Caderea de calciu pe sistem nervos se poate?

Options Caderea de calciu pe sistem nervos se poate?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
kokamys
Postat: Monday, September 10, 2007 7:17 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Nu stiu unde anume trebuia sa postez acest subiect dar voi puteti sa il mutati acolo unde trebuie. Va rog sa ma ajutati.Povestea bolii mele incepe asa .Am alaptat pe bebica mea 1 an si 10 luni, imediat dupa ce nu i-am mai dat piept, de constantin si elena am lesinat pe strada dupa aceea m-am trezit in niste tremuraturi ....de la spital mi-au dat diagnosticul (spasmofilie preepileptica)as dori sa stiu daca a mai avut cineva boala aceasta? la 1saptamana sau 2 tre sau uneori chiar cateva zile trebuie sa ma duc sa imi bage perfuzie ptr ca fac criza si nu pot sa respir,tremur imi e frig amortesc mainile ,picioarele ,gura.ultimul tratament dat este doar calciu in vena 9 zile cateofiolape zi .daca a mai avut cineva boala asta sa imi zica si mie ce tratament ia dat medicul.Mi sa spus ca este si pe sistem nervos .va rog orice sfat este binevenit .Multumesc din suflet Dumnezeu sa va apere de tot ce e rau pe voi si pe bebici si intreaga fam.pamami de fetita
Ely
Postat: Monday, September 10, 2007 2:22 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Maica-mea a avut sapsmofilie pe sistem nervos i se inclesta gura ,dupa nunta fratelui meu acum cativa ani era sa-si inghita limba noroc cu frate-meu Doamne ajuta ca a ajutat-o.Eram disperati eu eram adolescenta,ce sa zic a fost rau iar eu eram tare speriata.Mai rau era ca incepea sa planga la inceput si apoi lesina cred ca a fost o forma mai grava nu-mi aduc aminte ce fel de spasmofilie a fost.Acum Doamne ajuta de cand a mai scapat de stress cam de 5-6 ani se simte mai bine.Ea oricum este o persoana emotiva chiar si acum.Si eu sunt tot o persoana emotiva uff Exista un tratament cu coaja de oua macerate foarte bun pentru cei cu lipsa de calciu din cate imi aduc aminte parca si ea a urmat o perioada.pupici si multa sanatate.
mihaela75
Postat: Monday, September 10, 2007 3:40 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Am facut de doua ori criza asta, eu aveam la indemana fiole cu Ca si Mg. Stiam cand ma apoca, imi venea valul de caldura in ochi si pac, bagam seringa. Nu am avut tratament indelungat si regulat si doar fiolele alea in caz de nevoie.scratch
stele_pe_cer
Postat: Monday, September 10, 2007 4:14 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Eu am avut ani de zile spasmofilie.De cand am facut cure cu apa de argila nu am mai avut probleme.
danah
Postat: Monday, September 10, 2007 7:13 PM

Nivel: Membru

Intrat: 8/21/2007
Postari: 58
Locatia: sibiu
Draga mea ,iti dau o reteta naturista pentru carenta de calciu numai ca va trebui sa ai rabdare ca sa vezi rezultatele .Iti trebuie :
10 oua de tara proaspete,spalate bine si puse intr-un borcan de 3-5 litri.Torni peste ele suc de lamaie astfel incat sa fie acoperite cu 1-2 cm.Ouale se pun nesparte si te sfatiuesc sa iei din cele cu coaja alba.(sucul de lamaie se va filtra -sa nu contina pulpa de fruct)
Amesteci zilnic cu coada unei linguri de lemn ptr ca toata suprafata oualelor sa vina in contact cu sucul de lamaie .
Dupa aprox. 14 zile ,ouale se vor dizolva , strecori produsul obtinut si-l amesteci cu un kg de miere poliflora .
Peste 3 zile pui 1 kg de nuca macinata ,amestecul se tine in borcane mici ,la frigider.
Se consuma 2 linguri din acest preparat de 3 ori pe zi ,dupa mesele principale.
rezultatele se vad dupa 30 de zile .

Prietena mea s-a simtit foarte bine ,a incercat-o si mama si a fost foarte multumita .
Iti doresc sanatate !
kokamys
Postat: Tuesday, September 11, 2007 6:40 AM

multumesc din suflet dragutele mele mamici de bebici ptr raspunsuri o sa incerc retetele ,am mai auzit de la o batranica un fel de reteta cu ,coaja de ou dar mi sa parut cam dubioasa reteta si mi-a fost frica sa incerc sa nu ma imbolnavesc de altceva.Credeti ca daca am glicemia 35 ,contribuie si acest factor la caderea calciului? Va multumesc ptr raspunsuri si mai astept orice sfat e bine venit ..mi-au spus ca pot sa ma fac bine chiar si peste cativa ani deoarece , corpul meu asimileaza foarte greu calciu adica mai degraba il pierd prin urina banghead sant foarte speriata ptr ca in viata mea in afara de oper de apenticita nu am avut treaba cu spital si doctorialcool Va pupic pe toate si pe bebici. paflowers mami de fetita
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, September 12, 2007 7:51 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
CALCIUL NU SE MAI ADMINISTREAZA INTRAVENOS ci in solutie perfuzabila, produce leziuni cardiace, stiu de la medicii UPU (sotul intra in contact cu ei datorita serviciului)
Miri
Postat: Wednesday, September 12, 2007 10:05 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
kokamys wrote:
....Credeti ca daca am glicemia 35 ,contribuie si acest factor la caderea calciului? Va multumesc ptr raspunsuri si mai astept orice sfat e bine venit ..mi-au spus ca pot sa ma fac bine chiar si peste cativa ani deoarece , corpul meu asimileaza foarte greu calciu adica mai degraba il pierd prin urina banghead

Draga mea, esti convinsa ca ai glicemia doar 35?In ce unitati de masura?
Te intreb asta pentru ca, in general, valorile normale ale glicemiei sunt 80-120 mg%, iar ceea ce ai tu e mai mult decat o valoare scazuta!oare
In alta ordine de idei, calciul se asimileaza destul de lent in organism, dupa tratament indelungat, pe care poti sa incerci sa-l intercalezi cu tratamentul homeopat!
Mult succes!angel
kokamys
Postat: Sunday, September 16, 2007 8:55 PM

imi pare rau sa te contrazic Mariuta in legatura cu calciu mie imi baga in perfuzie si cate o seringa plina de calciu cand mi se face rau sau uneori sa nu mai stau la coada la urgenta imi iau o fiola si o seringa si ma duc la cel mai apropiat cabinet medical si mi-o face in vena dupa care imi revin.Doctorul mi-a prescris 9 zile cate o fiola de calciu pe zi in vena asta e ! Si cu glicemia atat am 35..stiu ca trebuie sa fie intre 80-120..cei drept nici numananc dulce de vre-o 2 ani ..am zis sa nu imi starnesc durere de masele.pupici la toata lumea!flowers flowers flowers
Lilly of the valley
Postat: Sunday, September 16, 2007 9:00 PM

pai tocmai am spus in solutie perfuzabila, adica in perfuzie. e riscul tau daca iti faci in vena direct. medicii UPU nu prea recomandanono nono nono
Darria
Postat: Monday, September 17, 2007 4:40 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/20/2006
Postari: 267
Locatia: Iasi
mariuta wrote:
e riscul tau daca iti faci in vena direct. medicii UPU nu prea recomandanono nono nono

despre ce risc este vorba?
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, September 19, 2007 4:14 AM

Darria wrote:

despre ce risc este vorba?

am scris mai sus, produce leziuni cardiace.

Darria
Postat: Wednesday, September 19, 2007 6:37 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/20/2006
Postari: 267
Locatia: Iasi
Multumesc Mariuta flowers
nu am fost atenta uff
kokamys
Postat: Wednesday, September 19, 2007 7:40 AM

Da Mariuta draga dar ce sa fac ?Dumnezeu a ingaduit sa ma inbolnavesc si uneori cred ca asta imi va fi sfarsitul.tunete
stele_pe_cer
Postat: Wednesday, September 19, 2007 9:52 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
kokamys wrote:
Da Mariuta draga dar ce sa fac ?Dumnezeu a ingaduit sa ma inbolnavesc si uneori cred ca asta imi va fi sfarsitul.tunete

Daca asa gandesti, asa va fi!Nu uita ca suntem ceea ce gandim.Eu iti urez mai mult optimism si multa putere sa treci peste neplaceri pt a-ti creste copilul si pt a va bucura impreuna de viata!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed