doamnei Bardot.
t-mihaela
Postat: Thursday, September 19, 2013 5:08 AM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5132
hohot hohot hohot
alimami
Postat: Thursday, September 19, 2013 5:22 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1845
Locatia: Romanica
bereea wrote:

Acum cautam butonul LIKE :)))iloveyou
Ana
Postat: Thursday, September 19, 2013 10:32 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
bereea wrote:
hohot hohot tare!!!!!!

Asa sa faca daca tot ii iubeste asa de mult...
petronela_gav
Postat: Friday, September 20, 2013 8:47 AM

Intrat: 11/5/2009
Postari: 1537
Locatia: Piatra Neamt
t-mihaela wrote:
...cainii pe ea!Crazy

bereea wrote:

hohot hohot hohot
aurishta
Postat: Friday, September 20, 2013 9:11 AM

Cred ca azi-noapte au fost hingherii pe la noi, prin cartier.....scratch ....dupa zgomote....scratch
bulibuli
Postat: Friday, September 20, 2013 4:29 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
Iete ce zic unii: http://xnici.wordpress.com/2013/09/17/un-studiu-de-specialitate-despre-minciunile-familiei-anghel/
bereea
Postat: Friday, September 20, 2013 4:42 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22671
Ca ceva nu-i bun e clar.Chiar de la inceput mi-am zis ca bunica nu e ok, ca minte, ca nu simte nici o durere.Parintii i-am motivat spunandu-mi ca sunt sub soc.
Si totusi, cainii vagabonzi fac victime , au muscat si vor musca inca multe persoane.Trebuie stransi de pe strada, locul lor nu e acolo.
aurishta
Postat: Friday, September 20, 2013 6:57 PM

Si iata si concluzia: "Nu stiu ce s-a intamplat de fapt, dar un lucru stiu sigur: familia Anghel minte si nu sufera.
Si in urma teatrului lor de prost gust, zilnic apar victime peste victime: caini nevinovati si blanzi ucisi pe nedrept si oameni muscati de caini pentru ca toti au luat-o razna din cauza isteriei generale cauzate de aceasta moarte si au inceput sa atace animalele, iar animalele riposteaza." (am citat din studiu)
Sa inteleg ca aceste doamne sunt de parere ca oamenii aia au sacrificat copilul intr-un fel sau altul ca sa dea motiv autoritatilor sa nimiceasca bietii caini !
Doar pentru ca reactia oamenilor nu se incadreaza in tiparele din manualele de psihologie, au decis ca este o inscenare! De-a dreptul...de-a dreptul....nici nu gasesc cuvintetunete tunete
monica irimia
Postat: Friday, September 20, 2013 8:41 PM

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1943
aurishta wrote:

Doar pentru ca reactia oamenilor nu se incadreaza in tiparele din manualele de psihologie, au decis ca este o inscenare! De-a dreptul...de-a dreptul....nici nu gasesc cuvintetunete tunete

De-a dreptul jenant; concluzii aberante. uff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed